Chytré hodinky U Watch U8 v naší recenzi: dokonalý poměr cena / výkon

S chytrými hodinkami se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Kromě globálně proslulých značek si chytré hodinky můžete dnes zakoupit i od nově vzniklých čínských společností, které se snaží útočit na konkurenci příznivou cenou a kvalitou, která konkuruje mnohem dražším kouskům. U Watch U8 jsou dokonalou ukázkou toho, že za chytré hodinky dnes už nemusíte utrácet přehnaně moc peněz. V naší recenzi se dozvíte více.

Pár slov úvodem

Chytré hodinky U Watch U8 jsem si mohl vyzkoušet přibližně před rokem, kdy jsem je fotil pro jeden eshop. Do té doby jsem s chytrou elektronikou neměl prakticky žádné zkušenosti, ale musím uznat, že mne smart elektronika celkem zaujala. U Watch U8 se mi líbily svým designem i funkčností. Přitom se jedná o velice levné hodinky, které si může pořídit kde kdo. V současnosti jen těžko seženete podobný produkt s tak dobrým poměrem cena / výkon. U Watch U8 toho umí prostě mnoho.

Fotografie U Watch U8

Design

Tyto chytré hodinky mají hranatý tvar a rozhodně se sesnaží napodobovat hodinky ručičkové, jako tomu bývá u konkurenčních (zejména dražších) kousků. Prodávají se v bílé, černé a červené barvě. Přední straně dominuje poměrně pěkný dotykový LCD displej. Po bocích se nacházejí ovládací tlačítka a krytý miniUSB konektor. Celé tělo je vyrobeno z kovu, který vypadá moc pěkně. Řemínky jsou ze silikonu a mají celkem příjemnou povrchovou úpravu. Nejvíce mne zaujala elegantní bílá varianta, která působí na ruce moderně. Osobně mám radši více elegantní a formální styl hodinek a líbí se mi zejména ty ručičkové. Byl jsem ale sám překvapen, jak mne U Watch U8 okouzlily.

Fotografie U Watch U8Fotografie U Watch U8Fotografie U Watch U8

Funkce

Hodinky se připojují k Vašemu telefonu pomocí Bluetooth a dovedou příjmat hovory. Mají reproduktor i mikrofon, takže se dají použít jako plnohodnotné handsfree - například v autě. Hodí se i do školy (na taháky) - mají v sobě kalkulačku, umí zobrazit poznámky atd. U Watch U8 dovedou fungovat i samostatně bez připojení k chytrému telefonu, ale to byste se ochuzovali o mnoho parádních funkcí, kvůli kterým se tyhle hodinky označují právě jako chytré. Upozorní Vás na nové zprávy, emaily a obecně na veškeré notifikace. Hodinky umí dokonce psát zprávy, displej je ale malý a není to moc pohodlné. Jedná se spíše o nouzovou možnost.

Mezi další funkce patří ovládání spouště fotoaparátu přímo na telefonu, barometr, krokoměr, teploměr, stopky, budík, časovač, nebo třeba funkce proti odcizení telefonu (jakmile se přeruší spojení bluetooth, spustí se alarm). Za tu cenu je toho tedy doopravdy mnoho.

Výdrž a závěr

Pokud hodinky využíváte jako běžný uživatel, můžete se spolehnout na pětidenní výdrž. Pokud jim nenecháte chvilku volného času, vydrží přibližně 2 dny. Záleží na tom, jak moc je používáte - tak je tomu snad u veškeré dnešní elektroniky. Závěrem bych rád napsal, že se tyto chytré hodinky povedly. Jsou pěkné po stránce designu, mají slušnou výdrž a nabízí dost funkcí. Třešničkou na dortu je bezkonkurenční cena. Pokud ale máknete hlouběji do kapsy, můžete si zakoupit hodinky kvalitově o prát tříd napřed.

Klady

  • Pěkný design
  • Příznivá cena
  • Svižnost a funkčnost

Zápory

  • Nemají Android Wear

Komentáře (1)

Radek 31.07.2018 v 18:54
dobrý den, četl jsem na ně dvě recenze, ani v jedné se nepíše, jestli každou notifikaci umí doprovodit vibracemi, to je pro mě nejdůležitější faktor, proto prosím odepište co nejdříve, děkuji

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.