Matcha tea - čaj, který doplní energii a nakopne

Připravil jsem si pro Vás recenzi matcha tea, což je čaj speciálně zpracovaný do jemného zeleného prášku. Funguje podobně jako káva, jen je mnohem šetrnější k lidskému organismu a působí 3 - 6 hodin. Po delší době je tu recenze na potravinu, takže doufám, že se bude líbit a že matcha tea dáte šanci.

V poslední době se ze mne stal pravidelný konzument kávy. Snažím se být každý den produktivní a sem tam se mi nevyhne únava, kterou jsem úspěšně zaháněl kávou. Dopadlo to tak, že jsem si pořídil moka konvičku a kávu jsem si vařil skoro každý den, protože mne i jeden šálek dokonale nakopne. Vím, že jedno kafe denně není nic hrozného, ale i tak jsem hledal zdravou alternativu. Náhodou jsem narazil na matcha tea, což je zelený čaj speciálně upravený do podoby jemného zeleného prášku, který se smíchá s vodou, která může být studená a nebo mít teplotu do 65°C. Pro lepší chuť se do čaje přidává pár kapek limetky, nebo nějaká ovocná šťáva - mne nejvíce chutná kombinace matcha tea + bezinkový sirup, který miluji od dětství.

Fotografie

Moje osobní zkušenosti s matcha tea

Matcha tea jsem začal pít každé ráno po snídani místo kávy. Musím potvrdit, že matcha tea opravdu funguje. Nakopnutí (nárůst energie) oproti kávě není sice tak rychlé, ale zato se cítím povzbuzený přibližně 4 hodiny. Na někoho může působit matcha tea až 6 hodin. Konkrétně používám Wolfberry BIO Matcha tea, na který máte odkaz výše i s nejnižší cenou na trhu. Jak je vidět na fotkách, čaj chodí v pěkném papírovém sáčku s průhledem dovnitř. Při nabírání lžičkou prášek trošku práší, takže to chce trošku zručnosti. Po zalití vodou už se ve sklenici objeví zelený nápoj, který je třeba rozmíchat - stačí 10 sekund míchání lžičkou a všechny zelené hrudky jsou pryč. Někdo na míchání používá shaker, já to ale nikdy nepotřeboval. Nedoporučuji matcha tea pít na prázdný žaludek po ránu, protože může způsobit nevolnost - ideální je si ho dát po snídani, nebo současně s jídlem.

Jak matcha tea chutná?

Když jsem poprvé tento zelený nápoj vyzkoušel, vybavila se mi chuť zeleného ječmene v kombinaci se zeleným čajem. Samotný matcha tea a jeho chuť se podle mne nedá nějak jednoduše popsat, hlavní je ale to, že mi matcha chutná! Čaj jsem na zkoušku nabídl i pár kamarádům, kterým čaj chutnal až po přidání bezinkové šťávy - takto je matcha tea doopravdy chutný.

Fotografie

Matcha tea nebo káva?

Mnoho lidí přirovnává matcha tea svými účinky ke kávě. Proč? V tomto zeleném čaji je obsažena kombinace látek L-theaninu a teofylinu. Teofylin je látka dosti podobná kofeinu a právě díky ní matcha tea působí proti únavě, podporuje soustředění a zrychluje reflexy. L-theanin je aminokyselina, která uvolňuje stress a zlepšuje náladu. Pokud si dáte kafe, nejvyšší nárůst energie pocítíte už do 30 minut. Stejně rychle ale účinek kávy vyprchá a dostaví se opět "únava". Matcha tea své látky uvolňuje postupně a díky tomu působí 3 - 6 hodin. Matcha tea je navíc plný antioxidantů, vitamínů a minerálů, nezakyseluje tělo a je oproti kávě doopravdy zdravý. Hodí se například za volant, do kanceláře, nebo při psychické i fyzické námaze.

Jaké jsou účinky matcha tea čaje?

Matcha tea čaj je považován za jednu z nejsilnějších superpotravin dnešní doby. Co vše umí? Pokusím se to vše vypsat do jednoho kratšího odstavce a nijak zdlouhavě to nerozepisovat - pouze fakta.

Matcha tea uklidňuje, dodává energii, posiluje paměť, zlepšuje soustředění, posiluje imunitu, detoxikuje, zlepšuje hladinu cholesterolu, spaluje tuk a má vysoký obsah antioxidantů.

Jak si připravit matcha tea

Jak už jsem psal výše, matcha tea čaj se dá připravit smícháním jedné čajové lžičky (cca 2g) matcha prášku a 250ml vody. Voda může být studená a nebo při teplotě až 65°C. Pro dochucení můžete přidat pár kapek limetky, ovocnou šťávu, med, zázvor, nebo cokoliv dalšího, co máte rádi. Fantazii se meze nekladou.

Fotografie

Závěrem

Rozhodně matcha tea vyzkoušejte, ten přísun energie za to stojí. Jedná se o chutný zdravý nápoj, který se lehko připravuje a opravdu funguje. Velké plus vidím v době trvání přísunu energie a v tom, že je tento čaj zdravý. Za cenu kolem 200 Kč jde sehnat až 200g prášku, což je 100 dávek čaje - oproti kávě tedy navíc ušetříte.

Klady

  • Je zdravý
  • Dlouhodobý přísun energie
  • Opravdu funguje

Zápory

  • Někomu nemusí chutnat samotný

Komentáře (4)

Petr T 11.08.2018 v 16:54
Miluju tenhle zelený nápoj. Kupuji přesně ten z recenze a jsem také spokojen. Nejlepší je bezinkovou šťávou a perlivou vodou, to je panečku limonádka, která doopravdy povzbudí. Piji každé ráno po snídani.
Aduška 05.09.2018 v 17:04
Tak mi dneska tenhle matcha čaj došel a chutná mi i samotnej bez šťávy. Zatím se cítím plná energie jako po espressu, tak uvidím, jestli mi to vydrží! Díky
Blanka 17.06.2019 v 09:03
Mám ráda kávu pro její chuť a matcha čaj pro jeho účinky :) . Takže to řeším ledovou kávou (bez kofeinu) s matcha čajem. Hrozně si pochutnám a jako raní start je to super.
Jindřich Kuba 18.06.2019 ve 12:31
Dobrý den, Blanko, děkuji za tip na kombinaci ledové kávy bez kofeinu a matcha čaje. Určitě také vyzkouším!

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.