Vyzkoušel jsem tisk fotografií online a zaslání poštou

Otestoval jsem pro vás službu, pomocí které si můžete objednat online tisk svých fotek, které vám poté dorazí poštou. Jak byly fotky zabalené a jakou měly kvalitu? Pojďte se podívat na tuto recenzi.

Tisk fotografií online? Proč ne!

Poslední dobou hodně cestuji a na svých cestách pokaždé pořídím mnoho fotografií. Po návratu domů následuje editace a vybírání těch nejlepších snímků. Některé z nich potom nahraji na Instagram / Facebook, ale většina fotek nakonec stejně končí na externím disku, který po skoro roce praská ve švech. V době analogových foťáků bylo jedinou možností, jak své fotky vidět, vyvolání filmu ve fotolabu. Mělo to ale své kouzlo, protože prohlížení reálných papírových fotografií je dle mého názoru mnohem příjemnější, než koukání do monitoru. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že vyzkouším služby portálu online-fotografie.cz, který nabízí online tisk fotografií a následné zaslání poštou přímo domů.

Výběr a objednání fotek

Protože jsem chtěl službu nejprve otestovat, rozhodl jsem se, že vyberu 10 náhodných fotek, které jsem pořídil za poslední rok. Následovalo nahrání vybraných fotografií na web online-fotografie.cz. Všech 10 snímků se mi povedlo nahrát hned na první pokus. V následujícím kroku jsem zvolil rozměr vytištěných fotek 10x15cm. Nechybí ani možnost výběru druhu fotopapíru (lesk / mat), já jsem zvolil matný fotopapír, protože ho mám radši. V posledním kroku už jsem doplnil dodací adresu a odeslal objednávku. Celý proces je velice intuitivní, rychlý a zvládne ho opravdu každý.

Fotky jsou doma - jde se rozbalovat

Fotky jsem objednával o víkendu a tak mne překvapilo, že zásilka dorazila hned v pondělí - tomu říkám rychlost. Na webu píší, že fotky doručí do 2 dnů a mohu potvrdit, že se tomu dá věřit. Moje fotografie dorazily v bílé bublinkové obálce a byly velice kvalitně zabalené. Jak? Obálka v sobě měla kus kartonu jako výztuhu a samotné fotky byly omotány fólií, aby držely při sobě a ještě byly navíc zabaleny v sáčku. Je vidět, že je opravdu dbáno na to, aby se při přepravě snížilo riziko poškození zásilky.

Ná snímcích níže můžete vidět kartonovu výztuhu, která zajistí to, aby obálka nešla tak lehce přehýbat. Vedle ní už fotografie samotných fotek omotaných fólií. Kvalita balení mne opravdu příjemně překvapila!

Kvalita fotek - o to tu běží

Všechny dodané fotky jsem si podrobně prohlédl a porovnal s odeslanými soubory. Mohu potvrdit, že kvalita tisku je výborná. Fotky vypadají přesně tak, jak jsem je odeslal. Barevné podání je taktéž přesné a fotky nemají žádný nádech do jiné barvy. Aby nebyl na fotkách bílý rámeček, vždy se při tisku mírně ořezávají okraje. Schválně jsem se na to zaměřil a jsem opět potěšen. Tento nutný ořez tu samozřejmě je, ale je doopravdy minimální. I tak se ale doporučuje, aby důležité části fotky nebyly přímo u okraje.

Jak už jsem psal výše, zvolil jsem matný fotopapír, který má na omak dobrou gramáž - fotky jsou poměrně tlusté a podle mne i dlouho vydrží. Tisk probíhá na papír Kodak Royal Paper a na kvalitě je to znát. Níže se můžete podívat na výsledek po vyvolání fotek. Jak bych kvalitu shrnul do 3 slov? Jsem velice spokojen.

Nízká cena

Také mne zaujala velice nízká cena za jednu vytisklou fotografii. Při rozměru 10x15cm je cena pouhé 3,95 Kč za kus. Pokud si objednáte 100 a více fotek, dostanete množstevní slevu. A když by vám ani množstevní sleva nestačila, je tu také možnost spolupráce nejen pro fotografy, ale pro všechny, kteří by si fotky nechali tisknout pravidelněji. Nízkou cenu fotek nekazí ani předražené poštovné - nejlevněji vychází Zásilkovna, kterou jsem pro dopravu zvolil.

Závěrem

Se službou online-fotografie.cz jsem nadmíru spokojen. Fotky dorazily velice rychle, byly dobře zabalené a jejich kvalita mne přesvědčila o tom, že je dnes možné mít pravé papírové fotky rychle a levně. Pokud s focením a úpravou fotek začínáte, můžete se také kouknout na magazín, kde naleznete pár článků, které se mohou hodit.

Fotografie s fotkou Recenzomatu

Na úplný závěr chci jen dodat, že možnost tisku fotografií online rád využiji znovu, tentokrát ve větším množství. Je to totiž díky této službě opravdu jednoduché a pohodlné a reálná fotka je k nezaplacení. Zjistil jsem, že mne prohlížení pravých fotek mnohem více baví.

Klady

  • Dobrá kvalita fotek
  • Nízká cena
  • Možnost volby lesklého / matného papíru
  • Kvalitně zabaleno
  • Rychlé dodání

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.