Philips HC9450/15 - zastřihovač vlasů s dotykovým ovládáním

Dnes bych se s vámi rád podělil o své zkušenosti se zajímavým produktem od Phillipsu. Jedná se o zastřihovač vlasů Philips HC9450/15, který jsem si zakoupil před půl rokem.

Již vícekrát se mi stalo, že jsem přišel z kadeřnictví nespokojen, proto jsem začal uvažovat nad koupí zastřihovače vlasů. Jednalo se mi především o to, aby byl výrobek kvalitní, ale zároveň praktický. Rodina i přátelé mi ze svých zkušeností doporučovali značku Philips, od které mě nejvíce zaujal model Philips HC9450/15. Nadchl mě luxusním designem s dotykovým ovládáním a velkým rozsahem nastavení délky zastřihování.

Zastřihovač vlasů od Philipsu vlastním již půl roku a prozatím jsem byl se svým střihem pokaždé spokojen. Pojďme se na tento inovativní produkt podívat trochu blíže.

Dotykové ovládání délky

Výrobce u tohoto zastřihovače vlasů zvolil dotykového ovládání, díky kterému můžete zvolit přesnou délku na desetinu milimetru. Jedná se o přednost produktu nebo je spíše na škodu? Na dotykové ovládání má každý člověk pravděpodobně jiný názor. Ten můj byl velmi pozitivní, protože většina strojků na zastřihování vlasů nabízí klasické manuální ovládání a tato odlišnost mě lákala. Když jsem však pročítal recenze, lidé měli strach z toho, že při zastřihávání vlasů omylem nastaví na displeji jinou velikost a „katastrofa bude na světě“. Z této situace nemusíte mít vůbec obavy, protože ovládání délky je bezpečné a velmi pohodlné. Délku střihu lze měnit klepnutím nebo posunem palce pouze při vypnutém přístroji, po jeho zapnutí je nastavitelnost uzamčena.

Fotografie undefined

Více než 400 nastavení

Zastřihovač disponuje třemi elektronickými nástavci, můžete si tak zvolit individuální délku v rozmezí od 0,5 až do 42 mm. Mezi jednotlivými délkami je neuvěřitelný rozestup 0,1 mm, ale abych pravdu řekl, nikdy jsem všechny možnosti nastavení nevyužil. První hřeben vám dává možnost nastavení délky od 1 mm až do 7mm, druhý od 7 do 24mm a třetí od 24 do 42mm. Pokud si přejete využívat nejkratší nabízenou délku 0,5 mm, stačí použít přístroj bez nástavce. Můžete tak zkrátit nejen vlasy, ale také vaše vousy.

Jistě vás potěší možnost individuálního nastavení – pro každý nástavec si můžete uložit až tři délky. Nemusíte tak naťukávat požadovanou délku, protože ji máte již uloženou v paměti. Tuto vychytávku hodnotím velmi kladně, protože ji s oblibou využívám.

Titanové břity

Philips HC9450/15 má titanové břity, které jsou tvrdší a odolnější než ocel, a zvyšují tak životnost produktu. Pochválit musím také to, že jsou břity navíc samoostřící, což vám zaručuje déle trvající ostrost a přesný střih účesu. Samozřejmě vám také odpadá starost s promazáváním břitů, které zde není opravdu potřeba.

Tento výrobek od Philipsu se může pochlubit také technologii DualCut, díky níž se strojkem ostříháte až dvakrát rychleji v porovnání s ostatními konkurenčními produkty. Stříhací jednotka je totiž dvakrát naostřená a konstrukce tak zajišťuje nízké tření.

Bezdrátové použití

Přístroj Philips HC9450/15 má v sobě lithium-iontovou baterii, která po 1 hodině nabití vydrží až 120 minut bezdrátového použití. Tato vymoženost, byla jednou z mých priorit při výběru strojku. Nechtěl jsem, aby při stříhání zbytečně překážel kabel. S výdrží akumulátoru jsem prozatím celkově spokojen. Na jedno nabití se ostříhám někdy až 5 krát. Samozřejmě záleží, jak obtížné a zdlouhavé účesy budete tvořit. Pokud se Vám baterie vybije, stačí zapojit kabel a můžete sestřih úspěšně dokončit.

Moc mě potěšilo, že se na zastřihovač od Philipsu vztahuje 3letá záruka. Stačí si tento produkt zaregistrovat nejpozději do 3 měsíců od zakoupení na oficiálních stránkách výrobce a záruka vám bude prodloužena o 1 rok zdarma.

Závěrem

S produktem jsem velmi spokojen, proto bych ho rád doporučil všem těm, kteří by se chtěli stříhat doma kvalitním strojkem. Velmi dobře padne do ruky, je poměrně lehký a tichý. Díky nastavitelnosti střihu až na velikost 42 mm nemusím při svém sestřihu využívat ani nůžky. Kromě zadní části hlavy se dokážu pohodlně ostříhat dokonce sám bez pomocí jiné osoby. Pokud byste si chtěli tímto strojkem holit vousy například ve sprše, tak máte smůlu – není voděodolný. Omyvatelné jsou pouze nástavce a odnímatelná stříhací jednotka.
Při průměrné ceně 2000 Kč bych očekával alespoň nějaké příslušenství. Nejvíce mi chybí cestovní taška – opravdu je velmi nepraktické schovávat strojek do krabice, ve které byl přístroj zakoupen.

Specifikace a parametry

Materiál břitů:  Titanové samoostřící
Šířka stříhání: 41 mm
Počet nastavení střihu: 400
Rozsah nastavení délky:  Od 0,5 do 42 mm
Ovládání: Dotykové
Počet nástavců: 3 (elektronické)
Voděodolný: Ne
Údržba: Není potřeba mazat ostří, omyvatelné pouze hřebeny a odnímatelná stříhací jednotka

Provoz a napájení

Typ baterie: Li-Ion
Doba nabíjení: 1 hodina
Doba provozu: 120 minut
Provoz: S kabelem i bez něj

Rozměry produktu

Šířka: 14.4 cm
Výška: 19.6 cm
Hloubka: 5.6 cm
Hmotnost: 0.4 kg

Klady

  • Bezdrátové použití (lithiová baterie)
  • Samoostřící titanové břity
  • Dotykové ovládání délky
  • Funkce paměti (3 délky pro každý nástavec)
  • 400 nastavení délky (krok po 0,1mm)
  • Možnost 3leté záruky

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí cestovní pouzdro
  • Pro někoho větší rozměry
  • Není voděodolný

Komentáře (2)

Martin 07.12.2018 v 10:12
Doporučuji! Mám ho jenom chvilku, ale stříhá skvěle.
Leo 10.01.2020 v 16:48
https://zastrihovace.heureka.cz/philips-hc9450-15/poradna-otazka/461604/#question Jak je to teda s těma vousy?

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.