Jak vybrat kvalitní mikrovlnnou troubu za méně než 3 000 Kč

Mikrovlnná trouba je užitečná, malá a pro začínající domácnosti představuje stěžejní spotřebič, se kterým lze uvařit všechno, když ještě není dostatek financí na pořízení ostatních pomocníků. Při jejím výběru ale musíte hledět nejen na vnější ale i vnitřní velikost, a také na všechny její funkce, protože rozmrazení nebo ohřátí jídla v dnešní době na pokrytí arzenálu kulinářských experimentů nemusí stačit. Podívejte se pod lupou na srovnání nejoblíbenějších mikrovlnných trub na trhu.

Mikrovlnná trouba Samsung MS23F301TAS

Tento model mikrovlnné trouby, držící se u horní části naší vytyčené hranice, nabízí víc než jen elegantní design, ve kterém se snoubí černá, stříbrná a nerez. Samsung je topovým výrobcem spotřebičů do domácnosti, proto ani na mikrovlnné troubě MS23F301TAS nebylo šetřeno. Kromě klasických programů na ohřev a rozmrazení jídla totiž tento spotřebič zvládne nahradit klasickou troubu nebo dokonce varnou deskou, protože umí uvařit jídlo i z čerstvých surovin. Má na to celkem 20 automatických programů, které podporují zdravé vaření, takže si bez problémů můžete bez zapnutí trouby nebo grilu vychutnat ryby, zeleninu či maso. Tyto možnosti hodnotím opravdu velmi kladně, a to především s ohledem jednotlivce, kterým se jistě nechce pro jednoho člověka vyvářet, a mladé lidi, kteří žijí v málo prostorných podmínkách či dokonce na koleji. Kromě šesti stupňů výkonu s maximem na 800 W, obsahuje mikrovlnka systém trojité distribuce vln a odstraňovač zápachu při vaření aromatických jídel. Vnitřek trouby je keramický, takže jednak antibakteriální, jednak se dobře čistí. Jako nevhodnou bych tuto mikrovlnou troubu viděla pro starší lidi, pro které může být ovládání složitější. Vzhledem k tmavšímu designu si taky tato mikrovlna nemusí najít cestu do všech kuchyňských linek.

Počet programů: 20

Počet stupňů výkonu: 6

Technický charakteru: volně stojící

Displej: ano

Objem: 23 l

Samsung F300G MS23F301TAS

od 2 220 Kč
Porovnat ceny

Mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK

Naopak ke druhé straně finanční hranice míří tato mikrovlnná trouba od Sencoru, která za opravdu málo peněz poskytuje dostatečný počinek do kuchyně. Tato mikrovlnná trouba představuje opravdový základ, nemá žádné speciální funkce a kdo by ji chtěl používat na něco jiného než ohřev a rozmrazování, by mohl být opravdu zklamaný. Má velmi elegantní vzhled a vzhledem k tomu, že má pouze dvě otočná kolečka, kterými se volí síla a délka ohřevu, je i jednoduchá na ovládání. Velmi vhodná bude pro domácnosti, kde se bude používat jenom příležitostně. Takové užívání naznačuje i její menší velikost, neboť objemově se do ní vejde jenom 17 litrů. Sytě černá barva povrchu je zajímavá na pohled a bude vypadat velmi originálně do podobně sladěných kuchyňských linek. Výhodou je zvuková signalizace ukončení ohřevu.

Počet programů: 2

Počet stupňů výkonu: 5

Technický charakteru: volně stojící

Displej: ne

Objem: 17 l

Sencor SMW 1817BK

od 1 133 Kč
Porovnat ceny

Mikrovlnná trouba Daewoo KOR 7G8KWSL

Za málo peněz, hodně muziky. Tak by se v krátkosti dala shrnout specifika mikrovlnné trouby od značky Daewoo, která nese označení KOR 7G8KWSL. Jedná se o klasicky bílý model, který se snadno uchytí v každé domácnosti a bude zároveň ladit s ostatními spotřebiči. Je volně stojící a má objem přibližně 20 litrů, takže zvládne ohřát talíře i většího charakteru. Celkem tato mikrovlnná trouba zvládá osm programů, z nich pět jich patří mezi automatické – chleba, polévky, brambory, čerstvá zelenina, mražená zelenina – a zbývající tři spadají pod funkci rychlého vaření – nápoj, mražená pizza, těstoviny. Nastavitelnost výkonu má celkem deset příček od 80 W do 800 W. A ohledně ohřívání má systém ohřevu C.R.S., který zajišťuje rovnoměrné rozložení vln během celého procesu ohřívání. Velmi kladně u této mikrovlnky hodnotím její univerzálnost, protože stejně dobře poslouží v jednočlenné i vícečlenné domácnosti, kde bude vytížena na maximum, a to za velmi málo peněz. Kvůli nízké ceně má sice trochu ubráno na atraktivnosti vzhledu, který je opravdu prostý, ale díky označeným tlačítkům a displeji je dobře ovladatelná pro každého.

