Sendvičovač Tefal SW 854 - čtyři v jednom za super cenu

Tato recenze je zaměřena na sendvičovač / toastovač Tefal SW 854, který toho umí opravdu mnoho. U topinek to totiž jen začíná. Užijete si také lívance, máte možnost grillovat šťavnaté masíčko a vlastně cokoliv, co na rozpálené plotýnky naservírujete. Teď už ale k samotné recenzi.

Nejlevnější Sendvičovač Tefal SW 854D16 Snack Collection 4in1 stojí v českých obchodech 2 118 Kč. Zobrazit »

V době, kdy nám začal odcházet klasický toastovač, jsme začali uvažovat o koupi nového. Při procházení produktů, které jsou nyní na trhu k dispozici, nás zaujal multifunkční přístroj Tefal Snack Collection. Vzhledem k tomu, že v kuchyni není nikdy dostatek místa, zalíbila se nám myšlenka mít více přístrojů v jednom a vyměňovat v něm pouze destičky.

Obsah balení

Tento kuchyňský pomocník se prodává v několika variacích. Buď můžeme přístroj obdržet pouze samostatně a desky nakoupit dle potřeby nebo koupit v základu již s deskami. My jsme po delší úvaze, zda všechny desky využijeme, zvolili variantu se čtyřmi výměnnými deskami. Základní balení tedy obsahuje samotný přístroj s návodem a čtyři druhy plotýnek – vafle, toasty, jednohubky a panini/gril. Poté je možné zvlášť dokoupit až 8 dalších druhů desek. My jsme přikoupili ještě desky na lívance.

Fotografie Sendvičovač Tefal SW 854D16 Snack Collection 4in1

Desky jsou balené každé zvlášť ve speciální plastové krabičce, kde jsou upevněné, aby se nepoškodil jejich povrch. Ke každému nástavci je pak také knížka s recepty na různé pokrmy. Krabičky se dobře skladují a nezaberou příliš místa.

Příprava jídel

Před prvním použitím bylo potřeba desky umýt a nechat chvíli vypéct naprázdno. Přístroj je velmi jednoduchý na používání. Po připojení do sítě se pouze zapne jedno tlačítko, nasadíme námi vybrané desky a počkáme na zhasnutí červené kontrolky. Po rozsvícení zelené kontrolky je sedvičovač připraven. V průběhu zapékání se občas rozsvěcuje červená kontrolka, která značí, že se přístroj přihřívá, aby udržel teplotu.

Výměnné plotýnky

Doma nejčastěji používáme plotýnky na panini/gril, případně lívance. U desek na panini je třeba dávat pozor, aby přichystané paniny nebyly příliš vysoké. Může se totiž stát, že při zavírání horního víka se celá bagetka posune do přední části plotýnky a veškeré šťávy, tuk či rozpečený sýr začnou zatékat do žlábku, který se nachází právě mezi teflonovými plotýnkami a plastovou konstrukcí přístroje. Z toho žlábku se pak hůře takto připečené zbytky odstraňují. Je proto lepší panini zavírat nadvakrát. Nejprve panini přicvaknout, aby zmenšily svoji výšku a podruhé posunout zpět na místo a zavřít. Hodně to usnadní umývání přístroje.

Fotografie Sendvičovač Tefal SW 854D16 Snack Collection 4in1

Zkušenost s lívancovými plotýnkami mám velmi dobré. Jen je třeba dát si pozor na to, kolik těsta nalít do jednotlivých koleček. Vždy je lepší dát trochu méně, než je průměr kolečka. Směs pak nevyteče ven a nepřibývá potom práce s umýváním vnějších částí přístroje. V receptové knížce jsou uvedeny 4 recepty, ale není zde již uvedeno, na kolik lívanců vyjde. Do těchto plotýnek lze dát i směs, která je hodně lepivá. To naopak velmi nedoporučuji u plotýnek na wafle. Těsto se rozlije do mřížek a hotová wafle se rozrhne a nejde vytáhnout. Do waflových směsí je lepší používat spíše lepkovou mouku. Lívance i wafle jsou hotové za cca 3 až 4 minuty.

U plotýnek na toasty jsem neshledala žádný problém. Dodávané destičky mají tvar tlapky a lze dokoupit také klasická trojúhelníková plotýnka na toasty.

Poslední plotýnky, které jsme dostali k přístroji jsme doposud nevyužili. Jedná se o desku na jednohubky.

Fotografie Sendvičovač Tefal SW 854D16 Snack Collection 4in1

Obecně se plotýnky velmi dobře umývají. Lze je mýt i v myčce na nádobí. Nicméně ze zkušeností vím, že se teflon přípravky, jenž se používají do myček, časem zničí. Pro jednoduché vytahování hotových jídel používám velkou plastovou „pinzetu“ z IKEI, která teflonový povrch nepoškrábe.

Po dobrých zkušenostech s plotýnkami plánujeme přikoupení desek na výrobu francouzských toastů.

Shrnutí

Veškeré tipy jsou uvedeny u jednotlivých plotýnek. Recepty používám vlastní, případně upravené recepty z dodané knížky. Celkově jsme spokojeni s jednoduchostí používání i údržbou přístroje. Příjemná je i cena, která by se v případě několika samostatných kvalitních přístrojů vyšplhala určitě výše.

Klady

  • Snadná údržba
  • Multifunkčnost
  • Rychlá příprava jídel

Zápory

  • Kratší přívodní šňůra

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.