Příjemná evoluce, která potěší - Xiaomi MiBand 2

Druhá generace chytrého náramku od Xiaomi dostala navíc OLED display, který zobrazuje datum a čas, počet kroků, vzdálenost a další zajímavé informace. V této recenzi jsme si na MiBand 2 podrobně posvítili a srovnali ho s jeho předchůdcem. Vyplatí se přejít?

Obsah balení - jen to, co je potřeba

Xiaomi MiBand 2 dorazil v malé úhledné papírové krabičce bílé barvy, která už ale pravděpodobně není vyrobena z recyklovaného papíru, jako tomu bylo u předchozí generace tohoto chytrého náramku. V krabičce se nachází samotný měřící modul, nabíjecí kabel a stručný návod v čínštině - nic víc ani není potřeba, MiBand 2 si totiž zachoval svou jednoduchost. Zpracování krabičky je stejné, jako tomu bylo u předchozích modelů - po vysunutí horního víka hned vykoukne display MiBandu 2 a až pod papírovou přepážkou se nachází samotný silikonový náramek a USB nabíjecí kabel spolu s návodem.

Fotografie undefined

Design MiBandu 2 - v jednoduchosti je síla

Oproti kovovému povrchu z náramků první generace si MiBand 2 polepšil OLED displejem, který má dobrou čitelnost i na sluníčku.Je přikryt ochranným sklíčkem a má být údajně pokryt vrstvou proti otiskům prstů. Pod displejem se nachází kulaté dotykové tlačítko pro přepínání zobrazovaných informací. Vše je sladěno do černé barvy silikonového náramku, který je vyroben z antibakteriálního materiálu. Měřící modul se do náramku nově zasouvá zespod od strany ruky a nehrozí tak vypadnutí, na které si stěžovali někteří uživatelé předchozích generací. Šířka měřícího modulu mírně narostla, ale ničemu to nevadí. MiBand 2 je stále velice pohodlný, lehký a nepotí se pod ním ruka. Vlastně ani nevíte, že ho máte na ruce - a tak by to mělo u nositelné elektroniky být. Náramek hodnotím jako designově velice zdařilý a líbí se mi více, než MiBand 1S.

Funkce náramku

Xiaomi MiBand je vlastně obyčejný digitální krokoměr se senzorem srdečního tepu, malým displejem a vibračním motorkem, který veškerá data odesílá do mobilního telefonu skrze Bluetooth 4.0. O vše ostatní se stará aplikace MiFit. Automaticky synchronizuje čas, datum, ušlé kroky a data ze snímače srdečního tepu. Velice pěkně fungují na náramku notifikace z různých aplikací, signalizace hovorů a SMS, budík a další. Jak že to celé funguje?

1) Hovor či SMS

Pokud Vám někdo zavolá, na displeji MiBandu 2 se Vám zobrazí ikonka sluchátka a náramek k tomu ještě vibruje. Stejně tak to funguje v případě, že Vám dorazí SMS. V budoucí verzi firmwaru prý bude displej zobrazovat i jméno volajícího, což je perfektní funkce a moc se na ni těším.

2) Notifikace z aplikací

V oficiální aplikaci MiFit si můžete nastavit až 5 aplikací, na které Vás náramek bude upozorňovat vibracemi a ikonkou. Funguje to parádně a bezchybně ať už si sem zahrnete Messenger od Facebooku, nebo nějakou úplně jinou aplikaci.

3) Krokoměr a sledování kvality spánku

Na pozadí Vám MiBand 2 počítá ušlé kroky za aktuální den, počet ušlých kilometrů a spálené kalorie. Vše je vidět v oficiální aplikaci Xiaomi MiFit. Nechybí samozřejmě ani možnost zobrazit přehledy z předchozích dnů. Velice mne zaujala funkce sledování kvality spánku, kdy náramek na základě Vašich pohybů přes noc vyhodnotí, kolik hodin jste spali silně a kolik slabě. Po probuzení na je v mobilní aplikaci vidět pěkný graf.

4) Chytrý budík

Je zde také možnost nastavení chytrého budíku. Tato funkce se tváří jako obyčejný budík s tím rozdílem, že Vás náramek vzbudí maximálně až 30 minut před nastaveným časem buzení. Správný okamžik pro buzení je odhadnut na dobu, kdy nespíte tvrdě a buzení je díky tomu příjemnější. A ono to doopravdy funguje! S MiBandem 2 se mi vstává lépe, může to být ale klidně také placebo efekt.

