Ovladač Microsoft Xbox One - lepší, než minule

Kvalita ovladače je podstatná součást celkového herního prožitku. Pokud ovladač nesedí v ruce a sklouzává, nedokážete si hru vychutnat se vším všudy. To však neplatí pro ovladač Xbox One, který je ještě vylepšenou verzí ovladače Xbox 360.

Nejlevnější Microsoft Xbox One Wireless Controller stojí v českých obchodech 990 Kč. Zobrazit »

Zkušenosti po roce hraní

Co jsem nejzásadnějšího o ovladači Xbox One zjistil? Jedná se zase o chlup lepší gamepad než-li ten minulý. Většina věcí mě uspokojila, něco dokonce překvapilo. Bohužel našly se i věci, které mírně zklamaly.

Fotografie Microsoft Xbox One Wireless Controller

Jednoznačným pozitivem je jistota, kterou cítíte při držení tohoto ovladače. I díky ergonomičtějšímu tvaru do rukou skvěle sedne. Neklouže, nepadá a není důvod si na nic stěžovat. Co mě však nejvíce potěšilo, tak byly vibrace. Ovladač jsem testoval na hrách FIFA 18, Dishonored 2, Fallout 4 a Forza Horizon 3. Jakmile přijde úder, faul, prudká zatáčka, střelba z pušky, tak díky vibracím dokážete hru ještě lépe vnímat. Emoce cloumají, jste více ve hře, což se samozřejmě rovná tomu, že vás hra pohltí a baví o to více. A to jen díky takové maličkosti - vibracím, které přijdou v ten pravý moment.

Co vše ovladač dokáže?

Ovladač Microsoft Xbox One má pár vychytávek, které určitě oceníte. Osobně nejvíce kvituju 3,5 mm port, který slouží k připojení zvukových zařízení. Jedná se o novou funkci, která je pouze u ovladačů prodávaných od června 2015. Na ovladači je však i další rozšiřovací port a tak je možné připojit i jiné příslušenství. Mimo jiné vedle portu USB naleznete tlačítko, které osobně využívám k bezdrátovému připojení ovladače ke konzoli a k zajištění párování Bluetooth na počítači s Windows 10. Super věc.

Tlačítka a páčky

Největší změna oproti minulému ovladači nastala u páček a tlačítek. Hlavní plus vidím u analogových páček. Ty se sice zmenšily, ale jsou pevnější a co mám nejradši je to, že jsou pružnější. To oceníte u stříleček, ale také bojových či sportovních her pro Xbox One

Dobrý pocit mám rovněž z tlačítek A, B, X a Y, které slouží k ovládání hry. Opět jsou uzpůsobeny tak, ať hráč nemusí vynakládat přílišnou námahu při samotném hraní. Tlačítka jsou větší a blíž k sobě, což mým prstům perfektně vyhovuje.

Fotografie Microsoft Xbox One Wireless Controller

Zapomenout nesmím ani na levá a pravá tlačítka, která jsou umístěny na horní části ovladače. Skvěle plní funkci, což je zapříčiněno ergonomickým tvarem ovladače, díky čemuž se k tlačítkům snadno dostanete a můžete je plnohodnotně využívat.

Shrnutí

Designově velice povedený ovladač, který plní veškeré funkce. Co se týče kompatibility, jedná se o nejlepší gamepad, který jsem kdy měl možnost používat. Ve shrnutí musím opět zmínit perfektně zpracované a umístěné tlačítka s páčkami, což beru jako podstatný krok vpřed oproti minulému ovladači Xbox 360. Co mě trochu mrzí a tento pocit nepozoruju pouze u sebe, tak je cena, která byla zvlášť v začátcích prodeje nadstřelená. Možná k tomu mají v Microsoftu pádný důvod, ale ten se zřejmě nedozvíme.

Microsoft Xbox One Wireless Controller si můžeš koupit již za 990 Kč. Porovnat ceny »

Klady

  • Dlouhá výdrž baterie
  • Přidány nové technologie: 3,5 mm stereofonní konektor a Bluetooth
  • Ergonomický design

Zápory

  • Jedná se o základní verzi ovladačů Xbox One
  • Vyšší cena

Komentáře (1)

Milda 07.01.2018 ve 14:18
Já jsem ten ovladač dostal k vánocům a opravdu je to něco trochu jiného, než ten originální, který byl ke konzoli. Ani baterky jsem ještě měnit nemusel, ale zas tolik jsem ho ještě nestačil využít.

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.