Sony Playstation 4 - jednička mezi herními konzolemi

Pro další recenzi jsme si vybrali lídra v kategorii herních konzolí, kterým je už několik let Sony Playstation 4. Toto herní zařízení je nejprodávanější nejen u nás v Česku, ale i ve světě a díky špičkovému hardwaru a nepřebernému množství atraktivních her je ideální volbou pro každého náruživého hráče. Sice se tato konzole prodává už od roku 2013, stále se ale drží na špičkách žebříčků. Pojďme se tedy na Sony Playstation 4 podívat blíže – v čem spočívají její největší přednosti?

Obsah balení a design herní konzole

Konzole Sony Playstation 4 se dá sehnat ve více podobách, kromě klasické černé mají některé e-shopy dostupnou i méně obvyklou bílou verzi. My jsme pro testování použili tradiční černé provedení. V krabici se kromě samotného přístroje nacházel jeden dálkový ovladač v černé barvě, propojovací kabely, stručný návod a headset.

Fotografie Sony Playstation 4

Konzole působí elegantním a moderním dojmem, díky jejímu střídmému designu nebude působit nijak rušivě. Myslím, že po designové stránce se Playstation 4 docela povedla a s jejím vzhledem jsem spokojený.

Skvělý ovladač DualShock 4 s ještě lepší ergonomií

Herní ovladač u nové verze Playstationu je prostě skvělý – oproti předchozím generacím této konzole je ještě vylepšený a u jakákoli hra se mi s ním ovládala velmi pohodlně. Ovladač perfektně padne do ruky, má výborně rozmístěná jednotlivá tlačítka a zachovává si všechny výhody, které měly ovladače u předchozích verzí Playstationu. Ocenit musím hlavně dotykový panel, pohybové senzory a výbornou ergonomii – v ruce se drží opravdu příjemně. Základní balení obsahuje bohužel pouze jeden ovladač, pokud budete chtít hrát doma s kamarády, budete si muset koupit ještě minimálně jeden.

Fotografie Sony Playstation 4

Fantastický výkon díky špičkovému hardwaru

Po hardwarové stránce je Sony Playstation 4 opravdu povedeným kouskem – její srdce tvoří výkonný osmijádrový procesor AMD Jaguar, vynikající grafický čip AMD Radeon a jednotka Blu-ray. Díky skvělým parametrům si na této konzoli můžete zahrát i ty nejnáročnější hry, pustit si filmy ve vysokém rozlišení a neutečou vám tak žádné horké novinky.

Nepřeberné množství kvalitních her

U každé herní konzole je nesmírně důležitá nabídka dostupných her. V tomto ohledu je na tom Sony Playstation 4 znamenitě – nabídka je skutečně bohatá a zahrnuje obrovské množství titulů všech myslitelných žánrů. Mám rád hlavně sportovní hry, takže jsem vyzkoušel např. novou NHL 17, dále pak fotbalovou FIFA 17 a několik dalších. Hry od EA Sports jsou vždy sázkou na jistotu a zvláště když už NHL na klasické PC nevychází, je fajn mít možnost si každý rok zahrát novou verzi na Playstationu. Z ostatních žánrů určitě doporučuji legendární GTA, zatím jsem měl možnost zahrát si její pátý díl a nedivím se, že je hra nejprodávanější ze všech – její hratelnost je opravdu skvělá. Z akčních her mě zaujala hlavně Mafia 3 nebo Watch Dogs. Her jsem samozřejmě vyzkoušel více, ty výše jmenované ale mohu všem rozhodně doporučit.

Fotografie Sony Playstation 4

Zajímavé příslušenství pro lepší zážitek ze hry

K Playstation 4 si můžete dokoupit spoustu příslušenství, např. pro hru ve více hráčích nebo pro umocnění zážitku ze hry. Vyzkoušel jsem mimo jiné bezdrátová sluchátka, která sice nebyla zrovna levná (cena byla kolem 1600 Kč), nicméně investice do nich se vyplatila – zvuk byl velmi kvalitní a hru jsem si užil ještě víc. U ovladačů si můžete vybrat z několika barev, kromě základní verze se dají objednat i speciální pohybové ovladače Sony Playstation Move.

Klady

  • Výkonný procesor AMD s osmi jádry
  • Špičkový grafický procesor
  • Blue-ray přehrávač
  • Obrovské množství her
  • Perfektní ovladač
  • Možnost hraní online her přes internet

Zápory

  • Pro hraní online her si musíte předplatit Playstation Plus
  • Vyšší cena příslušenství a některých her

Komentáře (7)

SnakesX 30.06.2017 ve 13:51
Má cenu upgradovat z předchozí generace?
Jiří Šťastný 30.06.2017 ve 20:13
Určitě záleží i na kapacitě, ale rozdíl v ceně je něco okolo 2 tisíc. Je otázkou, jak dlouho máte třetí generaci, pokud myslíte tu, a zda-li se Vám chce dávat dalších 6 tisíc (za nový). Rozdíl ve výkonu je znatelný, ale nejde o nic dramatického.
Petr Vyskočil 02.07.2017 ve 14:36
Chtěl bych PlayStation, ale počkám si asi až na 5.generaci... Uvidím, jaká bude cena, když bude nad 10, koupím PS4, který se podle mne ještě zlevní. Na notebooku si toho dnes už moc nezahraju, nemám moc výkonný.
Jiří Šťastný 02.07.2017 ve 20:22
Než se cena nové generace ustálí na nějaké rozumné míře, tak uplyne ještě delší doba. Řekl bych, že aktuálně je koupě PS4 za cenu okolo 6-ti tisíc, rozumná volba.
darrina 03.08.2017 ve 21:44
Chcem Mesenger
Jiří Šťastný 03.08.2017 ve 23:17
Messenger jako aplikaci od Facebooku?
marek 14.12.2018 v 06:27
Spis nez komentar bych mel dotaz.Je mozne na plastationu 4 pro 1TB hrat i starsi tituly urcene nejen pro playstation 4 pro 1TB?

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.