DJI Mavic Air - malý, ale šikovný dron

V dnešní recenzi se podíváme na dron DJI Mavic Air. Jeho největší předností oproti konkurenci je jeho velikost a kvalita videa. Ve složeném stavu se Mavic Air vejde do větší kapsy u kalhot, což se hodí zejména na cestách. Zároveň se jedná o nejnovější přírustek do rodiny Mavic. Tento prcek toho nabízí opravdu hodně - více se dozvíte v naší recenzi.

Obsah balení – vše, co je potřeba

DJI Mavic Air můžete zakoupit ve 2 variantách – se základním obsahem balení a nebo variantu Fly More Combo, ve které jsou navíc přibaleny 2 další náhradní baterie, multinabíječka, více vrtulek a krásná brašnička na přenášení. A právě tuto variantu jsme zvolili pro tuto recenzi.

Na fotografii níže je vidět, co přesně dostanete při zakoupení DJI Mavic Air ve verzi Fly More Combo.

Jedná se tedy o samotného drona DJI Mavic Air, dohromady 3 baterie, náhradní vrtulky, chrániče vrtulek, ovladač spolu s kabely pro připojení mobilního telefonu, pouzdro na samotného drona, pěknou přenosnou brašničku, do které se vejde vše potřebné pro létání, kabely a návod.

Fotografie DJI Mavic Air Fly More Combo

Když se vše vyskládá na stůl, je to opravdu pěkná hromádka věcí, ale ujišťuji Vás, že pro běžné létání a natáčení vše potřebovat rozhodně nebudete, takže s sebou do terénu nemusíte brát tolik příslušenství – jak už bylo zmíněno výše, DJI Mavic Air je opravdu skladný.

Vzhled – pěkný design a parádní konstrukce

Co mne na DJI Mavic Air zaujalo hned na první pohled? Jeho vzhled a propracovaný systém sklápěcích ramen s vrtulkami, které je možno složit podél těla dronu a ušetřit tím opravdu hodně místa při přenášení. Vše do sebe krásně zapadá, je vidět, že se při navrhování inženýři z DJI opravdu snažili.

Pěkně zpracovaný je i ovladač, na kterém jsou 2 joysticky, které je možno vyšroubovat a ukrýt pod plastové packy, které slouží pro uchycení mobilního telefonu. Anténky ovladače jsou při složení zaklapnuté do sebe a nehrozí jejich poškození při přenášení.

Samotný DJI Mavic Air se nabízí v bílé, černé a červené variantě. Bílá varianta se mi líbila nejvíce, ikdyž jsem při nákupu zvažoval i variantu červenou. Na barvě podle mne ale nezáleží, při letu stejně skoro nejde poznat jeho barva.

DJI Mavic Air je vyrobený z kvalitního plastu, vše do sebe krásbě zapadá a lícuje. Celý dron i ovladač působí robusním dojmem. Pokud bych měl konstrukci a design nějak zhodnotit, musím inženýry z DJI pochválit, dron se mi doopravdy líbí a je propracovaný do nejmenšího detailku.

Kamera – 4K video a 12mpix fotky

V přední straně dronu se nachází kvalitní kamera s možností natáčet video v rozlišení 4K a pořizovat 12 mpix fotky. Já osobně natáčím ve FullHD při 60 fps – bohatě mi to stačí. Je zde také možnost natáčet FullHD při 120fps, ale přijde mi, že výsledné video už není tak kvalitní.

Fotografie DJI Mavic Air Fly More Combo

Kamerka je přimontována na 3-osém gimballu (stabilizaci), který funguje opravdu perfektně. Výsledná videa jsou nejen pěkně prokreslená a ostrá, ale i stabilizovaná. S DJI Mavic Air není problém dělat opravdu plynulé záběry – je zde na to i speciální Cinematic mód, který dokonale vyhlazuje pohyb dronu (plynulé zrychlení a zpomalení, plynulé zatáčení atd...).

DJI Mavic Air ve vzduchu – jak se s ním létá?

Vše začíná startem. Dron stačí položit na rovnou zem a kliknout na ikonku vzlétnutí. Dron sám vzlétne do výšky přibližně 1,5m a bude čekat na Vaše další instrukce. Poté už stačí ovladačem řídit celý let. Samozřejmě na telefonu vidíte živý náhled z kamerky, takže přesně víte, kam letíte. Pro spušení natáčení je na ovladači dobře dostupné tlačítko, takže stačí jedno zmáčknutí a už se natáčí / fotí.

Fotografie DJI Mavic Air Fly More Combo

Doba letu na 1 baterii je cca 22 minut. Na běžné létání to stačí, pokud ale DJI Mavic Air používáte pro profi natáčení, rozhodně doporučuji dokoupit další náhradní baterie a nebo dron zakoupit ve verzi Fly More Combo, jako jsem to udělal já. S dronem jsem zkoušel letět 2km daleko – signál byl dle ukazatele už slabší, ale vše stále fungovalo. Obraz se občas mírně trhal, ale vše záleží na tom, kde létáte. Signál se přenáší pomocí WiFi, takže například ve městech bude dosah menší.

