Příjemná evoluce, která potěší - Xiaomi MiBand 2

Druhá generace chytrého náramku od Xiaomi dostala navíc OLED display, který zobrazuje datum a čas, počet kroků, vzdálenost a další zajímavé informace. V této recenzi jsme si na MiBand 2 podrobně posvítili a srovnali ho s jeho předchůdcem. Vyplatí se přejít?

Nejlevnější Xiaomi MiBand 2 stojí v českých obchodech 689 Kč. Zobrazit »

Obsah balení - jen to, co je potřeba

Xiaomi MiBand 2 dorazil v malé úhledné papírové krabičce bílé barvy, která už ale pravděpodobně není vyrobena z recyklovaného papíru, jako tomu bylo u předchozí generace tohoto chytrého náramku. V krabičce se nachází samotný měřící modul, nabíjecí kabel a stručný návod v čínštině - nic víc ani není potřeba, MiBand 2 si totiž zachoval svou jednoduchost. Zpracování krabičky je stejné, jako tomu bylo u předchozích modelů - po vysunutí horního víka hned vykoukne display MiBandu 2 a až pod papírovou přepážkou se nachází samotný silikonový náramek a USB nabíjecí kabel spolu s návodem.

Design MiBandu 2 - v jednoduchosti je síla

Oproti kovovému povrchu z náramků první generace si MiBand 2 polepšil OLED displejem, který má dobrou čitelnost i na sluníčku.Je přikryt ochranným sklíčkem a má být údajně pokryt vrstvou proti otiskům prstů. Pod displejem se nachází kulaté dotykové tlačítko pro přepínání zobrazovaných informací. Vše je sladěno do černé barvy silikonového náramku, který je vyroben z antibakteriálního materiálu. Měřící modul se do náramku nově zasouvá zespod od strany ruky a nehrozí tak vypadnutí, na které si stěžovali někteří uživatelé předchozích generací. Šířka měřícího modulu mírně narostla, ale ničemu to nevadí. MiBand 2 je stále velice pohodlný, lehký a nepotí se pod ním ruka. Vlastně ani nevíte, že ho máte na ruce - a tak by to mělo u nositelné elektroniky být. Náramek hodnotím jako designově velice zdařilý a líbí se mi více, než MiBand 1S.

Funkce náramku

Xiaomi MiBand je vlastně obyčejný digitální krokoměr se senzorem srdečního tepu, malým displejem a vibračním motorkem, který veškerá data odesílá do mobilního telefonu skrze Bluetooth 4.0. O vše ostatní se stará aplikace MiFit. Automaticky synchronizuje čas, datum, ušlé kroky a data ze snímače srdečního tepu. Velice pěkně fungují na náramku notifikace z různých aplikací, signalizace hovorů a SMS, budík a další. Jak že to celé funguje?

1) Hovor či SMS

Pokud Vám někdo zavolá, na displeji MiBandu 2 se Vám zobrazí ikonka sluchátka a náramek k tomu ještě vibruje. Stejně tak to funguje v případě, že Vám dorazí SMS. V budoucí verzi firmwaru prý bude displej zobrazovat i jméno volajícího, což je perfektní funkce a moc se na ni těším.

2) Notifikace z aplikací

V oficiální aplikaci MiFit si můžete nastavit až 5 aplikací, na které Vás náramek bude upozorňovat vibracemi a ikonkou. Funguje to parádně a bezchybně ať už si sem zahrnete Messenger od Facebooku, nebo nějakou úplně jinou aplikaci.

3) Krokoměr a sledování kvality spánku

Na pozadí Vám MiBand 2 počítá ušlé kroky za aktuální den, počet ušlých kilometrů a spálené kalorie. Vše je vidět v oficiální aplikaci Xiaomi MiFit. Nechybí samozřejmě ani možnost zobrazit přehledy z předchozích dnů. Velice mne zaujala funkce sledování kvality spánku, kdy náramek na základě Vašich pohybů přes noc vyhodnotí, kolik hodin jste spali silně a kolik slabě. Po probuzení na je v mobilní aplikaci vidět pěkný graf.

4) Chytrý budík

Je zde také možnost nastavení chytrého budíku. Tato funkce se tváří jako obyčejný budík s tím rozdílem, že Vás náramek vzbudí maximálně až 30 minut před nastaveným časem buzení. Správný okamžik pro buzení je odhadnut na dobu, kdy nespíte tvrdě a buzení je díky tomu příjemnější. A ono to doopravdy funguje! S MiBandem 2 se mi vstává lépe, může to být ale klidně také placebo efekt.

Výdrž

Xiaomi MiBand 2 má v sobě baterii s kapacitou 70 mA, což je skoro dvojnásobný nárůst oproti MiBandu 1S. Výdrž náramku je ale paradoxně nižší - vydrží přibližně 20 dní nepřetržitého provozu (ve dne i v noci). Pokud bych vypnul některé notifikace a neměřil srdeční tep tak často, věřím, že bych se s lehkostí dostal na 25 dní, možná i více. I tak má MiBand 2 s výdrží výrazný náskok oproti konkurenci a jsem spokojen. Nabíjení probíhá skrze speciální konektor zapojený do USB portu či nabíječky a trvá okolo 2 hodin.

