Vybíráme novou paměťovou kartu - 64 GB - SD a microSD

Nedávno jsem si kupoval novou paměťovou kartu a před samotným nákupem jsem vypracoval menší srovnání SD a microSD karet ve velikosti 64 GB. Bral jsem v potaz rychlost čtení i zápisu a také cenu. Vše jsem přehledně sepsal do tabulky, kterou sem dávám k nahlédnutí. Pokud tedy vybíráte paměťovou kartu, toto porovnání se Vám bude určitě hodit.

Porovnával jsem mezi sebou SD a microSD paměťové karty s kapacitou 64 GB. V tomto segmentu zboží nemám zatím oblíbenou značku, takže jsem do srovnání zařadil zástupce těch nejběžnějších firem. Kapacitu 64 GB jsem volil z důvodu, že se jedná o jakýsi kompromis mezi kapacitou, rychlostí a cenou. Do porovnání jsem zařadil tyto paměťové karty:

Zde je k nahlédnutí tabulka, podle které jsem karty srovnával. Rychlosti čtení i zápisu jsou brány z benchmarku programu CrystalDiskMark - pečlivě jsem hledal mezi různými testy paměťové karty přímo z mého výběru. Výsledky se mohou samozřejmě mírně lišit díky použití různého hardwaru (třeba čtečky paměťových karet). Přibližná cena je zaokrouhlena na desítky Kč směrem nahoru a může se časem měnit. Aktuální cenu karet najdete nad tímto odstavcem.

Paměťová karta Rychlost čtení [MB/s] Rychlost zápisu [MB/s] Přibližná cena
Samsung microSDXC 64GB UHS-I U3 84,3 67,9
Kingston Canvas Select microSDXC 64GB UHS-I U1 82,3 24,2
SanDisk Extreme Pro SDXC 64GB UHS-I U3 V30 95,3 71,8
SanDisk microSDXC 64GB UHS-I U1 80,2 32,6

Z tabulky plyne, že nejdražší karta SanDisk Extreme Pro SDXC 64GB UHS-I U3 V30 je zároveň i nejrychlejší ve čtení i zápisu. Komu tedy záleží na co nejvyšší rychlosti bez ohledu na cenu, tato paměťová karta je ideální volbou. Nejlepší paměťová karta v poměru cena / výkon je dle mojí tabulky karta Samsung microSDXC 64GB UHS-I U3, kterou jsem nakonec i zakoupil. Jedná se o rychlou a poměrně levnou microSD kartu, ke které výrobce navíc přibalil redukci na větší SD kartu. Tato karta může být tedy použita jak v mobilním telefonu, tak i ve fotoaparátu.

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.