Nejlepší obojek proti blechám a klíšťatům? Vyzkoušel jsme Bayer Foresto

Ať už máte doma kočku nebo psa, určitě jste už řešili problém jménem klíšťata a blechy. Na trhu je spousta antiparazitických výrobků v podobě obojků, pipet (kapek) a sprejů. V této recenzi jsem se zaměřil na obojek Bayer Foresto, se kterým mám výborné zkušenosti. Pojďte se podívat.

Nejlevnější Bayer Foresto obojek pro psy a kočky do 8kg stojí v českých obchodech 490 Kč. Zobrazit »

Na co všechno funguje?

Obojek Bayer Foresto je určený pro psy a kočky do hmotnosti 8 kg (existuje i verze pro zvířata nad 8 kg). Hubí blechy, klíšťata a všenky a zároveň proti těmto parazitům funguje jako prevence. Na těle zvířete vydrží 8 měsíců, což je velice pěkná doba - díky tomu se skoro celý rok nemusíte o nic starat. Výrobce garantuje i to, že tento obojek zabrání i nedospělým blechám (larvám) v jejich růstu a tím je také zlikviduje.

Fotografie Bayer Foresto obojek pro psy a kočky do 8kg

Jak obojek vypadá?

Obojek je vyroben z měkkého plastu světle šedé barvy. Aktivní látka je ukryta uvnitř a postupně se uvolňuje na kůži a do srsti zvířete. Na povrchu obojku jsou zoubky, pomocí kterých se obojek zacvakne kolem krku. Výrobce myslel i na krizové situace, kdy se Váš mazlíšek například někde zasekne - na obojku je zeslabené žebrování, které se při překonání určité síly roztrhne. Bezpečnost tedy na první místě. Délka tohoto obojku je 38 cm a bohatě tak stačí na kočky a menší psy.

Reálné zkušenosti

Mám doma kočku (malé kotě), která se začala podezřele často drbat. Napadlo mne, že by to mohly být blechy, tak jsem ji prohlídnul kožíšek. Sice jsem na první pohled nic nenašel, ale při zkoumání jejího pelíšku jsem objevil malé bobky, kterými se živí larvy blech. Bylo to tedy jasné, moje kotě mělo blechy! Zašel jsem tedy do zvěrimexu, kde mi byl doporučen právě tento antiparazitní obojek. Nejprve jsem chtěl koupit levnější alternativy, ale ty podle recenzí fungovaly jen někomu, raději jsem si tedy připlatil.

Fotografie Bayer Foresto obojek pro psy a kočky do 8kg

Reakce kočky na obojek

Doma jsem obojek kočce hned nasadil na krk. Ze začátku se kočka tak divně ošívala a obojek si zkoušela strhnout packou, po chvilce to ale vzdala a teď je to už týden, co má obojek nasazený a připadá mi, že o něm ani neví. Je prý důležité, aby obojek co nejvíce doléhal na kůži zvířete, proto jsem mezi ním a kůží nechal mezírku jen přibližně na 2 prsty.

Už třetí den se kočka přestala tolik drbat. Večer jsem jí ze srsti vyčesal 2 blechy a 1 dokonce vypadla sama - nebyla mrtvá, ale jakoby omámená, moc nelezla a vůbec neskákala. Po týdnu jsou blechy kompletně pryč, kotě se nedrbe a nikde jsem už nenašel žádné bobky od dospělých blech.

Náramek nijak nesmrdí, kočka se nedrbe a vypadá to, že jí na krku vůbec nic nevadí. Velikou výhodou je to, že vydrží 8 měsíců i jako prevence proti blechám a klíšťatům, takže se už nemusím o nic starat. Menší nevýhodou je cena obojku. Já ho kupoval za 669 Kč přímo v kamenné prodejně. Pokud ho ale koupíte po internetu, dá se ušetřit kolem 150 Kč, což není špatné.

K obojku jsem ještě zakoupil Bio Kill sprej od firmy Bioveta, kterým jsem vystříkal pelíšek. Má vyhubit blechy a larvy schované přímo v pelíšku. Tento sprej je ale pro kočky jedovatý, takže jsem pelíšek po vystříkání pořádně vyvětral a kočku do něho pustil až za hodinu. Vše bylo naprosto OK.

Závěrem

Obojek proti blechám Bayer Foresto pro psy a kočky mi fungoval a snad i funguje naprosto skvěle. Blechy jsou pryč už po pár dnech. Je ale možné, že na větším zvířeti to bude trvat déle. U mne bla výhoda, že jsem blechy odhalil v počáteční fázy + kočka ještě není tolik velká. Velikou výhodou je i to, že na srsti nezanechává žádné stopy a dlouho vydrží. V neposlední řadě obojek vůbec není cítit - což je častý problém konkurenčních obojků. Pokud to s blechami a dalšími parazity myslíte opravdu vážně, rozhodně si připlaťte a kupte si tento obojek - mám s ním nejlepší zkušenosti. Tímto bych tuto recenzi rád uzavřel a popřál Vám, ať s bleškami zatočíte stejně rychle, jako já.

Klady

  • Výdrž 8 měsíců
  • Opravdu funguje
  • Nesmrdí

Zápory

  • Vyšší cena

Komentáře (3)

Petra D. 13.10.2017 16:40
Tento náramek používám pro psa i kočku, u psa jako prevence proti klíšťatům (lítá venku v trávě) a u kočky protože měla blechy (a to nechodí ven). Funguje!
Micinka 24.10.2017 18:49
Máme ho koupený pro psa, dáváme každý rok nový. Funguje skvěle.
Jiří Šťastný Administrátor 24.10.2017 18:56
A vydrží Vám celý rok?

Přidání komentář

Vyplňte, pokud chcete dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.