Fotografie DJI Mavic Air Fly More Combo

Na ovladači si můžete zapnout i sportovní mód, ve kterém dron létá opravdu rychle. Používám ho hlavně pro rychlejší návrat na místo přistání. DJI Mavic Air si ve vzduchu poradí i s mírným větrem, jeho senzory fungují parádně a dron opravdu drží polohu. Občas jsem se setkal s tím, že dron téměř nestíhal letět proti silnějšímu větru, stačilo ale přepnout na sportovní mód a bylo po starostech.

Velice mne zaujal propracovaný systém senzorů, který hlídá překážky v okolí dronu. Pokud by hrozil náraz, dron dovede sám zastavit a vyhnout se tak nárazu. Sám jsem tuto funkci testoval při letu proti zdi – úspěšně.

Fotografie DJI Mavic Air Fly More Combo

Přistávání je samozřejmě také hračka. Není problém přistát do ruky a nebo na zem. Pro přistání na zem stačí s dronem sestoupat k zemi. Aktivují se senzory, které dronu neumožní klesnout ještě níže, ale pokud podržíte joystick 3s směrem dolů, dron přistane. Druhá možnost je přistání pomocí tlačítka „Return Home“ – tady už za Vás vše dělá automatika.

Velice jsem si oblíbil přistávání do ruky. S dronem jednoduše přiletíte do Vaší blízkosti a chytnete ho zespoda za tělo. Dron okamžitě začne „bojovat“ a bude se snažit vyrovnávat svou polohu. Stačí ho ale překlopit vrtulemi dolů a motorky se okamžitě zastaví.

Propracovaná aplikace DJI GO

DJI Mavic Air se ovládá přiloženým ovladačem, který je napojený na mobilní telefon s nainstalovanou aplikací DJI GO. Jedná se o velice propracovaný software, ve kterém jde nastavit snad vše, na co si vzpomenete. Také se pomocí této aplikace dron aktualizuje. Říká se, že dokonalý produkt musí mít dobrý hardware, ale i software – zde DJI zabodovalo a splňuje to na jedničku.

Je zbytečné sem vypisovat vše, co lze v této aplikaci nastavovat, tak jen ve zkratce vypíši to nejdůležitější:

 • Živý náhled z kamerky
 • Nastavení parametrů pro fotky a video
 • Samotné nastavení drona ve vzduchu (citlivost, rychlosti atd...)
 • Nastavení gymbalu
 • Možnost aktivovat různé sledovací funkce

Ukázkové video

Pro ukázku přikládám video, ve kterém jsou záběry právě z DJI Mavic Air. Kvalita obrazu je opravdu pěkná, posoudit můžete sami.

Závěrem

Tento dron patří k tomu nejlepšímu, co můžete v dnešní době pořídit. DJI Mavic Air vyniká svou kompaktností, má parádní kvalitu videa i fotek a má dobře vymyšlenou konstrukci. Hodí se i pro náročné videotvůrce, kteří chtějí plynulé a kvalitní záběry. Létání s ním zvládně po chvilce cviku opravdu každý a já sám jsem s ním nadmíru spokojený.

Klady

 • Velikost a kompaktnost
 • Parametry kamery, kvalita videa
 • Fotky do RAW a HDR
 • Odolnost
 • Cinematic mód
 • Jednoduché ovládání a aplikace
 • Rychlost uvedení do provozu

Zápory

 • Oproti Mavic Pro přenos pouze skrze WiFi

Komentáře (6)

Petr 22.05.2018 v 01:13
Tento dron jsem pořídil místo staršího Phantoma 3. Vůbec si nestěžuji, polepšil jsem si snad ve všech směrech. Velikost tohoto Mavica Air je neskutečná, kvalita videa bohatě stačí a výdrž na baterie je snad o chlup lepší, než u trojky. Doporučuju
Maky 22.06.2018 v 02:47
Dobrý den, uvažuji o koupi, ale drona mám jen na takové to rekreační létání. Nemáte zkušenost s DJI Spark? Je trošku levnější... Děkuji
Vitaml 29.12.2018 v 03:00
Jak jsi přišel na těch 22 minut letu ? Mám Mavic Air a doba letu je max 16 minut s tím že doletím na 10% baterie, pak začne sám automaticky přistávat. Co píše výrobce 21 minut je v laboratorních ideálních podmínkách visení.
Jindřich Kuba 12.08.2019 v 17:49
Zdravím, měřil jsem to s naprosto novou originální baterií v bezvětří. Normální mód letu. Teď po dlouhodobém používání je těch 16 minut naprosto reálná hodnota i pro mne, nevím, jestli s tím létám jinak, nebo se kapacita pomalu snížila. I tak mi to ale stačí bohatě.
Vítězslav 12.08.2019 ve 20:30
Zdravím, Mavikovi jsem přidal čočku -0,75 dioptrie a obraz je teď super ostrý.
Vítězslav 12.08.2019 ve 20:35
Použil jsem PL filtr, nechal u optika vybrousit skleněnou čočku a na filtr ji přilepil UV gelem.

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.