Jak vybrat vysavač do 5 000 Kč

Ať už doma máte lino, koberce, plovoucí podlahy nebo nějaký jiný typ povrchu, tak jako tak se nevyhnete jeho pravidelnému uklízení. V namáhavějším případě to znamená mop a kyblík, v lepším případě vysavač, který si dokáže poradit se všemi typy podlah. Vybrat ale takový vysavač se někdy může jevit jako hlavolam, protože poskládat všechny požadavky do jednoho přístroje je poněkud náročnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Podívejte se tedy jaké všechny typy a druhy lze pořídit do 5 000 Kč.

Vysavač Rowenta RO6477EA

Pod velmi dlouhým označením Rowenta Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal Care RO6477EA se nachází výkonný vysavač od společnosti Rowenta, která vzhledem ke své historii není na trhu žádným nováčkem. Vzhledem k této skutečnosti si můžete být jisti, že vysavač, který se sice svou cenou blíží k horní hranici vytyčené v tomto článku, toho opravdu bude mít hodně co nabídnout. Vysavač klasického charakteru disponuje vysokou sací silou, skoro stoprocentní efektivitou a rovněž objemným 4,5 litrovým sáčkem. Ve vysavači je zabudovaná technologie EffiTech, neboli 4AAAA, díky které se řadí na přední místa výsledků vysávání. Přesto ale dosahuje pouze energetické třídy A. Což ale i tak velmi kladně hodnotím, protože se jedná o perfektní řešení pro domácnosti s domácími mazlíčky nebo alergiky. Plusově rovněž vidím ovládání vysavače, které je pro pohodlnější zacházení umístěno přímo na rukojeti. Tlačítka na vysavači jsou potom podsvícená pro větší přehlednost. Sáček, jak již bylo řečeno, je prostorný a snadno se vyměňuje. Při jeho vyndávání nebudete nikde znovu prášit. Za zmínku u tohoto produktu stojí také tichost vysavače, která se pohybuje na příjemných 66 dB. Vysavač je vhodný i do větších domácností, kde zvládne udržovat jak plochy s kobercem, tak tvrdým povrchem.

Typ vysavače: klasický, sáčkový

Hlučnost: 66 dB

Velikost sáčku: 4,5 litru

Vhodné pro alergiky: ano

Energetická třída: A

Rowenta Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal Care RO6477EA

tento produkt se již neprodává

Vysavač TESLA RoboStar T30

Ačkoliv se 5 000 Kč může zdát jako vcelku nízká cena za vysavač, česká kvalitní značka TESLA za takový peníz nabízí rovnou robotický vysavač. Jeho výjimečnost spočívá v tom, že zatímco vy můžete být v práci, relaxovat, cestovat nebo jednoduše neuklízet, on tuto práci udělá za vás. Robotický vysavač od TESLY před odchodem z domu v klidu spustíte a po návratu domů ho najdete v jeho nabíjecí jednotce, zatímco váš domov bude perfektně vysátý. Díky speciálním senzorům nehrozí jeho pád ze schodů nebo zaseknutí například o přechodové lišty. Rovněž překážky dokáže indikovat s dostatečným předstihem, takže se jim bez problémů vyhne, aniž byste od něj měli oťukaný nábytek. Vysávat zvládne téměř dvě hodiny, během kterých spolehlivě stihne i prostorné domovy. Jelikož je opatřen kvalitním HEPA filtrem, budou s jeho úklidem spokojeni i majitelé domácích mazlíčků nebo alergici. Spokojeností se také budou tetelit oba zástupci podlahových táborů – kobercoví i nekobercoví. Vysavač umí vysávat i vytírat, takže se na něj můžete ve všech ohledech spolehnout. Při práci je vysavač velmi tichý, takže vás nebude rušit ani v případě, že se rozhodnete ho uvést do provozu, když budete doma. Je vhodný do všech typů domácností, přičemž především rodiny s dětmi či jedinci, kteří nechtějí plýtvat časem, jeho práci ocení ve všech směrech.

Typ vysavače: robotický, bezsáčkový

Hlučnost: 65 dB

Velikost sáčku: 0,3 litru

Vhodné pro alergiky: ano

Výdrž baterie: 110 minut

Energetická třída: neuvedeno

TESLA RoboStar T30

tento produkt se již neprodává

Vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01

Pole vysavačů do 5 000 Kč je velmi rozmanité, jak můžete vidět v případě tohoto produktu od společnosti Philips. Ta na poli elektroniky představuje veterána, což lze snadno poznat i podle kvalit, jakými disponují spotřebiče od této značky. Nejinak je tomu v případě vysavače s označením PowerPro Duo FC6168/01, který je tyčového charakteru. Velmi kladně zde hodnotím jeho univerzálnost a možnosti manipulace, neboť s tímto vysavačem už se nemusíte trápit délkou šňůry a rozmístěním zásuvek. Na jedno nabití s ním můžete pohodlně vysávat 40 minut, za které stihnete vyluxovat opravdu velké plochy všech typů. A kromě podlah si poradí také s nábytkem. Velmi dobrá je schopnost samostatného stání, takže kdykoliv můžete vysavač odstavit a odběhnout si od něj. Vysoký výkon a vymyvatelný třívrstvý filtr zaručují bezproblémové používání tohoto vysavače i v domácnostech alergiků nebo majitelů domácích mazlíčků. Žádný prach neunikne ani při vyndávání nádoby na prach, která má obsah 0,6 litru. Na prašné sáčky můžete rovnou zapomenout. Hlučnost tohoto výrobku se pohybuje v trochu vyšších hladinách, konkrétně 83 dB. Tato hodnota je ale vykoupena dalšími kvalitami tohoto vysavače, který se hodí do všech druhů domácností.

