Porovnání DJI Osmo Action vs. GoPro Hero 7

Firma DJI nedávno rozšířila své portfolio o akční kameru s názvem DJI Osmo Action, která směle konkuruje firmě GoPro - konkrétně útočí na outdoorovou kameru GoPro Hero 7. V tomto článku pro Vás máme podrobné porovnání těchto 2 kamer.

Pár slov na úvod

Pokud se řekne “akční outdoorová kamera”, každému se vybaví buď značka GoPro, nebo nespočet napodobenin od různých (často čínských) značek. Tyto napodobeniny měly často srovnatelnou kvalitu, jako originální GoPro kamery. Zlom nastal až ve chvíli, kdy byla na trh uvedena kamera GoPro Hero 7, která utekla konkurenci a všem vytřela zrak svou neuvěřitelně kvalitní stabilizací obrazu. Ve své kategorii neměl model Hero 7 téměř žádnou konkurenci. Tedy až do chvíle, kdy firma DJI vydala akční kameru DJI Osmo Action.

Do boje. DJI Osmo Action vs. GoPro Hero 7

Vrhneme se rovnou na porovnání těchto 2 akčních kamer. Obě kamery jsem porovnal v různých kategoriích na základě parametrů / výsledků testů. V závěru vždy vybírám kameru, která v dané kategorii vítězí.

Výdrž na baterii

Obě kamery nabízí prakticky stejnou kapacitu baterie a výdrž - dokáží natáčet cca 1 hodinu a 30 minut. GoPro Hero 7 vede o pár minut, rozdíl je to ale zanedbatelný a obě kamery hodnotím z hlediska výdrže srovnatelně.

DJI Osmo Action baterie

Kvalita videa

Dalším důležitým faktorem je pochopitelně kvalita videa. Obě kamery umí natáčet opravdu kvalitní 4K video, přesto se mezi nimi pár rozdílů najde. DJI Osmo Action nabízí oproti GoPro Hero 7 o něco ostřejší a přirozenější obraz. Záběry z GoPro Hero 7 jsou více dobarvené, což nemusí být hned na škodu, ale přirozenější podání barev má DJI Osmo Action. Obě kamery nabízejí velice kvalitní stabilizaci obrazu. GoPro Hero 7 sice obraz stabilizuje výborně (doposud nemělo konkurenci), ale firma DJI s kamerkou Osmo Action ukázala, že se dá digitální stabilizace v tak malém těle udělat ještě lépe - je zkrátka ještě o krůček dále. U obou kamer je také možnost natáčet 8x slowmo videa (240 fps) v rozlišení FullHD. Já sám zpomalené záběry používám často - jsou super na sport, ale i pro zachycení emocí, které při zpomalení více vyniknou.

Fotografie DJI Osmo Action

V oblasti kvality videa osobně preferuji právě DJI Osmo Action - obraz je ostřejší a vhodnější pro následný color grading + kamera nabízí lepší stabilizaci obrazu (obě kamery si ale vedou dobře, spokojil bych se i se stabilizací u GoPro).

Design kamer

Obě kamery jsou vzhledově, rozměrově i váhově velice podobné. GoPro Hero7 má rozměry 62 x 44,9 x 33 mm a váží 116 g. Oproti tomu DJI Osmo Action má rozměry 65 x 42 x 35 mm a váhu 134 g. Obě kamery můžete zakoupit ve 3 barevných variantách: bílá, černá a šedá. Kamery se mi designově líbí a jejich vzhled hodnotím srovnatelně. Zrovna při natáčení videa ale o vzhled podle mého názoru rozhodně nejde a to, že se kamery povedly, je jen příjemný bonus.

Porovnání technických parametrů v tabulce

V následující tabulce jsem sepsal porovnání parametrů obou outdoorových kamer. Zahrnul jsem pouze ty nejdůležitější parametry, které stojí za zmínku.

