Remington MB 4030 - kvalitní zastřihovač za férovou cenu

Připravil jsem si pro Vás recenzi zastřihovače vousů Remington MB 4030. Používám ho už 2 roky a nyní bych se rád podělil o své zkušenosti, postřehy a hodnocení tohoto kvalitního zastřihovače, který se dá použít i jako holící strojek.

Hledal jsem kvalitní zastřihovač vousů, který nebude zbytečně drahý a bude možné ho použít jak na stříhání vlasů, tak i k hladšímu holení. Značku Remington jsem si vybral na základě referencí svých přátel, kteří mi ji doporučili. Po chvilce hledání mi padl do oka zastřihovač vousů Remington MB 4030, který se mi líbil po stránce designu a působil kvalitním dojmem. Nyní je to již 2 roky, co tento strojek používám a jsem převážně spokojen. Pár drobností se ale určitě najde a od toho je tu tato recenze.

Dílenské zpracování

Holící strojek se dobře drží v ruce. Je vyroben z plastu s pogumovanou povrchovou úpravou, takže z ruky jentak nevyklouzne. V balení jsou celkem 2 nástavce pro různé délky stříhání a štěteček pro snadné čištění. Olejíček pro mazání břitu bohužel chybí, ale to se dá u takto levného strojku čekat. Břit doporučuji mazat silikonovým olejem třeba 1 za měsíc.

Fotografie Remington MB 4030

Pro oba nástavce jde nastavovat délka střihu. Ten průhledný určený na vlasy se nastavuje kolečkem přímo v tělě strojku a drží perfektně. Nástavec určený na strniště či kratší vousy se nastavuje přímo a ze začátku držel poměrně dobře, nicméně po roce se začal viklat, takže je třeba ho přidržovat palcem. Nejedná se ale o žádnou tragédii a zcela jsem si na to zvyknul.

Na holícím strojku se kromě hlavního velikého břitu nachází také menší vyklápěcí minibřit pro detailní holení, musím se ale přiznat, že jsem ho snad ani jednou nepoužil.

Strojek dle informací výrobce není vodotěsný, já ho ale občas opláchl pod proudem studené vody a okamžitě ji vyklepal. Zatím to bylo bez problémů, ale pokud se do toho chcete pustit také, tak pouze na vlastní nebezpečí.

Funguje na akumulátor

Remington MB 4030 v sobě má baterii, takže se můžete holit i bez nutnosti elektrické sítě. První rok si baterie vedla obstojně, například na dovolené jsem s sebou nebral ani napájecí adaptér a spolehl jsem se na to, že mi strojek vydrží. S přehledem zvládne cca 4 holení na plné nabití. Časem ale baterie ztrácela svou kapacitu a tak jsem se začal holit standartně s kabelem zapojeným do zásuvky. Některé strojky fungují jen na baterii a nefungují, pokud jsou připojeny k síti, tento naštěstí ale ne. Po 2 letech baterii moc nevěřím, zvládne cca 1 oholení, takže na dovolenou doporučuji přibalit i adaptér.

Nejen na strniště

Pokud Vás už otravuje holení se žiletkou a nepožadujete úplně hladké oholení, je tento strojek pro Vás vhodný. Jde totiž používat bez nástavce a vousy jsou zastřihnuty skoro až u pokožky. Dokonale hladké oholení to není, ale kdo to v dnešní době chce, že? Dle mého názoru je ale Remington MB 4030 ideální na strniště. Stačí nasadit černý plastový nástavec, nastavit požadovanou délku vousů a pustit se do holení. V balení je přiložen i průhledný nástavec na delší vousy, případně i vlasy - takže se jedná o opravdu univerzální holící strojek.

Fotografie Remington MB 4030

Při holení jsem nikdy nepocítil nějaké tahání, vše jde vždy hladce a to mám poměrně tvrdé vousy. Překvapila mne i výdrž břitu. Po 2 letech používání je holení stále rychlé a břit je ostrý. Možná to bude tím, že je jedna jeho část údajne vyrobena z keramiky.

Závěrem

S tímto holícím strojkem jsem nadmíru spokojen a doporučil bych ho dále. Až na viklající se nástavec a baterii s menší životností je to podle mne velice kvalitní produkt za parádní cenu. Pokud bych si v budoucnu pořizoval další, sáhnu znovu po značce Remington.

Klady

  • Tichý chod
  • Vestavěná baterie
  • Po 2 letech stále ostrý

Zápory

  • Nástavec pro kratší zastřihávání drží hůře

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.