Jak si vydělat prodejem svých videí na videobankách? Odpověď zní BlackBox

Nedávno jsem narazil na nástroj, pomocí kterého si může každý videomaker vydělat a vybudovat pasivní příjem prodejem svých videí. Zní to možná neuvěřitelně, ale doopravdy to funguje. V tomto článku se s Vámi chci podělit o své zkušenosti s nástrojem jménem BlackBox.

Od zakázek k videobankám

Ze začátku jsem pracoval na volné noze pro různé firmy, restaurace a hotely a točil jsem jim propagační videa na míru. Musím se přiznat, že jsem se ve videotvorbě našel a baví mne to dodnes. Jednoho dne mne napadlo, že bych mohl nepoužité záběry prodávat na videobankách, stejně, jako se například prodávají fotografie. Začal jsem se tedy o možnost prodeje videí zajímat a našel jsem si pár největších videobanek, kde se dají prodávat videa. Mimo všechny ty videobanky jsem také narazil na službu jménem BlackBox.

Co je to BlackBox?

BlackBox je online služba, do které nahrajete svoje videa a napíšete k nim popisek a klíčová slova. Videa jsou potom automaticky zveřejněna na těch největších videobankách - momentálně se jedná o Shutterstock, Pond5, AdobeStock, StoryBlocksVimeo Stock. Tento seznam napojených videobanek se ale bude v budoucnu rozrůstat. Když to shrnu, BlackBox je prostě služba, která ušetří spoustu času a nervů - video totiž uploadujete, popíšete a vyplníte klíčová slova pouze 1x. Pokud byste své video chtěli zveřejňovat všude zvlášť, zabralo by to mnohem více času. BlackBox má ale spoustu dalších výhod.

Proč používat BlackBox?

Zde jsem sepsal všechny důvody, které mne napadly, když jsem přemýšlel, proč já sám BlackBox používám.

 • Ušetřený čas - videa nahraji a popíši jen 1x
 • Budování pasivního příjmu - nahrané video je na videobankách na věky věků a může být zakoupeno vícekrát
 • Parádní komunita na Facebooku (všichni si radí a pomáhají)
 • Možnost teamové spolupráce - můžete poprosit ostatní BlackBoxery například o vyplnění popisků videí za nasdílení výdělku v případě prodeje
 • Popisky a klíčová slova jdou vyplňovat hromadně skrze Excel / CSV soubor - ještě více ušetří čas
 • Výplata na PayPal účet 1x za měsíc - vyplácí bez problémů

Má to nějaký háček / nevýhody?

Prodávání videí skrze BlackBox má i pár svých nevýhod. Nejvíce mi vadilo, že nahraná videa jsou na videobankách zveřejněna pod účtem BlackBoxu - není tedy možné odfiltrovat pouze vámi nahraná videa. Toto mi ze začátku vadilo, ale není problém konkrétní video na videobankách dohledat při zadání správného popisku (veškerá videa i popisky jsou vidět v administraci BlackBoxu). Navíc se videa ve videobankách neprodávají na základě toho, že si někdo rozklikne Váš profil. Videa ve videobankách se prodávají na základě jejich kvality a dohledatelnosti.

Další nevýhodou je to, že si BlackBox nechává 15% z prodeje každého videa. Mne osobně ale tato provize připadá adekvátní a vzhledem k tomu, kolik času mi BlackBox ušetřil a jsem s ní spokojený. Těžko si dovedu představit, že bych každé video nahrával minimálně na 5 dalších serverů a překopírovával klíčová slova a popisky do každé z videobanek. Opravdu to za to stojí.

Kde se registrovat?

Pokud chcete BlackBox vyzkoušet, použijte prosím můj registrační odkaz zde: Registrace do BlackBoxu

Pokud v budoucnu prodáte nějaké video, BlackBox mi vyplatí 1% z jeho ceny. Vy samozřejmě o nic nepřicházíte. Není to sice moc, ale i tak je to pro mne pěkná odměna za doporučení tak super služby. Pokud máte jakýkoliv dotaz, stačí se zeptat v komentáři pod článkem.

Klady

 • Budování pasivního příjmu
 • Ušetřený čas
 • Neskutečně pozitivní FB komunita
 • Možnost teamové spolupráce

Zápory

 • Videa jsou nahrávána pod BlackBox účtem
 • BlackBox si nechává 15% z prodejů

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.