Vybíráme nejlepší granule pro kočky

Krmení pro kočky představuje oříšek z mnoha různých ohledů. Oproti psům mají citlivější zažívání a jejich vytříbený jazýček si nenechá líbit jen tak kdeco. Granule s kvalitními surovinami a přísadami lze nalézt i na našem trhu, ale je třeba umět hledat. Mnoho značek se chvástá svým složením, ale ve výsledku potom můžete narazit na to, že obsahují málo masa a hodně obilovin. Zrní a hobliny přenechte králíkům a podívejte se, jaké granule na našem trhu obsahují to nejlepší pro vaši kočku.

Whiskas

Asi nejznámější značka kočičích granulí Whiskas měla příležitost se opravdu proslavit, protože svoje výrobky dodává na trh už od 60. let minulého století. Granule jsou vhodným krmivem pro vaši kočku během celého jejího života, od malého kotěte pro seniora. Především kvůli tlaku na nízkou cenu ale Whiskas granule obsahují poměrně vysoké procento obilovin a bezmasé složky. Nejsou tedy ani hypoalergenní. Maso v nich ale najdete také a to hovězí, kuřecí nebo tuňáka. Tyto prémiové granule představují v rámci krmení průměrnou kvalitu a také zlatou střední cestu, když chcete své kočce dopřát dostačující granulky, které jí zároveň budou chutnat. Britské granule Whiskas najdete v nezaměnitelných fialových pytlích s britskou kočkou na titulce.

Bezobilné – ne
Bez konzervantů - ne
Kvalita – prémiové
Původ – Británie
Počet příchutí – tři

Whiskas Adult hovězí 14 kg

tento produkt se již neprodává

Whiskas granule s tuňákem 14 kg

od 529 Kč
Porovnat ceny

Whiskas Dry kuřecí 14 kg

tento produkt se již neprodává

Royal Canin

Ačkoliv se tyto granule pro kočky vyrábějí ve Francii a Polsku, představují granule Royal Canin poměrně známou značku. Vlhké krmivo prémiového až superprémiového charakteru nabízí v podstatě dvě série granulí. První pytle s korunkou jsou zaměřeny podle toho, co vaše kočka potřebuje a také podle toho, v jaké životní fáze právě je, takže v této kategorii lze nalézt granule pro aktivní, domácí, kastrované kočky, dále pro seniory, koťata, apod. Druhá série granulí Royal Canin pro kočky je určována konkrétními rasami koček, takže vaše mainská mývalí kočka, britská modrá nebo třeba perská dostanou přesně to, co jejich plemeno vyžaduje. Granule mají vyvážený poměr masa a dalších složek, ale bohužel v nich naleznete i obiloviny a nějaké ty konzervanty. Nelze je tedy označit ani jako hypoalergenní. Průměrné granule pro kočky Royal Canin v bílých pytlích s korunkou jsou zlatou střední cestou v rámci krmení pro kočičky, neboť jsou v ideálním poměru cena versus kvalita.

Bezobilné – ne
Bez konzervantů - ne
Kvalita – prémiové i superprémiové
Původ – Francie, Polsko
Počet příchutí – mnoho

Royal Canin Sterilised 10 kg

tento produkt se již neprodává

Royal Canin Maine Coon Adult 10 kg

tento produkt se již neprodává

Royal Canin Indoor 10 kg

tento produkt se již neprodává

Brit Premium a Brit Care

Když chcete dopřát své kočičce prémiové nebo superprémiové granule, nemusíte se dívat na zahraniční značky. Za poměrně slušný peníz je totiž můžete pořídit od domácí značky Brit a Brit Care, která bude vaši kočku provázet během všech jejích životních fází. První tedy Brit Prémium nabízí granule lepšího průměru v mnoha různých příchutí a velikostních balíčcích, abyste mohli své kočce obměňovat jídelníček, aniž by přitom trpěla při přechodu z jedněch granulí na jiné. Vyvážená struktura sice sem tam pokulhává, neboť obsahuje i trochu těch obilovin, což se ale kladně podepisuje na ceně těchto modrých pytlů. Brit Prémium sleduje své složení vzhledem k věku a potřebám koček, ale také vzhledem k tomu, jestli máte kočičku doma či jestli se jedná o kastráta.

Větší a lepší gurmánský zážitek společně se zdraví prospěšnými látkami a vitamíny, dostanou vaše kočky s granulemi Brit Care. Světlé pytle s barevnými nápisy nabízí celou řadu hypoalergeních granulí, které jsou vhodné i pro kočky s citlivým zažíváním. Jednotlivé druhy nejsou dány příchutěmi, ale tím, co vaše kočka potřebuje. To hodnotím velmi kladně, protože to výrazně usnadňuje rozhodování, jaké granule pro kočku zvolit. Například takové granule Brit Care Daisy, která si kontroluje váhu, jsou s kuřecím a krůtím masem vhodným krmením pro kočky trpící nadváhou. Zvěřinu s kuřecími játry s podnázvem Cheeky můžete nabídnout kočkám žijícím převážně venku, a ty s názvem Sunny podpoří krásnou srst u koček s dlouhými chlupy, protože obsahuje maso z lososa. Anglické názvy na českých granulích Brit Care sice mohou působit lehce matoucím dojmem, ale tím se určitě nenechte odradit.

