Test krémů na atopický ekzém - víme, který funguje

Lékaři diagnostikovali našemu synovi atopický ekzém, když mu bylo 6 měsíců. Sice nás vybavili množstvím informací ohledně správné životosprávy a režimových opatření, ale jaký krém či mast mám použít na nemocnou kůži, jaksi nedodali. Prý mám zkoušet, kožní onemocnění prostě vyžadují dlouhodobější terapii. Nakonec se mi podařilo najít krém, který funguje.

Atopický ekzém? Vytrvej…

Tak jsem tedy zkoušela. Různé krémy, od různých výrobců, přesně tak, jak mi poradili lékaři. Bohužel, beze změny k lepšímu. Jednou jsem se v lékárně zmínila o synových problémech a magistra mi doporučila krém od La Roche - Posay. Konkrétně se jednalo o Lipikar Baume AP+, což je balzám proti podráždění a svědění, vhodný na suchou až atopickou pokožku. Plna naděje jsem ho ihned na synovi vyzkoušela. Balzám příjemně voněl, jeho konzistence nebyla mastná, velmi dobře se roztíral, ale přišlo mi, že se nevstřebává do hlubších vrstev kůže. Zůstává spíše na povrchu pokožky, a tím pádem příliš dobře nehydratoval. Jeho doporučené užívání bylo jednou denně, ale kůže byla i po natření téměř suchá. Mazala jsem proto postižená místa někdy i dvakrát denně, přesto se požadovaný účinek nedostavil. Ale stále jsem tomu dávala čas. 400ml balení balzámu nám vydrželo poměrně dlouho, i cena byla výhodná (zhruba 500,-Kč), ale synova kůže na tento výrobek nereagovala.

Po cca tříměsíčním pravidelném používání se žádná velká změna nekonala. Syn měl kůži neustále suchou a hrubou, v jednom kuse se škrábal a byl plačtivý.  Zklamaná a lehce zoufalá jsem sedla k internetu (pokolikáté už?) a najednou našla odkaz na výrobek od firmy Uriage. Měl výborné hodnocení, spoustu kladných referencí a mnoho spokojených uživatelů. Sice jsem při objednání výrobku byla mírně skeptická, vždyť těch „senzačních“ produktů už jsme vyzkoušeli tolik, ale výsledek naprosto předčil mé očekávání. Dnes bych tento skvost nedala z ruky.

Dar z nebes

Zázrak, alespoň pro mne a pro syna, se jmenuje Xémose od již zmiňované firmy Uriage. Je to relipidační zklidňující mast vhodná pro velmi suchou, citlivou a atopickou pokožku. Velice dobře se roztírá, není mastná, přitom dokáže hydratovat kůži celý den. Její konzistence připomíná lehký nadýchaný krém, po natření se okamžitě vstřebává a účinek nastává téměř okamžitě. Suchá, podrážděná a zhrublá pokožka je prostě minulostí. Stačí natřít jednou denně po koupeli, kůže je nádherně hladká a vláčná, žádné suché stopy.

Tuto mast je důležité užívat pravidelně každý den, minimálně po dobu výskytu obtíží. My se synem jsme si z toho udělali tak trochu rituál. Každý den po koupeli už sám běžel pro mast a společně jsme mazali postižená místa. Po čase byly problémy pryč, tedy ty nejzásadnější. Začervenalá, drsná pokožka už se neobjevila nikdy. Suchá místa se sice občas vyskytla, ale nemuseli jsme mast používat denně, stačilo jen jednou za týden. Navíc v letním období jsme mohli přestat úplně. Naopak mráz, jak známo, kůži více vysušuje, takže během zimních měsíců jsme museli kůži opět občas zvláčnit. Ale to je už riziko nemoci – atopický ekzém se úplně vyléčit nedá, pro mě je léčbou to, že synova kůže je jemná, hydratovaná a nesvědí ho. Co se týče ceny, 200ml balení se pohybuje okolo 400,-Kč a při pravidelném užívání vydrží zhruba měsíc.

Firma Uriage vyrábí i jiné produkty pro atopiky. Používáme navíc ještě sprchový gel určený přímo pro atopickou pokožku a speciální krém na obličej, který užíváme především v zimním období. Se všemi produkty mám výbornou zkušenost, synovi skutečně pomáhají, a oproti Lipikaru Baume AP+ od La Roche – Posay, máme viditelné výsledky.

Za mne doporučuji alespoň vyzkoušet. Mast nemusí sednout každému, ale každá zkušenost se cení. Stejně tak se jistě najde někdo, komu bude více vyhovovat balzám zrovna od La Roche - Posay. Já za sebe (a hlavně za svého syna) však doporučuji firmu Uriage a dávám jí deset bodů z deseti.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.