Typ vysavače: tyčový, bezsáčkový

Hlučnost: 83 dB

Velikost sáčku: 0,6 litru

Vhodné pro alergiky: ano

Výdrž baterie: 40 minut

Energetická třída: neuvedeno

Philips PowerPro Duo FC6168/01

tento produkt se již neprodává

Vysavač Sencor SVC 6000BK

Za málo peněz hodně muziky. Tak by se přibližně dal označit vysavač od společnosti Sencor s označením SVC 6000BK. Tento vysavač představuje klasiku nad klasiky za příznivých 1 500 Kč, což se bohužel ale podepisuje na energetické třídě E. Elegantní černé provedení si poradí se všemi druhy domácností, ať už doma máte ratolesti, zvířátka nebo jste jenom vy sami, všude budete mít skvěle vyluxováno. Vysavač má sedmimetrový přívodní kabel, takže se s ním snadno dostanete všude, a kromě toho se můžete spolehnout na jeho vysokou výkonnost. Zvládá suché vysávání, přičemž nečistoty ukládá do velkého 3 litrového sáčku. Ten v případě naplnění rozsvítí kontrolku, načež vy ho můžete snadno vyměnit. Kladně hodnotím kvalitní ergonomické provedení teleskopické trubice, díky které vás nebudou bolet záda ani při dlouhém a náročném vysávání. Trubici lze navíc potom zmenšit a snáze ji tak uskladnit. Stejně tak i v případě vysavače, který lze mít naležato i na výšku. Hlučnost vysavače se pohybuje kolem 81 dB, což znamená, že vaše domácnosti bude uklizena nejen poctivě, ale také tiše. Vzhledem k tomu, že vysavač od společnosti Sencor obsahuje HEPA filtr, hodí se i do domácností s citlivými jedinci nebo rovnou alergiky.

Typ vysavače: klasický, bezsáčkový

Hlučnost: 81 dB

Velikost sáčku: 3 litry

Vhodné pro alergiky: ano

Délka kabelu: 7 metrů

Energetická třída: E

Sencor SVC 6000BK

tento produkt se již neprodává

Vysavač ETA Andare Animal 1493 90020

Zlatá střední cesta od české značky ETA, která je cílená na vlastníky domácích mazlíčků. Chlupy a nečistoty od pejsků, kočiček a dalších zvířátek, představují v domácnosti problém. Vysavače se ucpávají nebo nedokážou pojmout všechno. To ale rozhodně není případ vysavače ETA Andare Animal 1493 90020, který se řešení tohoto problému specializuje. Vysavač je vysoký výkon a v úklidu zvířecích chlupů je velmi efektivní. Kromě toho disponuje výjimečným nástavcem, který je přímo určený na údržbu zvířecí srsti. Takže pokud se váš mazlíček vysavače nebojí, můžete snadno udržovat jeho srst a zbavovat ji tak nečistot a alergenů. S alergeny si umí poradit také HEPA filtr, který je samozřejmě součástí tohoto vysavače. Ovládání a manipulace s vysavačem je velmi snadná. Má madlo, dále ho lze postavit nebo položit podle potřeby. Kabel se sám navíjí a nádoba na prach si umí sama říct o vysypání. Společně s vysavačem ve střední cenové hladině získáte také mnoho nástavců, který následně můžete použít nejen na podlahu, ale také pro udržování vašeho nábytku. Hlučnost vysavače není nijak závratná a pohybuje se kolem 77 dB. Vysavač je naprosto perfektním řešením do domácností s mazlíčky.

Typ vysavače: klasický, bezsáčkový

Hlučnost: 77 dB

Velikost sáčku: 2,2 litry

Vhodné pro alergiky: ano

Délka kabelu: 6 metrů

Energetická třída: A

ETA Andare Animal 1493 90020

od 2 599 Kč
Porovnat ceny

Zhodnocení závěrem

Při výběru vysavače byste si předem měli rozhodnout, o jaké provedení máte zájem. Především byste měli mít jasno v tom, jestli vám bude vyhovovat vysavač klasického charakteru, jako je například vysavač Sencor SVC 6000BK nebo Rowenta Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal Care RO6477EA, či jestli pro vás bude vhodnější tyčové provedení jako má vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01, či jestli nechcete ztrácet vysáváním podlah čas, takže za vás práci bude dělat robotický vysavač TESLA RoboStar T30. Rovněž by vás mělo zajímat, jestli je vysavač sáčkového či bezsáčkového charakteru a jakou má energetickou třídu.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.