Výborná pračka, která se vejde všude - Whirpool AWE 50510

Hledal jsem do bytu pračku, která se vejde i do malé koupelny a zároveň není moc drahá. Nakonec mne zaujala pračka Whirpool AWE 50510, kterou jsem nakonec i pořídil a rád bych se s Vámi podělil o tuto recenzi.

Nejlevnější Whirlpool AWE 50510 stojí v českých obchodech 5 490 Kč. Zobrazit »

Nastěhujete si ji i sami

Jak už je z názvu této recenze patrné, tato pračka opravdu patří k těm menším. Díky tomu ji domu nastěhujete i sami - váží 58 kg a sám jsem ji nesl po schodech do prvního patra. Pokud budete mít při ruce nějakého pomocníka, bude to opravdu legrace. Rozměry pračky jsou 40 cm na šířku, 60 cm na délku a 90 cm na výšku. Mne se vešla akorát vedle umyvadla a jiná pračka by se mi sem nevešla. Výhodou je i horní plnění, které nezabere další prostor okolo pračky . Do malých prostor je tedy opravdu ideální.

Fotografie Whirlpool AWE 50510

Co vše umí?

Whirpool AWE 50510 má celkem 18 pracích programů - vyperete s ní bavlnu, syntetiku i vlnu, umí rychlé praní, předpírání, ruční praní i super eco praní. Pračka pere při teplotách 40, 60 a 90 °C.  Samozřejmostí je i odložený start, to se hodí například při praní při nočním proudu. Vložíte prádlo do pračky, nastavíte si časový odstup startu a o nic víc se už nestaráte. Ovládání celkově je velice snadné a lehko pochopitelné - sám jsem nepotřeboval žádný návod. Komu by se ale i tak návod hodil, může si ho stáhnout zde.

Fotografie Whirlpool AWE 50510

Ve víku dveří je zabudován dávkovač pracího prášku a aviváže. Je opatřen i odměrkou, takže do něho můžete prášek přímo sypat a nebo lít - nepotřebujete ho nějak odměřovat. Jednotlivé přihrádky jsou přehledně označeny, takže nehrozí například záměna prášku a aviváže. Ale pro jistotu ale: Vlevo - předpírací prostředek, uprostřed - aviváž, vpravo - prací prášek.

Fotografie Whirlpool AWE 50510

Do pračky se vejde celkem 5,5 kg prádla, což je standartní náplň a bohatě vystačí. Prádlo se do pračky vkládá snadno, otvor k bubnu je dostatečně veliký a není problém dovnitř nasoukat i velké povlečení či polštář. Buben je nerezový a jsou v něm plastové výstupky pro lepší otáčení prádla. Zavírací vrátka mají celkme silné pružiny, ale manipulace je i tak snadná, protože je zavírací systém pěkně vymyšlen. Je zde jakýsi kovovo - plastový zámeček, který se lehce používá. Po praní musíte s bubnem otáčet a vrátka najít, nicméně to není nic složitého + je buben hladký i z vnější strany, nehrozí tedy poranění prstů.

Fotografie Whirlpool AWE 50510

Jak moc žere? Energetická náročnost A++

Tato pračka je dle výrobce celkem úsporná - má na sobě štítek s energetickou náročností A++. V dnešní době už seženete pračky, které mají A+++, ale jsou trošku dražší a úspora vody a elektřiny není výrazně menší. Při praní v módu bavlna na teplotu 60 °C spotřebuje pračka 49 litrů vody a bude odebírat 0,93 kWh při trvání praní 2 hodiny a 45 minut. Jaká tedy bude přibližná cena jednoho vyprání? Cena vody je cca 4 Kč, elektřina vyjde také na cca 4 Kč a dávka pracího prášku přibližně 5 Kč. Celková cena za 1 vyprání v módu bavlna při 60 °C vychází tedy přibližně na 13 Kč. To je velice přijatelná cena. Ušetřit se dá při praní na nižší teplotu a také při praní menšího množství prádla - pračka totiž pozná, jestli je dostatečně zaplněná a případně použije méně vody.

Závěr (hlučnost, kvalita praní, postřehy)

Pračka je při praní krásně tichá a motor má při rozběhu pěkně plynulý chod. Pračka je kvalitně vyvážená a nijak neposkakuje a ani nevibruje - důležité je pračku umístit na rovnou podlahu a případné nerovnosti vyrovnat pomocí šroubovacích nožiček ve spodu. Při ždímání už pračka celkem slyšet je, ale dá se to vydržet. Za zavřenými dveřmi je slyšet jen lehce. Prádlo mi připadalo vždy kvalitně vyprané a dobře vyždímané. Jediná věc, která mi mírně vadí, je kapající voda ze zásobníku na prací prostředek. Kapky dopadají na buben, když se po praní otevře víko, ale je jich málo a kdoví, jestli vůbec do bubnu zatečou.

Celkově mám s pračkou Whirpool AWE 50510 výborné zkušenosti, mohu ji doporučit. Za tu cenu se jedná o úspornou a tichou pračku, která má mnoho užitečných funkcí a není příliš velká.

Whirlpool AWE 50510 si můžeš koupit již za 5 490 Kč. Porovnat ceny »

Klady

  • Tichý chod
  • Úsporná
  • Dobře pere

Zápory

  • Voda kape na buben při otevření

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.