Výdrž

Xiaomi MiBand 2 má v sobě baterii s kapacitou 70 mA, což je skoro dvojnásobný nárůst oproti MiBandu 1S. Výdrž náramku je ale paradoxně nižší - vydrží přibližně 20 dní nepřetržitého provozu (ve dne i v noci). Pokud bych vypnul některé notifikace a neměřil srdeční tep tak často, věřím, že bych se s lehkostí dostal na 25 dní, možná i více. I tak má MiBand 2 s výdrží výrazný náskok oproti konkurenci a jsem spokojen. Nabíjení probíhá skrze speciální konektor zapojený do USB portu či nabíječky a trvá okolo 2 hodin.

Pár poznatků a rad - závěrem

Tento chytrý náramek je rozhodně vyspělejší, než jeho předchůdci. Design je stále perfektní, nositelnost taktéž. Veliké plus vidím v přítomnosti displeje, který funguje tak, jak má, zobrazuje čas i důležité informace a díky tomu můžete fungovat částečně i bez mobilního telefonu neustále v ruce - hned víte, na čem jste. Cenově je MiBand 2 dražší, než MiBand 1S, ale za pokrok se prostě platí.

Co se mi nelíbilo? Oficiální aplikace MiFit. Občas padá, občas je potřeba manuálně synchronizovat, občas ukazuje neaktuální údaje. Neumí měřit tep automaticky během dne - vždy musíte měření spustit přímo z ní a nebo po stisknutí tlačítka na náramku. Používám alternativu jménem MiBand Tools - krom toho, že nepadá umí spoustu věcí navíc.

Celkově ale MiBand 2 mohu doporučit. Až na zmíněnou aplikaci MiFit je tento náramek opravdu povedený a jistě se jeho koupě vyplatí. K dispozici je už nástupce Xiaomi MiBand 3 a Xiaomi MiBand 4 a jeho recenze, takže se určitě podívejte.

Klady

  • Display
  • Pěkná cena
  • Design

Zápory

  • Menší výdrž, než MiBand 1S
  • Oficiální aplikace MiFit

Komentáře (29)