Pár poznatků a rad - závěrem

Tento chytrý náramek je rozhodně vyspělejší, než jeho předchůdci. Design je stále perfektní, nositelnost taktéž. Veliké plus vidím v přítomnosti displeje, který funguje tak, jak má, zobrazuje čas i důležité informace a díky tomu můžete fungovat částečně i bez mobilního telefonu neustále v ruce - hned víte, na čem jste. Cenově je MiBand 2 dražší, než MiBand 1S, ale za pokrok se prostě platí.

Co se mi nelíbilo? Oficiální aplikace MiFit. Občas padá, občas je potřeba manuálně synchronizovat, občas ukazuje neaktuální údaje. Neumí měřit tep automaticky během dne - vždy musíte měření spustit přímo z ní a nebo po stisknutí tlačítka na náramku. Používám alternativu jménem MiBand Tools - krom toho, že nepadá umí spoustu věcí navíc.

Celkově ale MiBand 2 mohu doporučit. Až na zmíněnou aplikaci MiFit je tento náramek opravdu povedený a jistě se jeho koupě vyplatí.

Xiaomi MiBand 2 si můžete koupit již za 689 Kč. Porovnat ceny »

Klady

  • Display
  • Pěkná cena
  • Design

Zápory

  • Menší výdrž, než MiBand 1S
  • Oficiální aplikace MiFit

Komentáře (13)

Petr 06.02.2017 01:16
Koupil jsem MiBand 2 na inzerát a po připojení do aplikace MiFit mi to píše, že je zařízení připojeno k jinému účtu. Neví někdo co s tím? Vim, že ten MiBand funguje, jen to asi majitel zapomněl odpárovat.
Jindřich Kuba Administrátor 06.03.2017 13:46
Stalo se mi něco podobného. Požádejte původního majitele, ať si MiBand 2 odebere ze svého účtu u Xiaomi. To by mělo pomoci.
Martin Doležal 06.03.2017 15:43
Díky za recenzi, koupil jsem ho už před půl rokem a dodnes používám. Baterka stále drží.. Jen se mi stalo, že se mi asi 2x nechtěl připojit k telefonu, takže jsem ho musel restartovat (telefon, ne náramek)... Mám custom ROM, tak to možná bylo tím. Nevíte, jestli Xiaomi vydá pokračovatele?
Jiří Šťastný Administrátor 06.03.2017 21:08
Zatím o tom nejsou žádné zprávy. Ale lze předpokládat, že novou generaci s drobnými vylepšeními nakonec vydá.
Kortys 06.04.2017 20:42
Jde nějak nastavit zobrazení datumu, jak je vidět na vašich fotografiich?
Jiří Šťastný Administrátor 06.04.2017 21:21
Tak to musíte do oficiální aplikace Mi Fit ve Vašem telefonu. Po otevření aplikace se Vám ve spodní části zobrazí tři možnosti. Musíte "kliknout" na "Profil", následně vyberete zařízení a poté Vám vyjede seznam možností, mezi kterými je i "Formát času".
Kortys 06.04.2017 21:26
Super, nějak jsem to přehlédl.
Filip Bartoš 24.09.2017 19:52
Ta appka je v pohodě...
Filip Bartoš 24.09.2017 19:54
Ještě bych zmínil vodotěsnost, není to úplně ideál a dával bych na to pozor, viz: http://filipbartos.cz/rolex-vs-fitness-naramek
Josef Popper 22.11.2017 07:13
Dobrý den, nikde jsem v recenzích či na e-shopech nenašel velikost řemínku. Potřebuji velikost pro obvod zápěstí min. 21 cm. Dále, nemám chytrý telefon. Má smysl si tedy pořizovat tento produkt? Chci prostě jen mít info a pohybových aktivitách - ale nevím, zda to bude fungovat dostatečně bez (byť jen občasného) připojení na telefon... Děkuji za radu.
Ondra 28.12.2017 15:28
Některé chytré hodinky jsou schopny fungovat bez mobilu(ale také měří většinou jen kroky, případně vzdálenost a kalorie), ale chytré náramky jako tenhle určitě ne. Ty jsou dělané na totalní propojení a všechno i nastavení času jde jen přes mobilní aplikace.
Jakuon 07.12.2017 19:14
Dobrý den, mám telefon Doogee s Androidem 4.4.2 a nemůžu náramek spárovat. S jiným telefonem funguje dobře. Mám aplikaci MiFit 3.1.6. Bluetooth mobilu náramek v okolních zařízeních vidí, jen v aplikaci není. Děkuji za radu.
12321 11.12.2017 16:05
Dobrý den, mám dotaz ohledně měření spánku. Někdy spávám i přes den, ale náramek spánek měří jen přes noc. Netušíte, zda lze tuto funkci nějak přenastavit? Ráda bych měla přehled i o mých odpoledních "šlofících". Děkuji za radu :).

Přidání komentář

Vyplňte, pokud chcete dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.