Velice dobrá volba - recenze televize Samsung UE50KU6072

Vybrat si novou televizi je pro mnoho lidí docela oříšek – podobně jako u jiné elektroniky, tak i u televizorů se neustále něco mění, objevují se nové technologie a moderní televize mají spoustu užitečných funkcí, které jsme si dříve ani neuměli představit. Při výběru nové televize je tak dobré si předem ujasnit alespoň základní parametry, které od ní budeme požadovat a důkladně si rozmyslet, který konkrétní model zvolíme.

Důležitý je nejen výběr vhodné úhlopříčky, ale je třeba myslet i na to, jaké budeme potřebovat tunery, zda chceme televizi s připojením na internet, s podporou HbbTV, případně jaké aplikace plánujeme využívat. V současné době je jednou z nejoblíbenějších a nejspolehlivějších televizí model Samsung UE50KU6072, na který se v této recenzi podíváme trochu podrobněji.

Špičkový obraz s podporou 4K a HDR

Kvalitní a ostrý obraz je u televizí nejdůležitějším parametrem a v tomto směru obstál Samsung UE50KU6072 na jedničku s hvězdičkou. Ať už jsem na něm sledoval filmy, sportovní přenosy, seriály nebo cokoli jiného, vždy byl obraz krásně ostrý a se sytými barvami. Úhlopříčka o velikosti 50 palců (tedy 127cm) mi přijde v současné době ideální a díky tomu, že obrazovka podporuje i vysílání ve 4K rozlišení, lze si na ní vychutnat filmy a seriály v té nejvyšší obrazové kvalitě.

Fotografie Televize Samsung UE50KU6072

Tizen s pestrou nabídkou aplikací

Myslím si, že dnes už – s výjimkou velmi nenáročných diváků – nemá smysl kupovat novou televizi, která neumožňuje připojení k internetu a nepatří do kategorie Smart TV. Nabídka aplikací je velmi bohatá a rozdíl v cenách není zas tak velký, aby nákup obyčejné “hloupé“ televize dával smysl. Samsung navíc patří v oblasti chytrých televizorů mezi absolutní špičku na českém trhu – jeho operační systém Tizen je přehledný a svižný, dobře se ovládá a co je velmi důležité – podporuje všechny klíčové videotéky a aplikace. Můžete tak bez problémů využívat např. HBO GO, Filmbox Live nebo Voyo, které všechny filmy a seriály nabízejí v češtině, stejně tak tato televize podporuje i Netflix, u něhož stále roste počet filmů a seriálů s českými titulky. Samozřejmostí je i aplikace pro YouTube, bez které už si moderní televizi ani nedovedu představit.

Všechny potřebné tunery – pozemní, kabelový i satelitní

Jednou ze zásadních otázek při nákupu televize jsou tunery pro příjem digitálního vysílání. Samozřejmostí jsou tunery pro pozemní příjem DVB-T a pro kabelový DVB-C. Pokud plánujete přijímat i programy ze satelitu a nechcete samostatný set-top-box, musíte si vybrat z modelů s integrovaným satelitním tunerem (DVB-S). Pokud naopak nemáte o kabelovku ani satelit zájem a stačí vám pouze základní programy z pozemních vysílačů, měli byste rozhodně vybrat televizi, která už má i tuner DVB-T2. Samsung UE50KU6072 je v tomto ohledu vybavený dokonale, má všechny tunery – nebudete tak potřebovat žádný set-top-box a druhý ovladač.

Integrovaná wi-fi a podpora HbbTV

Některé levnější televizory nemají integrovanou wi-fi a musíte si tak dokoupit ještě adaptér. V případě Samsungu UE50KU6072 je wi-fi modul integrovaný a tak není třeba nic dokupovat. Televize se mi při testování připojila k internetu naprosto bez problémů a všechny aplikace fungovaly tak, jak měly.

Důležitou funkcí je také podpora HbbTv, neboli hybridního vysílání. To u nás ještě před pár lety nebylo moc rozšířené, dnes už se ale jedná o velmi oblíbenou funkci, kterou má čím dál více televizních stanic – kromě ČT a jejího iVysílání má HbbTV velmi dobře zpracované i Prima, postupně jej zavádějí i další televize jako Nova, Šlágr a řada dalších. HbbTV mi šlo naprosto bez problémů a s jeho funkčností jsem byl 100% spokojený.

Další zajímavé technologie a funkce

Pokud jde o obraz, určitě je na místě zmínit, že televize je vybavená technologií HDR (systém dynamického kontrastu), Clear Motion Rate a Pur Color. Díky nim tak budete mít vždy naprosto dokonalý obraz a věrné podání barev, a to i při sportovních přenosech nebo náročných filmových scénách.

K dalším užitečným funkcím, které tato televize nabízí, patří např. PIP (obraz v obraze), možnost zrcadlení obsahu vašeho mobilu na obrazovce a spousta jiných. Díky pestré nabídce aplikací a her se navíc nebudete nikdy nudit, i když zrovna televizní stanice nebudou vysílat nic, co by vás zajímalo.

Celkové shrnutí

Televize Samsung UE50KU6072 mě docela příjemně překvapila a prakticky jsem na ní nenašel žádné vážnější nedostatky. Byl jsem naprosto spokojený jak s obrazem, tak i se zvukem, potěšila mě přítomnost všech důležitých aplikací a naprosto svižný a bezproblémový chod. Vyhovoval mi i dálkový ovladač, který dobře padne do ruky a má logicky rozmístěná tlačítka. Televizi bych určitě doporučil i náročnějším zákazníkům a myslím si, že za svoji cenu se vyplatí.

Technická specifikace

Úhlopříčka 127 cm (50 palců), rozlišení ultra HD (4K) 3840 x 2160, HDR, Smart TV, integrovaná wi-fi, HbbTV, tunery DVB-T, DVB-T2, DVB-C a DVB-S2, operační systém Tizen, 3 HDMI vstupy, LAN, 2x USB, energetická třída A. Rozměry: šířka 112,9 cm, výška 72,4 cm, hloubka 31,1 cm. Hmotnost 13,2 kg.

Klady

  • Kvalitní obraz ve 4K, který uspokojí i náročné zákazníky
  • Technologie HDR – dynamický kontrast
  • Integrovaný wi-fi modul
  • Operační systém Tizen
  • Podpora HbbTV
  • Ppousta českých aplikací včetně SledováníTV.cz nebo Kuki
  • Podpora aplikací HBO GO, Filmbox Live a Netflix
  • Pozemní tuner DVB-T2
  • Satelitní tuner pro ty, kteří nechtějí druhý ovladač a set-top-box

Zápory

  • Trochu složitější řazení kanálů

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.