Vybíráme moka konvičku

Pomocí moka konvičky si můžete doma připravit kávu, která je kvalitní a má jedinečnou chuť. Pokud ještě moka konvičku nemáte, pojďte se mrknout na tento článek, kde se dozvíte, jak moka konvičku vybrat. Na konci článku jsme pár konviček vybrali a roztřídili dle objemu a materiálu a seřadili podle nejnižší ceny.

Trocha historie

Moka konvička pochází z Itálie. V roce 1933 si ji nechal patentovat Alfonso Bialetti, který ji také vynalezl. Jeho vizí bylo, aby si lidé mohli kvalitní kávu připravit i doma a nemuseli kvůli tomu chodit do kaváren. Chuť kávy z moka konvičky je pravému espressu z kávovaru opravdu podobná, takže se to Alfonsovi povedlo docela dobře. V současnosti má moka konvičku doma téměř každá domácnost v Itálii a u nás její obliba stále roste.

Co od moka konvičky očekávat?

V první řadě si díky moka konvičce můžete doma uvařit kvalitní silné kafe, které se podobá espressu z kávovaru. Samotná moka konvička je levná a jednoduchá na údržbu. Uvaření kávy v konvičce vám zabere přibližně 5 minut času včetně čištění (opláchnutí vodou).

Fotografie Xiaomi MiBand 3

Materiál - hliník nebo nerez?

Při výběru moka konvičky je důležité zvážit, jaký typ sporáku / vařiče máte. Jinak je volba materiálu spíše otázkou designu.

První moka konvičky byly vyrobené z hliníku, který dobře vede teplo. Do hliníku se navíc časem "zapustí" kávové aroma a mnoha lidem prý káva z hliníkové moka konvičky více chutná. Hliníkovou konvičku můžete používat na plynovém sporáku, varné či sklokeramické desce. Indukční deska si s hliníkovou konvičkou neporadí - stačí ale zvolit nerezovou variantu.

Nerezové moka konvičky mají obvykle modernější design, nenačichnou kávou, lépe se čistí a o něco hůře vedou teplo. Největší výhodou je možnost použití na indukční desce. Existuje i více variant - například nerezový spodek a vršek z hliníku / keramiky.

Objem moka konvičky

Je velice důležité, abyste při nákupu moka konvičky správně odhadli její objem. Proč? Moka konvičku totiž nejde naplnit vodou jen z poloviny a dát do ní poloviční množství kávy. Pokud tedy například koupíte velkou moka konvičku (kdyby třeba přišla návštěva) a budete jí plnit jen do půlky, káva nebude tolik dobrá a to je velká škoda. Je tedy ideální zakoupit moka konvičku v objemu kávy, který nejčastěji pijete. Jeden šálek = 50ml kávy - někomu to nemusí stačit, ale káva z moka je opravdu silná a dá se naředit vodou (1:1 = Lungo, 1:5 = Americano).

Hliníkové moka konvičky - objem 150ml

Hliníkové moka konvičky - objem 300ml

Nerezové moka konvičky - různý objem

U nerezových moka konviček jejich objem poznáte podle číslice v názvu. Vychází se z toho, že 1 moka kafe mělo původně 50 ml. Moka konvička s číslicí 1 v názvu by měla tedy objem 50 ml, konvička s číslicí 2 má objem 100 ml a tak dále.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.