Je lepší deodorant nebo antiperspirant?

Kromě našich recenzí vám přinášíme také různé tipy a doporučení. Dnes se podíváme na to, jestli je lepší deodorant nebo antiperspirant? A jaký je mezi nimi vůbec rozdíl?

Deodorant

Deodoranty jsou kosmetické přípravky, které omezují pach, který vzniká při pocení. Existuje více provedení, jako například deospreje, roll-ony, stick, gely apod. Účel i výsledek je stejný, liší se pouze způsob aplikace na tělo. V podstatě to znamená, že se potit můžete i s deodorantem, ten ale potlačí nepříjemný zápach. Doporučujeme použít deodorant s příjemnou výraznou vůní, např. hruška, meloun.

Za nás se nejlépe osvědčil deodorant od Dove, stick. Dlouho vydrží, podle naší zkušenosti i trochu omezuje pocení, ačkoliv jde o deodorant. Na výběr jsou k dispozici příjemné vůně. Navíc také zklidní podrážděnou pokožku.

Dove Go Fresh Pear & Aloe Vera Scent deostick 40 ml

od 47 Kč
Porovnat ceny

Dove Men+ Care Clean Comfort deostick 50 ml

od 49 Kč
Porovnat ceny

Antiperspirant

Antiperspirant obsahuje alkohol, který deodorant neobsahuje. Úplnému pocení nezabrání, ale účinně omezuje tvorbu potu, což znamená, že částečně funguje i jako deodorant, jelikož redukuje půdu pro mikroorganismy, které způsobují nepříjemný zápach. Do antiperspirantů se přidávají stejné parfémované složky, jako do deodorantu. 

Našim favoritem se stává antiperspirant od Rexony ve formě spreje, konkrétně ten s vůní jahody. Příjemně voní, skutečně omezí pocení a vydržíte svěží po celý den. Koupíte v jakékoliv drogérii, nebo online, kde bývají ceny mírně nižší.

Rexona Stress Control deospray 150 ml

od 38 Kč
Porovnat ceny

Rexona Men Sport Defence deospray 250 ml

od 50 Kč
Porovnat ceny

Odpověď – co je lepší?

Pokud chcete v letních měsících co nejvíce omezit nepříjemné pocení a vyhnout se na oblečení tzv. „koláčům“, pak sáhněte po antiperspirantu, který je jasným vítězem. Pokud máte ale citlivou pokožku na alkohol, mohl by vám tento pomocník způsobit alergickou reakci a v tomto případě raději sáhněte po deodorantu, který je bez alkoholu a na pokožku je mnohem citlivější.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.