Vybíráme nejlepší granule pro psy

Zdravý životní styl a kvalitní potraviny se dnes razí téměř v každém odvětví. A nejinak je tomu v kategorii krmení pro vašeho čtyřnohého miláčka. Psími granulemi je trh doslova přesycen, ale nejsou granule jako granule, což můžete poznat nejen podle cenovky. Pokud chcete kvalitní krmení pro psa, musíte sledovat mnoho různých faktorů, a to může být matoucí. Pojďte se podívat na naše srovnání pěti nejprodávanějších granulí pro psy.

Granule značky Brit a Brit care

Česká značka Brit pod sebou skrývá dvě odnože. Prvním domácím zástupcem je značka Brit Premium, pod jejímž typicky modrým obalem se skrývají granule lepšího průměru. Obsahuje průměrné množství masa, ale bohužel také nějaké to obilí. Tato příměs má vliv nejen na kvalitu celkových granulí, ale také na cenu, která se díky tomu snižuje. Velmi kladně u těchto granulí hodnotím dostání v mnoha velikostech balení a také rozlišování velikosti granulí podle velikosti a stáří psa. Ovšem na druhou stranu si nebudete moci vybírat z příchutí, protože Brit Premium jsou k dostání jenom s příchutí kuře a jehně.

Jinak je tomu u druhé odnože Britu a to u Brit Care. Zde přitlačila tato česká značka více na pilu a granule dosahují mnohem lepších výsledků. To poznáte nejen na kvalitě chrupu a srsti vašeho psa, ale také na své peněžence. Granule pro psy Brit Care jsou superprémiové krmení s větším obsahem masa. Pod bílým obalem můžete najít větší výběr příchutí, takže svému psovi můžete obohacovat menu. K dostání jsou granule opět v několika velikostních baleních podle velikosti a věku psa, a to s obsahem masa kuřete, králíka, lososa nebo kachny. Zároveň jsou tyto granule bezobilné, takže si můžete být jistí, že svého psa nekrmíte senem, které můžete s grácií přenechat králíkům.

Bezobilné – Brit Premium ne, Brit Care ano

Kvalita – Brit Premium prémiové, Brit Care superprémiové

Původ – Česko

Počet příchutí – Brit Premium dvě, Brit Care čtyři

Royal Canin

Krmivo pro psy polského původu nabízí široký sortiment s ohledem nejen na věk a velikost psa, ale také přímo konkrétní rasu. Zohledňuje potřeby mnoha různých plemen a zaměřuje se na charakteristiky jednotlivých ras – například pro temperamentního Jacka Russela nabízí podporu svalové hmoty, pro Westíky a jezevčíky, kteří jsou náchylní na zubní kámen mají granule látky snižující jeho tvorbu. Mezi dalšími jsou to potom čivava, labrador, vlčák, jezevčík, shih tzu a další. Royal Canin jsou granule prémiového typu, ale nehodí se pro jedince, kteří chtějí svému psovi dopřát kvalitní masové krmení, protože Royal Canin mají mizivé procento masa. Rovněž obsahují průměrný obsah bílkovin i tuku. Mezi ostatními představují horší průměr, což je znát také na jejich ceně, která se pohybuje v příjemnějších hodnotách.

Bezobilné – ne

Kvalita – prémiové

Původ – Polsko

Počet příchutí - žádné

Pedigree

Komerčně asi nejproslavenější psí krmivo je rozhodně to značky Pedigree. Anglické granule v nezaměnitelném žlutém balení se zaměřují na všechny druhy, velikosti i stáří psa, takže vždycky naleznete takové granule, které zrovna váš pes potřebuje. Ačkoliv i tyto granule obsahují poměrně vysoké procento obilovin a kukuřičných škrobů, najdete v nich i nějaké to maso, což hodnotím velmi pozitivně. V sekci prémiových granulí zaujímají dominantní postavení a k dostání jsou v mnoha různých příchutích, takže umožňují udělat psovi i nějakou tu nenásilnou změnu v jídelníčku. Obsah bílkovin i tuku je u těchto granulí v průměrných hodnotách. Pedigree představuje na trhu psích granulí zlatou střední cestu, s čímž se i okázale chvástá v podobě barvy pytlů svého krmení.

Bezobilné – ne

Kvalita – Prémiové

Původ – Anglie

Počet příchutí – minimálně dvě

Taste of the Wild

Americké superprémiové granule hrají na divokou strunu a zaměřují se na prapůvodní kořeny vašeho psa. Gurmánské příchutě společně s kvalitním provedením představují harmonické souznění. Vysoký podíl masa je v těchto granulích doslova na úkor obilovin a dalších náhražek, které ve složení jen tak nenajdete. Příchutě, které nejsou u psích granulí zrovna běžné, odkazují na přirozenou stravu, kterou pes dříve měl v přírodě. K dostání jsou tak například granulky s bizonem, lososem, jehnětem, kachnou, zvěřinou nebo hovězím. Pestrý výběr doplňuje vyvážený poměr bílkovin a tuků. Granule Taste of the Wild jsou uzpůsobeny pro psy podle jejich velikosti a životní fáze. Myslím si, že tyto granule jsou určeny pro opravdové gurmány, kteří svému psovi chtějí dopřát vyvážený jídelníček se zajímavým obsahem.

Bezobilné – ano

Kvalita – Superprémiové

Původ – USA

Počet příchutí - šest

Carnilove

Ani v Čechách jsme nezapomněli na nezkrotnou historii psa pocházejícího z šelmy, a proto i tady nalezneme krmení pro psy s příchutěmi odkazujícími na přirozenou přírodní stravu. Granule pro psy značky Carnilove představují český top mezi holistickým krmením. Mísí v sobě jak masitou, tak rostlinnou složku, což psům plně vyhovuje a nedráždí jejich zažívací trakt. Granule s masem lososa zajistí, že váš pes bude mít zdravou a lesklou srst, příchuť s krůtou zajistí dobré trávení, na prostřídání je tu potom sob, kachna nebo divočák. Tyto chutě společně s divokými bylinami a zeleninou přitom zajišťují dostatečný přísun tuků i bílkovin podle věkové a váhové kategorie vašeho psa.

Bezobilné – ano

Kvalita – Superprémiové

Původ – ČR

Počet příchutí – pět

Zhodnocení závěrem

Ani jedny z těchto granulí nejsou vyložené žádný propadák. Průměrné Pedigree a Royal Canin dohánějí svoje nedostatky nízkou cenou, ovšem pokud chcete alespoň granule lepšího průměru, které nejsou nijak nepříznivé k vaší peněžence, zkuste českou značku Brit. Chcete-li ale svému mazlíčkovi opravdu dopřávat a zajistit komplexní podporu jeho zdraví a chuti, potom vsaďte na jakékoliv superprémiové granule, z nichž jsem vám tu představila Brit Care, Carnilove a Taste of the Wild. Vždycky nezapomeňte výběr granulí přizpůsobit stáří a velikosti vašeho psa.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.