Canon EOS 100D – perfektní zrcadlovka za přijatelnou cenu

Dalším fotoaparátem, který jsme si vybrali pro recenzi, je oblíbená digitální zrcadlovka Canon EOS 100 D. I v jejím případě se jedná o velmi kvalitní model za rozumnou cenu, jenž ocení nejen začátečníci, ale může vyhovovat i zkušenějším uživatelům.

Obsah balení a konstrukce fotoaparátu

Digitální fotoaparát Canon EOS 100D mají v nabídce desítky e-shopů a množství kamenných prodejen, některé z nich nabízejí sadu i s objektivem, některé naopak pouze tělo. My jsme pro účely recenze měli k dispozici balení i s objektivem EF-S 18–55.

Na to, že se jedná o zrcadlovku, jsou rozměry fotoaparátu docela malé a přístroj je příjemně lehký – jeho rozměry jsou 116,8 mm na šířku, 90,7 mm na výšku a 69,4 mm do hloubky. Hmotnost samotného těla (včetně karty a baterie) je pouhých 407 g. Konstrukce foťáku je vyrobena z plastu a kovu, zadní strana je vybavena kapacitním multidotykovým LCD displejem ClearView s třípalcovou úhlopříčkou.

Přístroj se mi v ruce držel velmi dobře a to nejen díky nízké hmotnosti, ale i díky materiálům a povrchové úpravě. Rozmístění tlačítek mi také vyhovovalo, obecně u fotoaparátů značky Canon jsem s ním nikdy neměl žádné problémy.

Výborná kvalita fotek i videí

Zrcadlovku Canon EOS 100D jsem podrobil důkladnému testování za různých podmínek – udělal jsem řadu fotek za denního světla i v noci, při jasném i zamračeném počasí, v interiéru i exteriéru. Kvalita jednotlivých fotografií byla výborná, fotky byly ostré a u žádné z nich jsem nezaznamenal nějaké výraznější nedostatky. Snímač má rozlišení 18 Mpx, což je dle mého názoru pro běžného uživatele dostačující hodnota.

Fotografie Canon EOS 100D

Docela mě ale překvapilo, že Canon EOS 100D je velmi dobrý i na natáčení videí. Opět jsem pro jistotu natočil několik videí za odlišných podmínek a jejich kvalita byla na to, jak je foťák relativně levný, výborná. Samozřejmě na profesionální natáčení je třeba poohlédnout se po dražším modelu, pro natáčení běžných amatérských videí si ale myslím, že docela postačuje.

Funkce fotoaparátu, ovládání a výdrž baterie

Canon EOS 100D nabízí spoustu možností nastavení obrazu, ať už jde o zaostření, nastavení expozice, vyvážení bílé, nastavení jasu atd. Za zmínku stojí např. automatická analýza scény pro výběr optimálního nastavení nebo rychlost snímání až 4 snímky za sekundu. Ovládání je velmi příjemné, velmi ho usnadňuje i dotykový displej. Dobíjecí baterie má životnost cca 350 – 380 snímků, hodnotil bych ji spíše jako průměrnou.

Fotografie Canon EOS 100D

Velký výběr příslušenství

Stejně jako u jiných foťáků značky Canon, tak i v případě modelu EOS 100D máte možnost výběru z široké nabídky různého příslušenství. Určitě se vyplatí nepodcenit výběr vhodného objektivu, případně jej zakoupit rovnou s tělem fotoaparátu – můžete tak ušetřit. Vedle objektivů si lze objednat i různé brašny, baterie, nabíječky, paměťové karty, filtry k objektivům, ochranné fólie a další produkty.

Fotografie Canon EOS 100D

Spousta ocenění a kladná hodnocení uživatelů

O vysoké kvalitě tohoto fotoaparátu svědčí hodnocení jak odborníků, tak i samotných majitelů. Canon EOS 100D získal celou řadu prestižních ocenění (např. v EISA Award, TIPA Awards, dpreview.com Gold award) a byl finalistou v kategorii Produkt roku 2016 na srovnávacím portálu Heuréka. Výmluvné jsou i recenze uživatelů, kde v době psaní této recenze bylo všech 100 hodnocení na Heuréce kladných.

Klady

  • Nízká cena
  • Menší rozměry
  • Výtečná kvalita fotek
  • Natáčení videí ve Full HD rozlišení
  • Spousta užitečných funkcí
  • Skvělý poměr cena-výkon
  • Multidotykový LCD displej
  • Kompatibilita s příslušenstvím z řady EOS
  • Snadná obsluha, vestavěný průvodce funkcí

Zápory

  • Displej není výklopný

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.