Playstation 5 nám vytřel zrak

Připravili jsme si pro vás recenzi herní konzole Playstation 5, na kterou herní svět čekal více jak 8 let od vydání PS4. Jak se nám PS5 líbí? Více už v této recenzi.

Po velkém úspěchu herní konzole PS4 za posledních 8 let, byl na vývojáře Playstation 5 kladen velký tlak, aby se PS5 vyrovnal svému předchůdci. Nejenže PS5 naplnil svůj potenciál, ale dokonce ho i předčil. Díky svému elegantnímu designu a schopnostem procesorů nové generace, je PS5 konzolí, která předčí svou dobu. V tomto článku se ponořím do popisu této konzole, od jejího hardwaru a designu až po hry, které nabízí.

Hardware - to nejlepší

Pokud jde o hardware, je v PS5 osmijádrový procesor AMD Zen 2 a GPU založené na grafice AMD RDNA 2 spolu s 16 GB GDDR6 RAM, což znamená, že herní vizuály a výkon budou lepší, než kdykoli předtím (konzole zlvádne 4K / 120fps a 8K / 60fps). Nově je v PS5 také SSD disk, který zajistí výrazné zkrácení času potřebného pro spuštění her. Jediná věc, která se mi připadá maličko na hraně je kapacita disku pouhých 825 GB, která se rychle zaplní, pokud máte v konzoli nahráno hodně her. V dnešní době totiž ty nejlepší hry zabírají v paměti i nad 50GB.

Herní konzole Playstation 5

Design - sochařské dílo

Na rozdíl od svého konkurenta (XBOX série X) a staršího bratra PS4, Sony při navrhování své konzole šel úplně opačným směrem. Někteří mohou namítnout, že se to může zdát nepraktické kvůli její velikosti, zatímco jiní ji chválí za designové bílo-černé křivky a modré podsvícení. Navzdory tomuto subjektivnímu argumentu nikdo nemůže tvrdit, že společnost SONY při navrhování svého zařízení nešetřila žádnými zdroji, aby zabránila přehřátí, a aby bylo účinně ventilováno, aby nedocházelo k problémům s výkonem.

Playstation 5 s ovladačem

Ovladač - budoucnost ve vašich rukách

Pokud jde o ovladač, společnost SONY zaujala odvážný a kreativní přístup a „DualSense“ rozhodně nezklame. PS5 ovladač má objemnější design, přední část je vyrobena z měkkého matného plastu, zatímco jeho zadní část má texturovaný úchop tvořený ikonickými symboly tlačítek Playstation.

Navíc díky dalším novým funkcím jako je haptická odezva ovladače, spouštěče s dynamickým odporem nebo integrovaný mikrofon pro komunikaci s dalšími hráči, se jen tak od hry neodtrhnete.

Ovladač PlayStation 5

Hry - nekonečná zábava

Jednou z největších výhod PS5 ve srovnání s poslední generací PS4 je jeho  zpětná kompatibilita, která umožní fanouškům PlayStation hrát PS4 hry na svém novém PS5. Nejen to, několik her pro PS4 bylo aktualizováno, aby se využilo výhod nového hardwaru společnosti Sony a přineslo nový zážitek z hraní.

Po vydání PS5 samozřejmě existují hry exkluzivně pro PS5, včetně Marvel's Spider-Man: Miles Morales a Demon’s Souls. Očekávané klasiky jako God of War: Ragnarok, Gran Turismo 7, Ratchet a Clank: Rift Apart budou na trhu velmi brzy.

Jediným problémem je dostupnost PlayStationu 5 - jde totiž doslova na dračku a bývá rychle vyprodán.

Fotografie: Kerde SeverinCharles SimsKerde SeverinAndreas Heimann

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.