Honor 7A - velmi příjemné překvapení

Sepsal jsem pro Vás recenzi levnějšího mobilního telefonu Honor A7. Když mi nedávno odešel můj starý telefon a já hledal náhradu, tento mobil mne zaujal natolik, že jsem si ho i pořídil. Pojďte si přečíst moji kratší recenzi.

Nic není navěky, takže když mi na starém mobilu odešel operační systém, rozhodl jsem se místo opravy zainvestovat do nového telefonu. V první řadě jsem chtěl změnit značku. Dalším a důležitým kritériem při hledání byla zlatá barva a větší rozlišení displeje, nežli jsem měl doposud. Po několika minutách hledání mi padl do oka Honor 7A Gold (1440x720 pixelů).

Fotografie undefined

Je to zlatý střed chytrých telefonů, není zbytečně předražený či podezřele levný. Tělo je hliníkové a má tvrzené sklo, takže existuje určitá šance, že když vám mobil spadne na zem, ustojí to. Při rozbalení mne nejvíce nadchla velikost displeje. Pravda, rozměry si lehce najdete na internetu, ale přesto, když to uvidíte na vlastní oči, budete spokojeni. Jako další mne upoutal reproduktor umístěný ve spodní části telefonu. Nejvíce tedy jeho tvar – reproduktor na mne působí, jako by tam byly dva a každý z nich je tvořen šesti malými kulatými otvory. Jejich zvuk mě příjemné překvapil, coby milovník tvrdého rocku kvituji s povděkem, že není reprodukce zkreslená a hraje pěkně nahlas. A když už jsme u hudby, je potřeba zmínit funkci party, kde lze připojit až osm Honorů 7A a přehrávat v nich stejnou hudbu. Anebo je libo karaoke?

Počet aplikací je v mobilu spíše průměrný, ale osobně mi to nevadí – ono někdy málo je více. Vše je pěkně přehledné. Kromě obligátních her, kalendáře, emailu, Google, počasí, poznámkového bloku a podobně, stojí za zmínku správce telefonu - určitě si vzpomenete, jak jste si někdy stahovali program na čištění paměti, aby se telefon nezpomaloval. S Honorem tato starost odpadá, je opravdu skvělé, že firma tuto vychytávku naistalovala sama od sebe. Správce prohledá celý mobil a doslova v mžiku oka vše vyčistí, pak se vám z osmdesáti procent výkonu stane opět krásných sto.

Oznámení zmeškaného hovoru nebo zprávy je vyřešeno decentním blikáním zeleného světla. Za mne super, nepotřebuji být oslepen zbytečně ostrým světlem, jen proto, že se mi někdo nedovolal.

Prostředí psaní sms je přehledné a uživatelsky příjemné. Nabízí také velký výběr v emotikonech nebo gif animacích. Volání je taktéž bezvadné, osobu na opačném konci linky slyšíte opravdu dobře.

Fotoaparáty najdete na tomto modelu dva. Zadní má 13Mpx a přední (selfie) 8Mpx. Samozřejmostí je velká škála úprav a filtrů.

Fotografie undefined

Otisk prstu a skener obličeje, coby bezpečnostní metody chránící proti tomu, aby váš mobil nepoužil nežádoucí vetřelec, jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Stejně jako automatické měnění tapet na zamknuté obrazovce a velká výdrž baterie (a to i při vysokém výkonu).

Za cenu kolem 3500 Kč je Honor 7A Gold velmi milým překvapením, které si zamiluje ten, kdo nehledá zbytečný luxus, ale ani nechce to nejlevnější. Opravdu může konkurovat dražším modelům. Mrzí mě jen jedna věc – příšerné otevírání slotu na SIM a paměťovou kartu. Provádí se přiloženou jehličkou a je to opravdu o nervy. Kdyby ovšem tento nedostatek nebyl, neváhal bych udělit hodnocení 100% (a nestrhl z celkového hodnocení pět procent). Skutečně bych asi žádnou jinou chybu nenašel, tedy nic, co by vadilo běžnému uživateli, jako jsem já.

Klady

  • Funkčnost
  • Kvalita
  • Design
  • Cena
  • Výkon

Zápory

  • Slot na SIM a paměťovou kartu

Komentáře (2)

Jiří Šťastný 08.02.2019 v 10:27
Děkuji za upozornění. Chyby byly opraveny.
Lipo 08.02.2019 v 04:26
Zdravím, v této recenzi je několik nepřesností : telefon není kovový a nemá dva reproduktory, ale jinak s recenzí souhlasím. Ještě musím zmínit skvělou GPS.

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.