Apple iPhone SE 2020 - malý velký pracant

Připravil jsme si pro vás recenzi mobilního telefonu Apple iPhone SE 2 z roku 2020, který jsem nedávno zakoupil a pečlivě ho pro vás otestoval. Jak na mě telefon zapůsobil a dokázal bych ho vyměnit za dosavadní Android? Více už napoví tato recenze.

Apple iPhone SE 2020 - 64 GB

od 10 666 Kč
Porovnat ceny

Apple iPhone SE 2020 - 128 GB

od 12 400 Kč
Porovnat ceny

Obsah balení

Apple iPhone SE 2020 je zabalen v klasické papírové krabičce, která je na chlup stejná jako u iPhonu 8, ze kterého tento model vychází. Součástí obsahu balení je kromě samotného mobilního telefonu ještě USB-lightning datový / nabíjecí kabel a USB nabíječka s výkonem 5W, která ovšem nepodporuje rychlonabíjení, které iPhone SE 2020 zvládá. Pokud chcete tedy nabíjet rychleji, musíte si zakoupit nabíječku, která má výkon 18W. Dále jsou součástí balení drátová Apple sluchátka s lightning konektorem. Nechybí ani 2 šedé nálepky s Apple logem a malý papírový bloček se základními informacemi. S obsahem balení jsem spokojený a nic dalšího jsem nečekal, ale ocenil bych rychlonabíječku už v základním balení, protože je to takto investice navíc.

Fotografie Apple iPhone SE 2020 - malý velký pracantFotografie Apple iPhone SE 2020 - malý velký pracantFotografie Apple iPhone SE 2020 - malý velký pracant

První dojmy z iPhonu SE 2020

Apple iPhone SE 2020 byl už z výroby oblepen průhlednou fólií na displeji i zádech stejně, jako je tomu u dalších produktů této jablečné společnosti. Po prvním zapnutí jsem prošel základním nastavením, které zabere přibližně 5 minut (pokud ovšem neobnovujete data z iCloudu). Telefon jsem také hned aktualizoval na nejnovější iOS 14, který zrovna dorazil v oficiální verzi. Jaké tedy byly moje první dojmy z iPhonu SE 2020 po vybalení? Designově velice povedený, kompaktní a velice rychlý telefon, u kterého na nic nečekám a vše funguje opravdu intuitivně a svižně.

Fotografie Apple iPhone SE 2020 - malý velký pracant

Design - osvědčený vzhled, který mě baví

Co se designu / vzhledu týká, Apple iPhone SE 2020 je naprosto stejný jako iPhone 8. Firma Apple doslova zrecyklovala starší funkční design. V útrobách je ale nejnovější procesor A13 (ne na dlouho, za chvíli přijde iPhone 12 s novějším A14 CPU). Telefon je tak akorát veliký a dobře padne do ruky. Občas jsem měl pocit, že telefon lehce z ruky vyklouzává, ale to je tím, že jsem zvyklý na plastový Nexus 5x. Líbí se mi čistota iPhonu SE 2020. Na zadní straně je pouze nakousnuté Apple jablíčko, malý popisek RED product, čočka fotoaparátu a přisvětlovací dioda.

Fotografie Apple iPhone SE 2020 - malý velký pracantFotografie Apple iPhone SE 2020 - malý velký pracantFotografie Apple iPhone SE 2020 - malý velký pracant

Boky iPhonu jsou příjemně zaobleny a telefon nijak netlačí do dlaně. Na bocích jsou standardně ovládací tlačítka pro hlasitost, kolébkový přepínač pro ztlumení zvuků a vypínací tlačítko spolu se šuplíčkem na nanoSIM kartu. Telefon také umí eSIM, ale zatím ji u nás nikdo z operátorů nepodporuje. Přední straně dominuje display, který na dnešní poměry rozhodně není bezrámečkový. Brada nahoře i dole má svůj účel - nahoře je zde umístěna přední kamerka a sluchátkový reproduktor a v dolní části pod displejem je umístěno domovské home tlačítko s TouchID čtečkou otisků prstů, která mě baví a naprosto mi vyhovuje. Zaujalo mě, že ve skutečnosti toto tlačítko vlastně není tlačítko, ale pouze snímač otisku. Při stisknutí telefon zavibruje a uživateli se tak navodí pocit zmáčknutí - funguje to parádně.

Na spodní hraně telefonu je Lightning konektor pro nabíjení a bohužel i pro připojení sluchátek, sluchátkový jack konektor byste zde hledali marně. Dále jsou zde dírky pro výdech reproduktoru.

Mě osobně se vzhled iPhonu SE 2 velice líbí a jsem s ním spokojen.

Apple iPhone SE 2020 - 64 GB

od 10 666 Kč
Porovnat ceny

Apple iPhone SE 2020 - 128 GB

od 12 400 Kč
Porovnat ceny

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.