Makeup, který mi vyhovuje a není drahý

Zná to asi každá žena. Která nechce vypadat krásně, upraveně, ba přímo dokonale? Jenže vyznat se ve spleti kosmetických přípravků je leckdy obtížné. V drogeriích tudíž musí žena strávit podstatnou část volného času, jelikož vybrat to, co bude to pravé pro její pleť, prostě „chvíli“ trvá.

Pánové při slově „chvíle“, asi vědí své, ale na druhou stranu, komu jinému se chce žena především líbit? Vždyť mít po boku pěkně nalíčenou partnerku je, krom těch opravdu důležitých vlastností, docela dobrý bonus. Ale zpět k tématu. Jak vybrat ten správný make-up, který bude vyhovovat vaší pleti, ale také vaší peněžence?

Můj nákup…

Než jsem našla ten „svůj“ top make-up, musela jsem chvíli hledat a zkoušet. Na etiketě je sice napsáno vše, co bych od daného produktu ráda požadovala, realita je však někdy jiná. Stačí nevhodná složka, která pleti nesedí, a problém je na světě. Vzhledem k tomu, že mám spíše sušší pokožku (chtělo by to pít více vody, já vím), vyhledávám tedy spíše make-upy s hydratační složkou. Jelikož nemám ráda hutné, těžké vrstvy make-upu, které spíše vytvoří efekt masky, než přirozenost, volím raději lehčí, transparentní make-up. Sice jsem nikdy nevěřila rčení: “Čím dražší, tím lepší“, většinou jsem ale stejně prozkoumávala oblast dražších produktů. Naprosto zbytečně. Po několika neúspěšných pokusech pořídit si prvotřídní „make-up století“, jsem došla k názoru, že jsem si spíš pořídila „prvotřídní propadák století“, a tudíž zabrousila do nižší cenové skupiny. A našla. Poměrně brzy. Dokonalost samu.

Wake a Make Up

Nedám příliš na značku, je mi v podstatě jedno, zda je daný produkt od Dermacol, Nivea nebo Miss Sporty. Jde mi o kvalitu výrobku. Takže když jsem v osudný den D sahala po make-upu Wake a Make Up od firmy Dermacol, bylo mi jedno, kdo je výrobcem. Zaujal mne jeho popis. Lehký make-up, který odežene již po prvním použití známky únavy, odstraní kruhy pod očima a dodá pleti okamžitý viditelný výsledek. Přitom dokáže pleť hydratovat, a to celých 24 hodin. No, nezkuste to.

Jelikož mám tři malé děti ve věku od dvou do osmi let, někdy je únava opravdu znát, proto jsem chtěla tento zázračný přípravek vyzkoušet. Nevím, zda je to mým typem pleti, nebo skutečně tak kvalitním výrobkem, ale já byla, opravdu, již po prvním použití, naprosto šokovaná. Tedy příjemně šokovaná. Splnil veškerá výše uvedená pozitiva. Nejenže zakryl kruhy pod očima a pleť hydratoval, ale navíc dodal okamžitý pocit svěžesti a projasnění.

Únava? Prostě není vidět…

Pamatujete na ty zajímavé obrázky, na které bylo třeba se zahledět pod určitým úhlem, abyste poznali, co se v nich skrývá za tajemství? Tak přesně takové přirovnání mne napadlo, když jsem si make-up poprvé aplikovala. Vystoupila z mé pleti svěží, projasněná a energická tvář.

Prostě jsem byla naprosto nadšená, splňoval vše, co jsem kdy po make-upu požadovala. Navíc nebyl ani drahý, cenově jsem se dostala do 200 Kč. Jediné, co bych mu vytkla, byla „časová lež“. Celých 24 hodin efekt svěžesti nevydrží. Je nutné, cca po 8 hodinách make-up znovu doladit, ale vzhledem k tekuté a dobře roztíratelné konzistenci, to není žádný problém.

Osobně dávám tomuto make-upu jedničku s hvězdičkou a pomyslných 1000%. A byla bych pěla ódy dále, kdybych však jednoho dne nepřišla do drogerie a „můj“ make-up tam nebyl. Byla jsem tedy nucena porozhlédnout se po jiném. A že to trvalo. Nakonec jsem si z obchodu odnášela Perfect to Last 24hodin, od firmy Miss Sporty.

Chlubil se podobnými klady, jako make-up předchozí, tak jsem mu dala tedy prozatímní šanci, ale bohužel neuspěl. Přestože má stejně dobře roztíratelnou, tekutou konzistenci, velký výběr odstínů a obsahuje taktéž hydratační složku, pleť pouze zmatní, ale svěžest a efekt rozjasněnosti po něm chybí. Cenově si sice mohly s předchozím make-upem podat ruce, ba dokonce byl Perfect to Last o něco levnější, avšak účel nesplnil. Navíc, poměrně brzy nastupuje efekt masky. Hydratační složky v něm pravděpodobně není tolik, je tedy nutné použít podkladový krém. Navíc, pokud byste po jeho aplikaci zvolili ještě pudr se zmatňující složkou, budete vypadat jak praneteř od Adamssovy rodiny.

Takže. Chcete-li zářit a vypadat svěže, 30 ml balení make-upu Wake a Make Up je naprosto nepřekonatelné. Nepoznáte to jinak, než tak, že ho vyzkoušíte.  A jakmile ho zkusíte, sami uvidíte, jak najednou „vystoupí“ vaše dokonalá tvář.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.