Nejlepší bezdrátová myš? Logitech MX Master 3

Dnes jsem si pro vás připravil recenzi velice populární bezdrátové myši Logitech MX Master 3, kterou používám již více jak půl roku se svým macbookem i stolním PC. Kromě zkušeností z používání přikládám i reálné fotografie této myši, které jsem při testování pořídil.

Nejlevnější Logitech MX Master 3S stojí v českých obchodech 2 298 Kč. Zobrazit »

Obsah balení - na co se těšit

V malé papírové krabičce od myši Logitech MX Master 3 se toho moc neukrývalo. Kromě samotné myši zde byl ještě nabíjecí USB-C - USB-A kabel a příjmač signálu z myši, který jde připojit do USB-A konektoru na PC / notebooku. Já mám ale myš připojenou pomocí vestavěného bluetooth modulu přímo v macbooku, takže tento příjmač nepoužívám. Ocenil bych, kdyby přiložený přímač signálu měl modernější USB-C port.

Ergonomie - změna

Doposud jsem používal myš, která nebyla moc ergonomická. Při přechodu z běžné myši se mi myš Logitech MX Master 3 zdála docela velká i těžká, ale zvykl jsem si na ni opravdu rychle. Ergonomicky navíc perfektně padne do ruky, je poměrně vysoká a správně zkosená tak, aby ruka na stole s myší přirozeně držela a nedeformovala se. S myší se pracuje výborně i po pár hodinách přesnější práce v excelových tabulkách a nebo při střihu videí. Z běžné myši mě občas bolela ruka, s MX Master 3 jsem zapomněl, že něco takového existuje.

Logitech MX Master 3 - přední pohledLogitech MX Master 3 - zadní pohledLogitech MX Master 3 - boční pohled 1Logitech MX Master 3 - boční pohled na kolečka

Scrollovací kolečka

Na myši naleznete 2 scrollovací kolečka - jedno pro vertikální posun obsahu (dolu a nebo nahoru) a druhé pro horizontální posun obsahu (do stran). Klasické vertikální scrollovací kolečko může fungovat v krokovém režimu, kdy se obsah na obrazovce posouvá vždy po nastaveném počtu řádků jako u klasické myši. Dále myš umí plynulý režim scrollování, kdy jde kolečkem volně otáčet a obsah na obrazovce se posouvá doopravdy plynule. Líbí se mi i to, že jde kolečko v tomto plynulém režimu roztočit a díky jeho setrvačnosti není problém přejíždět velké množství obsahu na obrazovce opravdu rychle.

Oba režimy scrollování se přepínají malým obdélníkovým tlačítkem umístěným mezi pravým a levým tlačítkem přímo pod scrollovacím kolečkem.

Vertikální kolečko je umístěno tak, aby šlo snadno ovládat palcem a je doslova návykové. Má z mého pohledu ideálně nastavený odpor, který při scrollování klade - neroztočíte ho nechtěně. Vertikální scrollování se hodí například v excelovských tabulkách a nebo při střihu videí, kdy se pomocí tohoto kolečka můžete rychle a efektivně pohybovat po časové ose celého projektu. Opravdu to ušetří čas a jakmile si na kolečko navyknete, nebudete chtít myš, která by toto kolečko postrádala.

Výdrž na baterii

Myš vydrží při běžném používání okolo 30 dnů práce. Nabíjí se pomocí USB-C konektoru, který je umístěný z přední strany. Při nabíjení jde myš normálně používat, pouze při tom zavzpomínáte na to, jaké to bylo s klasickou kabelovou myší. Ještě se mi ale nestalo, že by myš přestala fungovat. I při nízkém stavu baterie dle softwaru Logi Options+ myš fungovala další 2 dny bez jakéhokoliv problému. Nabíjení myši trvá přibližně 2 hodiny.

Aktualizace: Logitech MX Master 3 nebo 3S

V současnosti je k dispozici aktualizovaná verze myši s označením Logitech MX Master 3S. Nová verze má dvojnásobné rozlišení snímače 8000 DPI oproti původním 4000 DPI. Dále je myš výrazně tišší při klikání - dle výrobce o 90 procent na vzdálenost 1 m. Největším benefitem MX Master 3S oproti původní verzi je nižší cena, takže nemá smysl váhat a doporučuji pořídit si rovnou aktuální verzi.

Logitech MX Master 3S si můžeš koupit již za 2 298 Kč. Porovnat ceny »

Klady

  • Ergonomie
  • Výdrž na baterii
  • Až 3 zařízení
  • Parádní kolečko

Zápory

  • Umístění tlačítka pro gesta
  • Přepínání zařízení zespodu

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.