Samsung Galaxy J5 (2017) - Kvalitní bojovník střední třídy

Dnes vám přináším recenzi na telefon, který jistě stojí za zmínku. Jedná se o Samsung Galaxy J5 (2017). Je všeobecně známé, že Samsung nevyrábí pouze prvotřídní telefony s cenovkou nad 15 tisíc, ale každoročně chrlí veliké množství telefonů, ze které si tak může velice široké spektrum uživatelů vybírat takový telefon, který jim vyhovuje nejvíce. Galaxy J5 2017 brzy oslaví rok na scéně a stále má co nabídnout.

Novinky oproti starší verzi

Oproti předchozí verzi tohoto modelu se může J5 2017 pyšnit například celokovovou konstrukcí. Samsung byl tak trochu přitlačen ke zdi a pokud chtěl, aby lidé tento mobil kupovali, musel mimo jiné přidat i čtečku otisku prstů a senzor okolního světla. Vylepšený fotoaparát byl také samozřejmostí a proto se tento model může pyšnit 13ti megapixelovým fotoaparátem.

Fotografie Samsung Galaxy J5 2017

Kvalita zpracování - veliký krok kupředu

Jak jsme již zmiňovali, telefon je celokovový, což je super zpráva. Nikde nic nevrže a telefon se velice dobře drží. Velikostí v dnešním trendu nijak nevyčnívá a jeho 5,2 palcový displej je opravdu dostačující. I když se v rozlišení displeje nemůže srovnávat se svými dražšími bratry, rozlišení 1280x720 bude nenáročnému uživateli bohatě stačit. Musíme podotknout, že v tuto chvíli telefon pořídíte již za cenu od 4200 korun, což je opravdu skvělá cena, za kterou pořídíte kvalitní telefon, který vám bude jistě velice dobře sloužit. Galaxy J5 2017 je dostupný jak ve verzi DualSim, tak klasicky se slotem pro jednu Sim kartu. Telefon je možné zakoupit hned v několika barevných provedení. Těmi jsou světle modrá, černá a zlatá.

Fotografie Samsung Galaxy J5 2017

Fotoaparát

Pokud jste typ člověka, který fotí hlavně při denním světel, za dobrých světelných podmínek, budete velice mile překvapeni. V modelu Galaxy J5 2017 je přítomen 13 megapixelový fotoaparát se světelností f/1.7, což je na první pohled velice slušné. Fotky pořízené telefonem mají krásné živé barvy, avšak musíme zmínit, že pouze za předpokladu dobrých světelných podmínek. Za horších světelných podmínek už to taková sláva není, což trochu zamrzí. Buďme ale rozumní. Za cenu telefonu je to fotoaparát na velice dobré úrovni a k občasnému focení bohatě postačí. Co se týče předního fotoaparátu, ten má také 13 megapixelů a se světelností f/1.9 můžete fotit velice kvalitní “selfíčka”.

Fotografie Samsung Galaxy J5 2017Fotografie Samsung Galaxy J5 2017Fotografie Samsung Galaxy J5 2017

Výkon - neohromí, ale postačí

Nejprve si musíme ujastnit cílovou skupinu, pro kterou je telefon určen. Samsung vydal Galaxy J5 pro ty, kteří mají telefon hlavně na volání, prohlížení internetu, pořízování fotografií a případně na občasné zahrání nenáročné hry. Toto všechno také telefon bohatě zvládá. Telefon běží plynule bez jakýchkoliv záseků. Napomáhají tomu 2GB RAM paměti a procesor Exynos 7870, který je mimo jiné obsažen také v letošním Samsungu Galaxy A3.

Systém

Android v Samsungu všichni známe. Dle mého osobního dojmu vypadá nadstavba Androidu od Samsungu mnohem lépe, než nadstavby ostatních výrobců a co se týče designu a přehlednosti, tak bych systém hodnotil velice kladně. Ještě musíme podotknout, že v telefonu je obsažen Android ve verzi 7.

Fotografie Samsung Galaxy J5 2017

Výdrž telefonu - na jedničku

Při pořizování telefonu je nutné dbát také na to, jak dlouho vydrží telefon na jedno nabití, to všichni víme. Jak je na tom s baterií Galaxy J5 2017? V telefonu najdete baterii s kapacitou 3 000 mAh, která vás velmi mile překvapí. S neustálým internetovým připojením, vysokým jasem a běžným používáním stačí telefon nabít jednou za dva dny. Ani při neustálém používání telefonu vás telefon v půlce dne nenechá ve štychu. Od rána do večera vaši zátěž stoprocentně vydrží.

Verdikt? Pro nenáročné skvělou volbou.

Tento telefon od firmy Samsung nechce a ani nemá v plánu dobýt svět. Je pro nenáročné uživatele, kteří chtějí jít s dobou a mít v kapse moderní zařízení, které však nestojí desetitisíce. Pro takovou cílovou skupinu je to perfektní telefon, který nezklame. Pokud jste však náročným uživatelem, vášnivým mobilním fotografem, obrovským detailistou, který chce co nejlepší displej s co nejvyšším rozlišením a testovat aplikace velice náročné na výpočetní sílu, ohlédněte se raději po jiném telefonu.

Klady

  • Výdrž telefonu
  • Rychlý a plynulý chod telefonu
  • Celokovové tělo
  • Čtečka otisku prstů
  • Možnost rozšíření paměti o MicroSD

Zápory

  • Fotky pořízené za špatných světelných podmínek
  • Pouze 16 GB kapacita
  • Výkon pouze průměrný
  • Absence notifikační diody
  • Pouze HD rozlišení

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.