Vybíráme kvalitní USB nabíječku

Poslední dobou hodně cestuji a je pro mě důležité mít s sebou kvalitní USB nabíječku, která je skladná a lehká. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl sepsat tento článek, ve kterém vám doporučím pár USB nabíječek, pomocí kterých si můžete nabít mobil, foťák a nebo další elektroniku.

Jak jsem již psal výše, poslední dobou jsem často na cestách a kvalitní skladná USB nabíječka je pro mne naprostá nutnost. Dnes se pomocí USB portu nabíjí obrovské množství elektroniky - například mobilní telefon, fotoaparát, sluchátka a nebo třeba i holící strojek. Z tohoto důvodu se vyplatí vlastnit nabíječku, která má rovnou minimálně 2 USB porty. Dvouportové nabíječky bývají mírně větší a těžší, ale zase můžete svou elektroniku dobíjet současně v jeden čas.

Nejlepší USB nabíječky s dvěma porty

Níže naleznete výběr těch lepších nabíječek s 2x USB portem a dobrým poměrem cena / výkon. K jednotlivým nabíječkám jsem navíc dopsal maximální odběr a další vlastnosti, které jsou důležité.

Connect IT CWC-2015

Levnější dvouportová USB nabíječka, kterou jsem sám zvolil díky její hmotnosti a rozměrům. Nabíjecí proudy mi vyhovují.

První USB port: až 1 A
Druhý USB port: až 2,4 A (rychlonabíjení Fast Charge)
Rozměry: 27 × 42 × 84 mm
Hmotnost: 66 g

Nabíječka Connect IT CWC-2015

od 251 Kč
Porovnat ceny

Axagon ACU-QC5

Kvalitnější USB nabíječka, která nabízí maximální nabíjecí rychlost, ale je mírně větší, těžší a dražší. Pokud bych necestoval, byla by to moje volba.

První USB port: až 2,6 A (rychlonabíjení Smart Charge)
Druhý USB port: až 2,8 A (rychlonabíjení Quick Charge 3.0)
Rozměry: 29 x 53 x 91 mm
Hmotnost: 90 g

Nabíječka AXAGON ACU-QC5

od 330 Kč
Porovnat ceny

Nejlepší USB nabíječky s jedním portem

A zde už je seznam kvalitních nabíječek s jedním USB portem a s dobrým poměrem cena / výkon. Opět jsem k nabíječkám vypsal i maximální odběr a důležité vlastnosti.

Samsung EP-TA20EW

Malá a lehoučká USB nabíječka od firmy Samsung. Má jen jediný USB port s maximálním nabíjecím proudem 2 A, což bohatě stačí. Jedná se o ideální nabíječku na cesty za bezkonkurenční cenu. Na výběr máte mezi bílou a černou variantou.

USB port: až 2 A (rychlonabíjení Adaptive Fast Charging)
Rozměry: 23,5 x 36,6 x 76 mm
Hmotnost: 38,3 g

Nabíječka Samsung EP-TA20EW

od 112 Kč
Porovnat ceny

Nabíječka Samsung EP-TA20EB

od 145 Kč
Porovnat ceny

Sony UCH20

Nejmenší a nejlehčí USB nabíječka na trhu, která je zároveň kvalitní. Nabíjecí proud je ale jen 1,5 A. Pokud řešíte opravdu každý gram, toto je ta správná volba.

USB port: až 1,5 A
Rozměry: 20 x 37,5 x 48,5 mm
Hmotnost: 30 g

Nabíječka Sony UCH20

od 131 Kč
Porovnat ceny

Rychlonabíječky - nový trend

V poslední době je skoro ve všech mobilních telefonech podpora rychlého nabíjení. K tomu je třeba zvolit nabíječku, která si s rychlonabíjením v telefonu bude rozumět. Problém je, že existuje více technologií rychlonabíjení (třeba Quick Charge 3.0 a Fast Charge), takže je potřeba na to dávat při výběru pozor (pokud tedy chcete rychlonabíjení využívat). Obecně se dá říci, že nabíječka s výstupním proudem 2 A nabije baterii mobilu s kapacitou 2000 mAh za něco málo přes jednu hodinu (díky ztrátám). Při rychlonabíjení je tento čas výrazně zkrácen.

Závěrem

Jak je vidět, většina dvouportových nabíječek již podporuje rychlé nabíjení a největším rozdílem je tedy nabíjecí proud, rozměry, hmotnost a design. Já osobně používám dvouportovou nabíječku Connect IT CWC-2015, která funguje všude po světě (samozřejmě s vhodnou redukcí) a jsem s ní nadmíru spokojený. Pokud bych neřešil hmotnost a rozměry, vzal bych nabíječku Axagon ACU-QC5, která má oba USB porty velice rychlé.

Fotografie USB nabíječky

Pokud bych chtěl co možná nejmenší USB nabíječku na cestování, koupil bych si Sony UCH20, která rozměrově a hmotností nemá konkurenci.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.