Sony DualShock 4 - ovladač, který zintenzivní herní zážitek na PS 4

Recenzi herní konzole Playstation 4 jsme vám již nabídli. Pokud jste ji pečlivě četli, tak velmi dobře víte, že pochvalnými slovy jsme nešetřili u ovladače Sony DualShock 4. Opravdu nás mile překvapil. I proto jsme si řekli, že nebude na škodu vytvořit recenzi přímo pro tento ovladač, který je vyzdvihován jako nejlepší v historii herních konzolí. Minimálně ten minulý, Sony DualShock 3, předčil o dva levely. Co důležitého o něm musíte ještě vědět?

První dojmy

Už při prvním pečlivějším prohlédnutí bezdrátového ovladače DualShock 4 jde vidět jasný krok vpřed. Ihned poznáte, že se společnost Sony rozhodla provést pořádnou inovaci. Důvod je jasný. Tvůrci Xbox One za to rovněž vzali a Sony se snaží vrátit úder zpět.

Fotografie Sony DualShock 4 V2

Jak už jsem naznačil, tak první dojmy byly pozitivní. V rukou už jsem držel desítky ovladačů. Jakmile jsem však tento nový ovladač od Sony vzal poprvé do rukou, ihned jsem poznal, že v DualShock 4 tkví něco speciálního. A to v několika ohledech. Hýří inovacemi, perfektně vypadá, ergonomicky přilehne v rukou a nové funkce dokáží zprostředkovat hry na PlayStation 4 tak, jak jen to nejlépe jde. První dojem? Na jedničku.

Maximální kontrola nad hrou

U některých her nedokážete využít všechny možnosti ovladače a celkově ho otestovat. I proto k zatěžkávací zkoušce vyberu vždy některou z bojových her a pozoruju, co vše mi ovladač dovolí. Tentokráte jsem zvolil hru UFC 2. Důvod? Pokud jste hrál nebo hrajete podobnou hru, tak určitě víte, že ovladač dostane co zabrat. Pokud i u těchto typů her, kde sebou šijete ze strany na stranu, dokáže ovladač zvládnout pohyby, v rukou nesjíždí a celkově dobře sedí, pak dokážu přiznat, že tohle je to pravé. A jak dopadl test? Ovladač Sony DualShock 4 obstál na výbornou. 

Hlavní funkce ovladače

Abych byl konkrétní, pokusím se vyzdvihnout některé z hlavních funkcí ovladače. Nejlepší pocit při hraní mám z analogových páček a L2/R2 tlačítek. Další funkce, které zde musím zmínit, je tlačítko “share” a dotykový panel.

Fotografie Sony DualShock 4 V2

Analogové páčky - díky větší citlivosti, volnému pohybu a střednímu mrtvému bodu se společnosti Sony podařila vylepšit použitelnost analogových páček a stát se vyrovnanou partií svým konkurentům. Značné vylepšení ocení i věrní hráči konzolí PlayStation. Oproti páčkám na ovladači DualShock 3 jsou ty nové jako nebe a dudy. Zapomenout tak můžete na klouzavý materiál, od teď si užijete perfektní souznění vašich palců a analogových páček.

Tlačítka L2/R2 - ještě lepší ovládání těchto zadních tlačítek si užijete na novém ovladači DualShock 4. Oproti předchozímu modelu jsou zde tlačítka ještě více zakřivena, což mým a věřím i vašim prstům bude dokonale vyhovovat.

Tlačítko “share” - tahle funkce bude vyloženě pro hráče, kteří se svými hvězdnými okamžiky rádi pochlubí svým kamarádům a nebo svým fanouškům, pokud jde např. o gamera. Díky tomuto tlačítku můžete zachytit top akce, bitvy, bitky, góly nebo skoky. Nahrávání probíhá přímo v systému PS 4.

Fotografie Sony DualShock 4 V2

Dotykový panel - tato vychytávka zajistí ještě více přesnosti. Někomu to vyhovovat bude, někomu spíše ne. Přirovnal bych to nekonečným hádkám, zda-li používat na notebooku myš nebo touchpad. Je však možné, že stojíme na prahu něčeho nového a tento dotykový panel bude v budoucnu nezaměnitelnou funkcí.

Perfektní design ovladačů

Pochválit musím i perfektní design a volbu barev. Ovladač si tak můžete vybrat v barvě:

oranžové
zlaté
stříbrné
ledově bílé
oceánově modré
lávově červené
uhlově černé
křišťálově modré
křišťálově červené
křišťálové
oranžové
maskovací zelené

Jako bonusy pro fajnšmekry jsou k zakoupení i limitované edice ovladačů GT Sport, ke hře Destiny 2 a ke klubu PlayStation F.C. 

Osobně jsem jako druhý ovladač, abych mohl hrát s přáteli, vybral barvu maskovací zelenou. Černá je klasika, ale teprve do tohoto designu jsem se doslova zamiloval. Jakmile hraju proti někomu, podávám mu vždy černý ovladač a ten s maskovacím designem nedám z ruky. Pokud máte rovněž rádi originalitu, nebojte se do ní zainvestovat. 

Klady

  • Nové funkce
  • Enormní zlepšení oproti ovladači DualShock 3
  • Nejlepší páčky na jakémkoliv předchozím ovladači
  • Perfektní design a výběr barev

Zápory

  • Baterie nevydrží příliš dlouho

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.