Sirupy Country Life nejen jako sladidlo do kaší a palačinek

Pokud hledáte náhradu za cukr, který není pro naše tělo zdravý, jistě jste přemýšleli, jaké jiné sladidlo místo něj použít. Já osobně miluji snídaně v podobě kaší z ovesných vloček, které si namáčím den předem do vody spolu s ovocem a různými semínky. Jako sladidlo navíc používám sladké sirupy, které s přehledem nahradí třtinový cukr. Jaké mám se sladkými sirupy zkušenosti?

Jako náhradu za cukr do kaší a palačinek jsem si objednal 3 sirupy od firmy CountryLife a to datlový, kukuřičný a sirup z ječného sladu. Tyto sirupy s přehledem nahradí třtinový cukr a navíc jídlu dodají zajímavou chuť. Všechny 3 sirupy jsou dost sladké a vydrží vám celkem dlouho. Nejsladší je ten datlový, který mi zároveň chutná nejvíce. Složení sirupů je vidět na fotografiích etiket níže, obecně jsou vyrobeny z hlavního produktu a jsou ředěny vodou, aby byly správně tekuté.

Fotografie Country Life Datlový sirup

Datlový sirup

Tento datlový sirup má tmavě vínovou barvu. Je vyrobený z datlů (75%) a zbytek je pouze voda. Ze všech 3 sirupů má nejsladší chuť a mne osobně chutná nejvíce. Hodí se do palačinek, kaší, na bublaninu a další dobroty. Skvěle doplňuje chuť a je silně návykový, takže doporučuji konzumovat s citem.

Country Life Datlový sirup

tento produkt se již neprodává

Kukuřičný sirup

Tento sirup je vyroben z kukuřice (80%) a je naředěný vodou. Jeho chuť nepůsobí tolik sladce, jako u sirupu datlového, nicméně mi nijak nevadí a dá se použít všude tam, kde chcete jídlu dodat zajímavou chuť a zároveň ho osladit.

Country Life kukuricny sirup

od 52 Kč
Porovnat ceny

Sirup z ječného sladu

Poslední ze sirupů je vyroben ze sladu (80%), na první ochutnání může působit až mírně nahořkle, ale dá se na něj zvyknout. Ze všech sirupů mi chutná nejméně, ale to vůbec neznamená, že nebude chutnat i vám.

Country Life Sirup z jecneho sladu

tento produkt se již neprodává

Sladká snídaně s datlovým sirupem

Takto nějak může vypadat sladká snídaně s použití datlového sirupu. Ne, že by skořicové čtverečky byl málo sladké, ale chuť datlového sirupu je v této kombinaci naprosto geniální. Složení: skořicové čtverečky, mléko, datlový sirup, jablko, kustovnice, sezamová semínka a mletá skořice.

Fotografie Country Life Datlový sirup

Ovesné vločky se sirupem CountryLife

Osobně mám nejradši méně sladké snídaně a tak se s Vámi rád podělím o ovesné vločky, které mne dovedou ráno skvěle nastartovat a zahnat hlad až do oběda. Jak tedy na parádní snídaňové ovesné vločky? Nejlepší je začít už den předem - večer do misky nasypejte ovesné vločky a další ingredience. Já k vločkám přidávám sezamová semínka, kustovnici a nakrájená jablka, švestky, hrušky - co je zrovna po ruce. Celou směs zalejte vodou a nechte odstát do rána. Vločky krásně změknou a nasajou cukr z ovoce. Potom stačí tuto směs ohřát, přidat hořkou čokoládu, skořici a promíchat. Jako sladidlo můžete použít některý ze sladkých sirupů a třeba lentilky, které jsem použil já. Je to ta nejlepší snídaně, jakou si dovedu představit. Doufám, že bude chutnat i Vám. Nezbývá, než popřát dobrou chuť.

Fotografie Country Life Datlový sirup

 

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.