Nebojte se sluchátek od Xiaomi - Piston Iron Vás dostanou

Už pár let poslouchám hudbu jen na sluchátkách Koss Porta Pro. Chtěl jsem zkusit změnu a proto jsem si objednal sluchátka Xiaomi Piston Iron (někdy také označena jako Hybrid) - cenově dostupné špunty do uší, které vůbec nevypadají zle a parádně zní. V této recenzi se jim podíváme na kloubek.

Sluchátka dorazila v menší krabičce a protože se jedná o vyšší řadu, designéři si s ní pohráli - sluchátka jsou totiž vidět hned na první pohled a Xiaomi se za ně očividně nestydí. Obsah balení je ovšem minimalistický. Kromě sluchátek jsou přibaleny pouze gumové špunty do ucha 3 velikosti. Pouzdro a podobné "bonusy" tedy nečekejte.

Design samotných sluchátek

Sluchátka Xiaomi Piston Iron mají pěkný vzhled a jejich zahnuté špunty působí celkem netipickým dojmem. Naštěstí padnou parádně do uší a tak obstály v mém testu pohodlnosti - nevěděl jsem o nich ani po hodině poslechu. Samotná sluchadla jsou vyrobena z kovu, ale část, která se vkládá do ucha, je samozřejmě plastová - v zimě tedy sluchátka nebudou studit. Přívodový kabel je přibližně 1m dlouhý a je omotaný textilií (pro větší odolnost). Kabel je sice pohledný a příjemný na dotek, ale celkem snadno se zašmodrchá. V tomto ohledu mají navrch ploché kabely vyrobené celé z plastu (například levnější Xiaomi Piston 3). Na konci kabelu je poměrně masivní kovový jack konektor s pozlacenou povrchovou úpravou pro lepší přenos signálu.

Fotografie Xiaomi Piston Iron (Hybrid)

Na přívodovém kabelu se také nacházejí ovládací tlačítka a mikrofon pro hovory. Tlačítkami jde regulovat hlasitost, příjmat a odmítat hovory, a spouštět či přerušovat přehrávání. Tělo ovladače je opět kovové, což působí luxusním dojmem. Recenzovaná stříbrná varianta sluchátek Piston Iron mne zaujala více, než zlatá varianta.

Fotografie Xiaomi Piston Iron (Hybrid)

Jak bych tedy shrnul design celkově? Xiaomi Piston Iron jsou velice pohledná sluchátka, která vypadají dráž, než ve skutečnosti jsou.

Kvalita zvuku

Hlavním kritériem při výběru sluchátek je samozřejmě kvalita zvuku. U Xiaomi Piston Iron jsem byl kvalitou zvuku příjemně překvapen - a není se čemu divit. Výrobce se chlubí, že je ve sluchadlech použita dvojice cívek, přičemž jedna cívka obstarává mohutné basy a ta druhá zajišťuje středy a výšky. Kdybych zvuk rozebral na tyto 3 složky, shrnul bych to asi takto:

Basy - mohutné a věrné, opravdu kvalitní a dobře znející
Středy - průměrné, ale stále kvalitní
Výšky - naprostá paráda, činely se Vám vryjí pod kůži jako žiletky

Fotografie Xiaomi Piston Iron (Hybrid)

Tyto špunty dovedou hrát opravdu hlasitě, takže pokud máte telefon se slabým zvukovým výstupem, bude to trefa do černého. A tlumení okolního zvuku? Špunty do uší většinou tlumí dobře - a zde to platí samozřejmě také.

Závěrem a porovnání s Koss

U sluchátek s cenou kolem 600 Kč bych čekal méně kvalitní zvuk a Xiaomi Piston Iron tedy mohu jedině pochválit. Až na již zmíněné průměrné středy se jedná o nadrpůměrná sluchátka, která strčí do kapsy i některé dražší modely od konkurence. Při porovnání s Koss Porta Pro mají tyto špunty od Xiaomi hlasitější projev, čistší výšky a mohutnější basy. Kossy ale zase vedou svou pohodlností, byť i tato sluchátka na tom nesjou vůbec zle. Porovnávat špunty s náhlavními sluchadly se podle mne ale pořádně nedá. Už je nbarva zvuku při poslechu přímo v uchu je dost jiná, než při "přiložení" reproduktoru na ucho.

Klady

  • Kvalitní zvuk
  • Krásný design
  • Dobře tlumí okolí

Zápory

  • Kabel se rád zamotává

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.