Rychlovarná konvice ETA 8598 Ela - elegantní doplněk do kuchyně

V mnohých kuchyních patří k nejčastěji používaným elektrickým pomocníkům také rychlovarná konvice. Ohřívá vodu na čaj či kávu, ale horkou vodou můžeme zalévat také zeleninu v hrnci, kterou chceme vařit. Protože v takovém případě používáme konvici opravdu velmi často, měla by splňovat některé parametry, díky nimž se s ní bude dobře pracovat.

Nejlevnější ETA 8598 Ela stojí v českých obchodech 820 Kč. Zobrazit »

Rychlovarná konvice jako atraktivní doplněk moderní kuchyně

Podívejme se společně na rychlovarnou konvici ETA 8598 Ela, která na první pohled zaujme svým moderním atraktivním designem. V obchodech ji nabízejí hned v několika provedeních - nerez, červená, černá, bílá, šedá, vínová a hnědá. Díky tomu si každý může vybrat přesně takovou konvici, aby mu ladila se zařízením kuchyně. Pořídit ji můžeme za necelých 800 Kč.

Fotografie ETA 8598 Ela

Rychlovarná konvice ETA 8598 Ela pojme až 1,7 litru vody, hodí se proto i pro větší rodiny. Její příkon je poměrně vysoký, a to 2100 W, což zajistí, že konvice bodu varu dosáhne docela rychle - přibližně za 2 až 3 minuty. Automatický systém pak konvici ihned sám vypne.

Bezpečnostní pojistka

Asi to známe každý ze svých kuchyní, že se občas rychlovarná konvice zapne, aniž bychom v ní měli vodu. Stačí jen zavadit o spínač a je to. ETA 8598 Ela má dvojnásobný bezpečnostní systém, který zajistí aktivaci bezpečnostní pojistky proti přehřátí a chodu naprázdno.

Fotografie ETA 8598 Ela

Povedený design

Design rychlovarné konvice ETA 8598 Ela se opravdu povedl a v kuchyni to konvici sluší. Je jejím dokonalým doplňkem. Rozměry konvice jsou 23,5 × 21 × 15,5 cm. Podsvícení, které signalizuje zapnutí konvice do režimu ohřevu vody, je příjemně modré a nepůsobí rušivě. Výlevka je elegantně tvarovaná, přehledný vodoznak čitelně ukazuje aktuální hladinu vody. Zajímavě řešené je i víko konvice, protože to je z průhledného skla. Často se však stane, že skleněné víko bývá orosené, i když se v konvici voda nevaří.

Fotografie ETA 8598 Ela

Konvice sama má oblý tvar a přístupné části, takže se velmi pohodlně čistí. Její hmotnost je 1 kg. Při napuštěném plném objemu vody se však může zdát, že je konvice poměrně těžší do ruky. Je to samozřejmě dáno použitým materiálem, protože konvice je nerezová. Topná spirála je skrytá pod rovným nerezovým dnem a středový konektor usnadňuje umístění konvice na podstavec. Filtr proti usazeninám je vyjímatelný a omyvatelný. Konvice nemá teploměr a ani regulaci teploty.

Praktický vodoznak

V pohodlné rukojeti najdeme tlačítko, pomocí kterého se víko otevírá. Bohužel víko není možné zcela otevřít, což není moc příjemné při nalévání, kdy musí být hodně nakloněná, abychom do ní mohli natočit vodu z vodovodu. Tím pádem je zkreslené i množství vody v ní při pohledu na vodoznak. Navíc vodoznak je viditelný pouze pro praváky. Nalíváte-li vodu do konvice v levé ruce, na vodoznak špatně vidíte.

Fotografie ETA 8598 Ela

Závěrem

Chceme-li si do svojí kuchyně pořídit atraktivní elektrospotřebič, se kterým se nám bude voda dobře ohřívat, pak rychlovarná konvice ETA 8598 Ela se zdá být dobrou volbou. Až na několik drobností, jako je trvale orosené skleněné víko, funguje dobře a i její dílenské zpracování je kvalitní.

ETA 8598 Ela si můžeš koupit již za 820 Kč. Porovnat ceny »

Klady

  • Aktraktivní moderní design
  • Kvalitní zpracování
  • Příznivá cena

Zápory

  • Trvalé orosení skleněného víka
  • Víko konvice se neotevírá zcela

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.