  DJI Osmo Action GoPro Hero 7
Rozlišení videa 4K 60 fps, FullHD 240 fps 4K 60fps, FullHD 240 fps
Datový tok videa 100 Mbps 78 Mbps
Rozlišení fotografií 12 Mpix 12 Mpix
HDR Ano Ano (pouze u foto)
Objektiv 150° 170°
Světelnost objektivu f/2,8 f/2,8
Hlavní display 2,25″ 2″
Přední display Barevný, plnohodnotný Černobílý, pouze informační
Kodek videa MP4 - H.264 MP4 - H.265
Stabilizace Ano - výborná Ano - dobrá
GPS Ne Ano
Konektivita Bluetooth, WiFi Bluetooth, WiFi
Baterie 1300 mAh 1220 mAh
Vodotěsnost bez pouzdra do 11 m do 10 m
Podpora microSD 256Gb 128Gb
Rozměry 65 x 42 x 35 mm 62 x 44,9 x 33 mm
Váha 134 g 116 g

Cena kamer

DJI Osmo Pocket je momentálně přibližně o 1000 Kč dražší, než GoPro Hero7. Ceny se ale pravděpodobně srovnají, přece jen je Osmo Action žhavá novinka, u které se očekává, že bude cena klesat. Obě kamery se prodávají ve většině větších obchodů s elektronikou. Pod tímto textem naleznete odkazy na portál Heureka, kde můžete najít nejlevnější obchody, kde můžete GoPro Hero7 nebo DJI Osmo Action pořídit.

Závěrečné shrnutí

Ani jedna z kamer výrazně nezaostává za tou druhou. Pokud bych já osobně vybíral akční outdoorovou kameru, dal bych šanci firmě DJI s modelem Osmo Action. GoPro je na trhu v tomto segmentu již poměrně dlouho a je super, že se zde objevila takto kvalitní konkurence, která celému trhu jedině prospěje - obě firmy si začnou šlapat po patách a budou se předhánět v nových funkcích, kvalitě obrazu, nebo stabilizaci.

Výhody DJI Osmo Action oproti GoPro Hero7

Na úplný závěr jsem sepsal výhody, které má kamerka DJI Osmo Action oproti konkurenční kameře Hero7.

  • Přední barevný display - pokud natáčíte sami sebe, přední display se opravdu hodí
  • Neutrálnější barevné podání a ostřejší obraz
  • Lepší stabilizace obrazu
  • Umí HDR i u videí
  • Větší datový tok - kvalitnější videa
  • Větší zadní display

Pokud by Vás zajímala samotná recenze kamery DJI Osmo Action, mohu doporučit web FreeBit.cz mého kamaráda Martina, určitě mrkněte. Kterou kameru byste si vybrali vy a proč? Podělte se v komentářích níže.

Komentáře (6)

Martin 06.06.2019 v 18:13
Pokud bych si měl vybrat tak asi Osmo, chtěl bych dát prostor novému produktu. Jinak 4K s HDR je cool.
Honzik 08.06.2019 ve 13:29
Díky za porovnání, ta stabilizace je tedy opravdu jen digitální? Právě jsem objednal Osmo Action, nemůžu se dočkat až dorazí :)
Jindřich Kuba 10.06.2019 ve 13:44
Ahoj Honzo, ano, stabilizace je u obou kamer digitální, ale funguje opravdu skvěle. Dej klidně vědět, jak jsi s kamerou spokojený.
Michal 11.06.2019 ve 23:43
je pravda, že efekt rybího oka se dá vypnout u videa jen u Osmo Action? Jak je to u fotek v případ obou?
HonestGuy 20.06.2019 v 09:37
Díky za review, ALE Za prvé originálně je cena dji od počátku vydání nižší než-li cena gopro 7 a to o celých 80 dollaru, so do your math. Bohužel však žijeme v čechách, kde je zvykem se stále okrádat a naprosto šíleně přeceňovat produkty, vzhledem k tomu, že jim to žerem nemají důvod tohle jakkoli měnit.
Mirek 20.08.2019 ve 21:01
Pěkné porovnání, také jsem se rozhodl pro DJI. Kamarád má Hero 7 a protože potápíme, již jsem unevenej z toho , jak se kouše a věčně ji musíte zapínat a vypínat. Navíc se dost hřeje. Nepomůže ani rychlá karta. Prostě je fér dát prostor i jiné značce. Go pro pro mě zatím skončilo 6tkou. 7 má jediné velké plus a to je lepší stabilizace. A OSMO? uvidíme.

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.