Počet programů: 5

Počet stupňů výkonu: 10

Technický charakteru: volně stojící

Displej: ano

Objem: 20 l

Daewoo KOR 7G8KWSL

tento produkt se již neprodává

Mikrovlnná trouba Beko MOC 20100 S

Zlatou střední cestu ve finanční relaci mezi mikrovlnnými troubami nabízí oblíbená turecká společnost Beko. Pod označením MOC 20100 S se skrývá stříbrná, elegantní a výkonná mikrovlnná trouba, která se bude hodit i do ultra moderních kuchyní. Ačkoliv již zmíněná stříbrná barva jí velmi sluší, nutno podotknout, že má tento materiál nevýhody, neboť je na něm vidět každá šmouha, každé otevření dvířek. Objemově se do mikrovlnné trouby Beko MOC 20100 S vejde 20 litrů, což je i větší talíř. Ačkoliv značka Beko má téměř vždycky co nabídnout, u této mikrovlnky toho poměrně dost postrádám. Jedná se například o displej, který by pomohl s nastavováním, ačkoliv pro někoho klasické mechanické nastavování s otočnými knoflíky může představovat výhodu. Rovněž díky propracovanému designu utrpěla schopnost tohoto spotřebiče. Umí totiž pouze dva programy, a to rozmrazovat a ohřívat. U výkonů už je toto číslo trochu lepší – zvládne jich nastavit celkem šest, přičemž nejvýše se vyšplhá na 700 W. Vnitřek trouby je velmi snadno udržovatelný, ale jelikož se nerez opravdu snadno zašpiní, nepředstavuje to zase takovou výhodu. Myslím si, že tentokrát společnost Beko nevytáhla eso z rukávu a představuje vzhledově velmi přitažlivou, ale funkčně dost ochuzenou mikrovlnnou troubu, za více peněz, než je nutné.

Počet programů: 2

Počet stupňů výkonu: 6

Technický charakteru: volně stojící

Displej: ne

Objem: 20 l

Beko MOC 20100 S

od 1 299 Kč
Porovnat ceny

Mikrovlnná trouba Mora MT 321 S

Modernost a jednoduchost linií najdeme u české mikrovlnné trouby Mora MT 321 S, která míří mezi top trouby, kde je vyvážena cena, design a schopnosti trouby. Její stylový vzhled nadchne bezesporu každého, přičemž zároveň se bude dát snadno zakomponovat do každé kuchyňské linky. Nerezová stříbrná barva je v tomto případě rozstřelena tmavým sklem a vystouplým držátkem. Nenápadný displej se promítá přímo na nerez, nenajdete tu na něj přímo vyhraněný prostor. Displej už sám o sobě napovídá, že mikrovlnka se ovládá elektronicky – má tlačítka, podle kterých si nastavíte čas na displeji podle svých potřeb. I funkcí má tato mikrovlnná trouba vzhledem ke své střední ceně dost. Kromě pěti výkonnostních stupňů, funkce rozmrazování a klasického ohřevu mě konkrétně nejvíce oslovila možnost odloženého nebo pozastaveného startu. Díky tomu budete mít jídlo ohřáté vždycky v ten správný čas. A pokud byste si časovač zapomněli nastavit, potom lze snadno využít možnosti rychlého ohřevu, která okamžitě zvolí nejvyšší možný výkon, aby jídlo bylo během chvíle ohřáté. Za zmínku u této mikrovlnné trouby o objemu 20 litrů ještě stojí dětská pojistka, která ochrání ty zvědavé nejmenší.

Počet programů: 3

Počet stupňů výkonu: 5

Technický charakteru: volně stojící

Displej: ano

Objem: 20 l

Mora MT 321 S

od 1 569 Kč
Porovnat ceny

Zhodnocení závěrem

Možnosti mikrovlnných trub na trhu jsou opravdu velmi rozdílné, velmi proto záleží na tom, jak často budete troubu využívat, a především jakým způsobem. Pro jednoduché ohřívání třeba pizzy a příležitostné rozehřívání potravin vám bohatě postačí levnější varianty, které nemají tolik schopností, jako je třeba mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK nebo Daewoo KOR 7G8KWSL. Pokud si mikrovlnku pořizujete s tím, že bude více vytížená a rádi byste aby přitom zapadla do vaší kuchyně, zkuste nějakou s elegantním vzhledem, jako je třeba Mora MT 321 S nebo Beko MOC 20100 S. Pro jednotlivce a kuchyně bez možnosti klasické trouby se potom hodí už lepší typ mikrovlnky, jako je Samsung MS23F301TAS, která už v podstatě sama zvládne vaření jako takové.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.