Prémiová brazilská káva upražená v Česku

Nedávno jsem vyzkoušel kávu z e-shopu thomas2coffee.cz. Vybral jsem si brazilskou arabiku, která je podle stránek nejoblíbenější. Tahle káva mě opravdu příjemně překvapila. Pojďte se podívat na následující recenzi, kde se dozvíte, jak jsem s touto kávou spokojený.

Balení

Káva přišla zabalená v černém lesklém sáčku se zajímavou etiketou, na které je zobrazena mapka Brazílie s popiskem. Sáček byl samozřejmě opatřen ventilkem, který odvádí oxid uhličitý a zároveň zamezuje vnikání čerstvého vzduchu dovnitř. Zrnka tím pádem zůstanou déle čerstvá a zachovají si svou vůni i intenzitu. Vždy je lepší kupovat celá kávová zrna, protože namletá káva dříve ztrácí svou výraznou chuť.

Fotografie kávy od thomas2coffee

První dojem

Jakmile jsem sáček s kávou od thomas 2 coffee poprvé otevřel, okamžitě jsem ucítil tu krásnou silnou kávovou vůni, která byla první indicií, že se jedná o opravdu kvalitní kafe. Miluju kávové aroma nejen při samotné přípravě, ale i při přivonění k samotným zrnkům. A tohle kafe mi doopravdy voní. Níže přikládám i fotografii detailu zrnek, abyste si mohli udělat představu o tom, co vás čeká po otevření.

A jde se ochutnávat

Kávu si melu těsně před konzumací a jen takové množství, které ten den využiji. Rád porovnávám a testuji, takže jsem si tuto brazilskou kávu připravil v moka konvičce, v dripperu a také v džezvě. V následujících odstavcích se pokusím vše popsat.

Fotografie kafe od thomas2coffee

Moka konvička

Pro rychlé dodání energie a výraznou chuť volím přípravu v moka konvičce. Chuť Brazílie od thomas2coffee z moka konvičky byla velmi intenzivní s lehce nasládlými čokoládovými tóny. Chuť je tedy silná a velmi hutná, barevně je káva tmavě hnědá s troškou pěny na povrchu, která mi ale při nalévání zůstávala v konvičce. Moje nejoblíbenější příprava tohoto kafe je právě v moka konvičce.

Fotografie kávy z moky od thomas2coffee

Dripper

Co se týče dripperu (překapávaná káva přes papírový filtr), káva z něj je obecně slabší, rychleji se připravuje a nádobka je jednodušší na umytí. Většinou je to má oblíbená volba na "línou" odpolední kávu. Tato káva připravená v dripperu sice neměla takovou sílu jako z moka konvičky, ale i tak zde vynikla čokoláda a lehký oříškový nádech. Kávy z dripperu bych mohl vypít litry a u této kávy jsem se opravdu musel krotit, abych nevařil nové a nové hrnky. Je opravdu dobrá!

Džezva

Tuhle kávu jsem si také zkusil připravit v džezvě. Jak? Do džezvy jsem dal velkou lžičku této mleté kávy a malou lžičku cukru. Tuto směs jsem zalil studenou vodou a začal vařit. Následně jsem přidal pár zrnek soli (zvýrazní vůni). Jakmile káva dosáhla varu, na pár sekund jsem ji odstavit ze sporáku a následně opět přivedl do varu. Hotovo. Chuťově je tato káva z džezvy něco mezi moka konvičkou a dripperem, zároveň má ale originální chuť, která mne donutila džezvu začít zase více používat. Normálně nesladím, ale dodržuji postup přípravy, na který jsem zvyklý.

Fotografie hotové kávy od thomas2coffee

Chuť Brazílie

Proč mi tahle káva tolik chutná? Bude to nejspíše tím, že je v ní cítit mírný nádech čokolády a oříšků. Nemám rád kyselé kafe a tahle káva kyselá rozhodně není. Nejvíce mi chutnala z moka konvičky, protože mám jednoduše rád silnější chuť. Překvapila mne ale i chuť při přípravě v džezvě. Nevím, jestli to bylo tím přidaným cukrem, nebo tím, že jsem džezvu dlouho "neoprášil". Každopádně thomas2coffee mi chutná.

Detail zrnkové kávy

Závěrem

Kávová zrnka z Brazílie od thomas2coffee mě potěšila jak vůní, tak i chutí. S kávou z velkoobchodů se tato káva opravdu nedá srovnávat. Jde zkrátka o prémiové kafe, které mně opravdu chutnalo. Pokud chcete tuhle kávu také vyzkoušet, můžete si ji objednat v eshopu thomas2coffee.cz. Čerstvě upražená zrnka vám dorazí domů poštou. Pokud vám nebude stačit 250 gramů, můžete si objednat rovnou celé kilo, což doporučuji, pokud kafe pijete každý den. Pokud víte, že kávu budete pít jen příležitostně, je lepší přebytečná zrnka přesypat do neprůhledné vzduchotěsné nádoby.

Doufám, že vám tato káva bude chutnat stejně jako mě.

Klady

  • Přijatelná cena
  • Dobrá chuť
  • Není kyselá

Komentáře (2)

Petra 14.08.2019 ve 21:36
Zkusila jsem si přímo tuhle kávu objednat a je fakt výborná, takže děkuji za tip. Ráda zkouším nové kávičky.
Simona 30.09.2019 v 18:15
tuto jsem zkoušela u sestry a ta vůně byla tedy skvělá! ráda zkouším nové a proto jsem ráda pokud někdo nabízí i vzorky, například takové něco https://www.gourmetkava.cz/cs/nase-gourmetkava/vzorek-kavy-50g-zrnkova-25p-74#/90-druh_vzorku-brazilie_santos a když mi to zachutná, koupím větší balení

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.