Bezobilné – Brit Premium ne, Brit Care ano
Bez konzervantů - ano
Kvalita – Brit Premium prémiové, Brit Care superprémiové
Původ – Česko
Počet příchutí – Brit Premium tři, Brit Care jedenáct

Brit Care Cat Missy for Sterilised 7 kg

tento produkt se již neprodává

Brit Premium Cat Adult Salmon 8 kg

od 488 Kč
Porovnat ceny

Brit PREMIUM Cat Kitten 8 kg

tento produkt se již neprodává

Brit Care Cat Cocco I'm Gourmand 7 kg

od 599 Kč
Porovnat ceny

Carnilove

Zatímco pes býval šelmou, kočka jí zůstává dodnes - je divoká a nespoutaná, a právě proto potřebuje vyváženou stravu s přírodními surovinami. Právě to jí mohou nabídnout superprémiové granule českého původu Carnilove, které obsahují vysoký podíl masa a naprosto žádné obilí. Příchutě odráží přírodu v celé její kráse a divokosti, tudíž své kočce můžete dopřát granule s příchutí lososa se sleděm, jehněte s divočákem, kachnou s bažantem, kachnou a krocanem a pro koťátka má Carnilove speciální granulky s lososem a krocanem. Všechny tyto kombinace jsou doplněny také zelenou složkou, která se skládá především ze zeleniny, ovoce a tapioky. Velmi kladně u těchto granulí hodnotím nejenom to, že jsou k dostání v mnoha velikostech včetně malého testovacího balíčku, ale také zaměření na věk a potřeby vaší kočky. Zatímco granule s lososem ocení nejvíce majitelé koček s dlouhou srstí, která se bude lesknout a lépe udržovat, jehně s kancem pohlídají váhu vašemu kastrátovi a granule Carnilove s příchutí kachny a krocana zajistí komplexní výživu pro pohybový aparát u větších plemen koček.

Bezobilné – ano
Bez konzervantů - ano
Kvalita – Superprémiové
Původ – ČR
Počet příchutí – pět

Carnilove Cat Lamb & Wild Boar Adult Sterilised 6 kg

od 686 Kč
Porovnat ceny

Carnilove Cat Salmon for Adult Sensitiv & LH 6 kg

od 686 Kč
Porovnat ceny

Carnilove Cat Salmon & Turkey for Kittens HG 6 kg

od 687 Kč
Porovnat ceny

Taste of the Wilde

Na původ kočky z divoké šelmy se soustředí superprémiové granule s názvem Taste of the Wilde, tedy v překladu „chuť divočiny“. Ty se nejenom svým obsahem, ale i příchutěmi snaží vytvořit přírodní základ, na kterém už potom může stavět pevné zdraví vaší kočičky. Americké vlhké krmivo je kompletně bez obilovin a konzervantů, takže máte jistotu, že své kočce dáváte opravdu kvalitní suroviny jenom z přírody. To je znatelné rovněž na obsahu granulek Taste of the Wilde, ve kterých najdete jak masitou složku, například z kuřete, zvěřiny či lososa, tak složku bezmasou, do které spadá zelenina, ovoce a luštěniny a to všechno s odkazem na divokou nespoutanou přírodu, odkud k nám kočičí šelma přišla. Granule jsou vyvážené ve všech ohledech a k dostání v menších i větších pytlích. Jediné malé mínus spatřuji v tom, že granule jsou udávány pro všechny kočky bez rozdílu věku, plemene či toho, jestli jsou kastrované. I přesto drobný nedostatek ale představují granule Taste of the Wilde jedny z nejlepších granulí pro kočky, což se ale také odráží na jejich ceně, která může pro někoho být příliš vysoká.

Bezobilné – ano
Bez konzervantů - ano
Kvalita – superprémiové
Původ – USA
Počet příchutí – dvě

Taste of the Wild Rocky Mtn Feline 7 kg

od 739 Kč
Porovnat ceny

Taste of the Wild Canyon River Feline 7 kg

od 745 Kč
Porovnat ceny

Taste of the Wild Rocky Mnt. Feline 7 kg

od 739 Kč
Porovnat ceny

Zhodnocení závěrem

Granule pro kočky jsou na trhu k dostání v mnoha provedeních, velikostech, cenových relacích i příchutích. Žádné z výše hodnocených granulí nepředstavují žádný propadák, ale pokud bych je měla dát do pomyslného žebříčku, tak poslední příčku obsahují granule Whiskas, které ale přesto v rámci všech granulí představují zlatý střed. Nad nimi jsou granulky Royal Canin, které míří na lepší průměr, stejně granule Brit Premium. Kvalitní a nadprůměrné krmivo představují české granule Brit Care a Carnilove a potom americké Taste of the Wilde, které ale nemají příliš pestrou nabídku na našem trhu.

Komentáře (1)

Tamara 28.04.2019 v 09:57
Dobrý den, nejlepší zkušenost máme s mojí mlsnou kočkou s granulemi Bardog, mají skvělé složení a chutnají :)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.