Petr 06.02.2017 v 01:16
Koupil jsem MiBand 2 na inzerát a po připojení do aplikace MiFit mi to píše, že je zařízení připojeno k jinému účtu. Neví někdo co s tím? Vim, že ten MiBand funguje, jen to asi majitel zapomněl odpárovat.
Jindřich Kuba 06.03.2017 ve 13:46
Stalo se mi něco podobného. Požádejte původního majitele, ať si MiBand 2 odebere ze svého účtu u Xiaomi. To by mělo pomoci.
Martin Doležal 06.03.2017 v 15:43
Díky za recenzi, koupil jsem ho už před půl rokem a dodnes používám. Baterka stále drží.. Jen se mi stalo, že se mi asi 2x nechtěl připojit k telefonu, takže jsem ho musel restartovat (telefon, ne náramek)... Mám custom ROM, tak to možná bylo tím. Nevíte, jestli Xiaomi vydá pokračovatele?
Jiří Šťastný 06.03.2017 ve 21:08
Zatím o tom nejsou žádné zprávy. Ale lze předpokládat, že novou generaci s drobnými vylepšeními nakonec vydá.
Kortys 06.04.2017 ve 20:42
Jde nějak nastavit zobrazení datumu, jak je vidět na vašich fotografiich?
Jiří Šťastný 06.04.2017 ve 21:21
Tak to musíte do oficiální aplikace Mi Fit ve Vašem telefonu. Po otevření aplikace se Vám ve spodní části zobrazí tři možnosti. Musíte "kliknout" na "Profil", následně vyberete zařízení a poté Vám vyjede seznam možností, mezi kterými je i "Formát času".
Kortys 06.04.2017 ve 21:26
Super, nějak jsem to přehlédl.
Filip Bartoš 24.09.2017 v 19:52
Ta appka je v pohodě...
Filip Bartoš 24.09.2017 v 19:54
Ještě bych zmínil vodotěsnost, není to úplně ideál a dával bych na to pozor, viz: http://filipbartos.cz/rolex-vs-fitness-naramek
Josef Popper 22.11.2017 v 07:13
Dobrý den, nikde jsem v recenzích či na e-shopech nenašel velikost řemínku. Potřebuji velikost pro obvod zápěstí min. 21 cm. Dále, nemám chytrý telefon. Má smysl si tedy pořizovat tento produkt? Chci prostě jen mít info a pohybových aktivitách - ale nevím, zda to bude fungovat dostatečně bez (byť jen občasného) připojení na telefon... Děkuji za radu.
Helena 24.01.2018 ve 20:51
Můj naramek najednou přestal počítat kroku vzdálenost nic neukazuje Muzete mi prosim poradit ? Děkuji
Jakuon 07.12.2017 v 19:14
Dobrý den, mám telefon Doogee s Androidem 4.4.2 a nemůžu náramek spárovat. S jiným telefonem funguje dobře. Mám aplikaci MiFit 3.1.6. Bluetooth mobilu náramek v okolních zařízeních vidí, jen v aplikaci není. Děkuji za radu.
12321 11.12.2017 v 16:05
Dobrý den, mám dotaz ohledně měření spánku. Někdy spávám i přes den, ale náramek spánek měří jen přes noc. Netušíte, zda lze tuto funkci nějak přenastavit? Ráda bych měla přehled i o mých odpoledních "šlofících". Děkuji za radu :).
Ondra 28.12.2017 v 15:28
Některé chytré hodinky jsou schopny fungovat bez mobilu(ale také měří většinou jen kroky, případně vzdálenost a kalorie), ale chytré náramky jako tenhle určitě ne. Ty jsou dělané na totalní propojení a všechno i nastavení času jde jen přes mobilní aplikace.
Helena 22.01.2018 v 08:25
Dobrý den mam xiaomi mi brand 2 ale nevydrží mi nabitý ani týden je to prosim důvod k reklamaci? Děkuji
Filip Bartoš 22.01.2018 v 08:36
Zdravím, a máte vypnutou funkci permanentního měření tepu? V případě, že je zapnutá, tak by ten týden odpovídal...
Helena 22.01.2018 v 08:55
Tak to nevím,asi je zapnuta stale mi ukazuje tep.Kde to prosím vypnu ? Děkuji
tronda 24.02.2018 ve 22:11
prosím o info zda se dá nastavit jméno kontaktu při sms aby se ukázalo na náramku jako při volání. Díky
Jiří Šťastný 24.02.2018 ve 22:28
To bohužel nedá, zobrazí se pouze ikonka SMS zprávy.
Antonín Buchta 25.02.2018 v 19:06
Děkuji za odpověď, ještě prosím o info co a jak nastavit aby to měřilo spánek, tto funkce mi nefunguje, nemám tam žádné údaje o spánku. Děkuji
Jiří Šťastný 25.02.2018 v 19:28
To se přiznám, že netuším, čím by to mohlo být. Máte telefon spárovaný s náramkem v originální aplikaci Mi Fit - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.hm.health&hl=cs ? Měření by pak mělo probíhat automaticky.
Antonín Buchta 25.02.2018 v 19:33
mám, zakoupil jsem i MiBand Tools, v první aplikaci to neměří a v druhé jsem spánek nenašel, tak nevím asi nespím, bo se furt budím,asi to dám na noc manželce ta spí celou noc....
Radim 07.04.2018 v 19:54
Měl bych dotaz ohledně aplikace Mi Fit(v souvislosti s náramkem xiaomi mi band 2 )..Jak odstraním nechtěně přidané ZNAČENÍ CHOVÁNÍ ..jde otevřít jen historie jednotlivých chování-nelze mi však tuhle historii smazat .. Budete vědět?... Děkuji za odpověď
Lucie 25.04.2018 ve 21:02
Chtěla bych se zeptat, náramek nefunguje když si zapnu start běhu a nechám mobil na začátku trasy a když pribehnu cca.po 20min. A ukončím běh. Tak to napsalo nenalezené informace.
Tomáš 26.04.2018 v 15:58
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tenhle náramek společně s tou aplikací měří i jizdu na kole nebo je to jen na kroky? Děkuji
Bican 28.04.2018 ve 22:12
Náramek nemá gps, ta je v mobilu, a musí běžet s Tebou ?
Eva 26.06.2018 ve 12:43
Dobrý den, jižtady někdo dotaz položil, ale nenašla jsem odpověď. Bohužel mi to nechce měřit odpolední spánek, je možné to nějak nastavit? Děkuji
Jindřich Kuba 03.07.2018 v 17:18
Hezký den, MiBand 2 umí sám o sobě měřit pouze kroky. Ve spojení s aplikací Mi Fit ale cyklovýlet změřit dovede - manuálně musíte měření zapnout. Vše se poté počítá na základě GPS údajů + se do toho započítává srdeční tep z náramku.
Jindřich Kuba 03.07.2018 v 17:27
Hezký den, odpolední spánek náramek neměří - dost lidí řeší stejný problém. Prý to umí některé neoficiální aplikace - zkusil bych MiBand Tools od českého vývojáře - lze stáhnout z Google Play.

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.