Menší zrcadlovka za rozumnou cenu? Nikon D3300 je skvělou volbou

Uvažujete o koupi nového digitálního fotoaparátu, který nabídne kvalitní fotky, ale nebude příliš drahý? Nebo chcete koupit foťák jako dárek pro někoho, kdo s focením nemá zkušenosti? Nikon D3300 je vynikajícím řešením a jeho nákupu určitě nebudete litovat. Více podrobností o tomto modelu najdete v naší nové recenzi.

Konstrukce fotoaparátu a jeho rozměry

Jednou z věcí, které se mi na digitální zrcadlovce Nikon D3300 líbí, je její příjemná lehkost a menší rozměry. Hmotnost fotoaparátu je pouhých 460g, výška je 98 mm, šířka 124 mm a hloubka 75,5 mm. Díky tomu tak krásně padne do ruky a velmi pohodlně se drží. Tělo přístroje je vyrobeno z plastu, který je na některých místech polepený gumou, aby foťák neklouzal v ruce. Vyhovovalo mi i rozmístění ovládacích prvků, na které jsem si rychle zvykl a s foťákem se mi dobře pracovalo.

Fotografie Nikon D3300

České menu je přehledné a ideální pro začátečníky

Velkou pochvalu si Nikon D3300 zaslouží za svoje uživatelské menu, které se povedlo na jedničku. Je kompletně v českém jazyce, je velmi přehledné a snadno se v něm zorientují i začátečníci, kteří doposud s digitálními zrcadlovkami neměli žádné zkušenosti. U jednotlivých položek menu je navíc dostupná nápověda, která vysvětluje, k čemu jednotlivé funkce slouží. Myslím si, že tohle se Nikonu povedlo a takto zpracovaný systém bych si uměl představit i u jiných přístrojů. V nastavení je možno volit kvalitu fotek, jejich rozlišení a mnoho dalšího - na své si přijdou i nároční uživatelé.

Kvalita snímků příjemně překvapila, stejně tak se povedla i videa

Nejdůležitějším faktorem je samozřejmě kvalita výsledných fotografií, případně videí. V tomto směru obstál Nikon D3300 se ctí a sám jsem byl docela překvapený, jak kvalitní snímky se s ním dají udělat. Na to, že se jedná spíše o levnější fotoaparát, byly jednotlivé fotky velmi kvalitní a ostré, velmi spokojený jsem byl i s natočenými videi. Foťák má rozlišení 24 megapixelů, před focením si vždy můžete nastavit jednak velikost fotky a samostatně pak její kvalitu. Potěší i 13 speciálních efektů, kterými můžete například rozjasnit barvy, nebo upravit fotky a videa do retro stylu. Za zmínku stojí i fakt, že Nikon D3300 je vybavený velmi rychlým a výkonným obrazovým procesorem EXPEED 4, který je i ve špičkových modelech této značky. S vestavěným objektivem jsem byl spokojen, ale dle dalších uživatelů je možné dosáhnout ještě lepších výsledků, pokud si připlatíte za kvalitnější "sklo".

Fotografie Nikon D3300

Pestrá nabídka příslušenství

Velkým plusem je poměrně široká nabídka různého příslušenství, které si k tomuto digitálnímu fotoaparátu můžete přikoupit. Na výběr máte z mnoha různých systémových blesků, objektivů, slunečních clon a dalšího vybavení (např. filtry, stativy, pouzdra, dálkové ovládání), s nímž můžete kvalitu výsledných fotek ještě vylepšit. V tomto směru je značka Nikon určitě jednou z těch lepších a výběr příslušenství je skutečně bohatý.

Fotografie Nikon D3300

Co se objektivů týče, nemusíte vždy kupovat jen značku Nikon a její Nikory. Velice populární jsou i značky Sigma a Tamron - cena dost záleží na kvalitě.

Produkt roku 2016, první místo na Heuréce

Digitální fotoaparát Nikon D3300 je sázkou na jistotu a jeho koupí určitě neuděláte chybu – o jeho kvalitách svědčí skvělé umístění v soutěži Produkt roku 2016, která vyhlašuje nejoblíbenější produkty podle spotřebitelských hodnocení. Nikon D3300 se v ní umístil na prvním místě, takže se jedná skutečně o nesmírně oblíbený model, se kterým jsou jeho uživatelé spokojení. I v roce 2017 se navíc dlouhodobě drží na prvním místě ve srovnání produktů ve své kategorii.

Fotografie Nikon D3300

Klady

  • Skvělá volba i pro začátečníky
  • Perfektní poměr mezi kvalitou a cenou
  • Menší rozměry, je lehký a pohodlně se drží
  • Na přední straně je vybaven funkčním tlačítkem
  • Kvalita fotek i videí je velmi dobrá
  • Baterie má solidní výdrž
  • Men

Zápory

  • Nemá výklopný displej
  • Náročným uživatelům mohou chybět některé nadstandardní funkce

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.