Za málo peněz hodně energie - zdroj Zalman ZM600-TX s dobrým poměrem cena/výkon

Pokud hledáte kvalitní zdroj pro svůj PC, rozhodně nezapomeňte na zdroje značky Zalman. Otestovali jsme pro Vás model Zalman ZM600-TX s parádním poměrem cena / výkon. Pojďte se na naši krátkou recenzi podívat.

Nejlevnější Zalman ZM600-TX stojí v českých obchodech 1 324 Kč. Zobrazit »

Značka Zalman byla jednou z vedoucích značek ve světě výpočetní techniky, které se od počátků PC soustředila především na chlazení a zdroje. A byla v tom dobrá. Pak její sláva jakoby zkomírala, ale v posledních letech obliba této značky opět stoupá a má co nabídnout. Pokud si sami stavíte PC nebo si ho necháváte stavět namíru, budete stát před mnoha volbami. Jakou skříň, jakou kartu, jaký disk (doporučuji dva - například SSD SanDisk a starý dobrý WD na data), jaký procesor… a taky jaký zdroj, aby to všechno utáhl!

Zalman jich nabízí na čtyři desítky s výkonem od 300 W do 1 200 W. Na test se nám podařilo získat model ZM600-TX, tedy jakousi zlatou střední cestu. Aktuálně se tento zdroj prodává za cenu pod 1 500 korun. Co za to dostanete? Dostatečný výkon 600 W. Dostatečný, tedy pokud nechcete mít PC jako opravdové nadupané monstrum. Zdroj zvládne i dvě grafické karty. Chod je velmi tichý. Na tom si Zalman dlouhodobě zakládá i v případě nejen zdrojů ale i svých chladičů. Účinnost je certifikována na úrovni Platinum 80 Plus, což tento zdroj řadí mezi kvalitní zdroje s vysokou účinností. Dvanáctivoltová větev je dostatečně výkonná a dodává proud s lepším rozložením zátěže. V pohotovostním režimu má zdroj velmi nízkou spotřebu díky „zeleným“ obvodům.

Zalman ZM600-TX si můžeš koupit již za 1 324 Kč. Porovnat ceny »

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Tichý chod

Zápory

  • Modulární kabely

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.