Xiaomi MiBand 3 - zase o kousek lepší

Pojďte si přečíst moji recenzi na chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3. Dozvíte se, jak tento náramek funguje, jaké má funkce a také to, jestli se vyplatí přecházet ze starší verze Mi Band 2 a v čem je nová verze lepší.

Nejlevnější Xiaomi MiBand 3 stojí v českých obchodech 149 Kč. Zobrazit »

S chytrými (fitness) náramky se v dnešní době doslova roztrhl pytel a na trhu jich je už poměrně hodně. Za průkopníka nositelného příslušenství by se dala označit firma Xiaomi, která vydala již třetí generaci svého velmi úspěšného sportovního náramku s názvem Xiaomi MiBand 3. Pokud hledáte chytrý náramek, který dovede změřit srdeční tep, zobrazí hodiny, má v sobě stopky a počítá všechny vaše kroky, jste tady správně. To by bylo pár slov na úvod a nyní již samotná recenze.

Obsah balení - stále dokola

Chytrý náramek Xiaomi MiBand 3 je zabalen do nízké čtvercové papírové krabičky. Oproti předchozím generacím je nově vrchní část krabičky průhledná a MiBand 3 je v ní vidět hned na první pohled. Samotný měřící modul je vsunut do papírové přepážky, pod kterou se ukrývá plastový náramek z antibakteriálního plastu. Dále je zde ještě malá USB nabíječka a návod k obsluze. Pokud jste měli tu čest s náramky MiBand 1S nebo MiBand 2, obsah i styl balení nového MiBandu 3 je stejný, což rozhodně není na škodu a ničemu to nevadí - svůj účel to plní.

Fotografie Xiaomi MiBand 2

Design MiBandu 3 - elegantní a stále kompaktní

Nový MiBand 3 se mi líbí zatím nejvíce ze všech MiBandů, které Xiaomi kdy představilo. Samotný měřící modul je oproti druhé generaci o kousek delší a asi o 1 mm tlustší. Může za to větší display se zakulaceným krycím sklíčkem, které vypadá dle mého názoru parádně. Na přední straně opět nechybí dotykové tlačítko, které je zajímavě (plynule) zanořeno do těla modulu. Na dolní straně se nachází senzor srdečního tepu - měření probíhá za pomocí zelené diody stejně jako v minulých generacích. Nabíjecí konektor (2 kontakty) se opět nachází na spodní hraně modulu.

Fotografie Xiaomi MiBand 2

Pásek, do kterého se měřící modul zacvakává, je vyroben z antibakteriálního plastu (silikonu), který je příjemný na dotek. Měřící modul v něm drží dobře a nestalo se mi, že by mi MiBand 3 za celou dobu používání samovolně vypadl. Xiaomi Mi Band 3 mi na ruce nijak nepřekáží a po chvilce nošení vlastně ani nevím, že ho mám. Při srovnání s MiBandem 2 nepociťuji žádný rozdíl. Potěšila mne vyšší hustota dírek, díky které si lze pásek lépe přizpůsobit a nastavit tak, aby dobře seděl na zápěstí.

Fotografie Xiaomi MiBand 2

Display - vetší, lepší a dotykový

Jedno z největších vylepšení, které MiBand 3 potkalo, je display. Ten má nově úhlopříčku 0,78 palců (oproti 0,42 palcům), rozlišení 120 x 80 bodů (oproti 72 x 40 bodům) a je nově i dotykový. Jeho světelnost a čitelnost na slunci je o trochu lepší, než u předchozí generace a vejde se na něj mnohem více informací. Co přesně dovede display zobrazit jsem vypsal do krátkého seznamu níže.

 • Datum a čas
 • Počasí
 • Obsah zprávy / odesílatele a předmět emailu
 • Přehled pohybových aktivi (kroky, kalorie, vzdálenost)
 • Srdeční tep
 • Stav baterie
 • Notifikace u nastavených aplikací

Fotografie Xiaomi MiBand 2

Nové funkce

Krom lepšího dotykového displeje umí MiBand 3 i nové kousky. Dovede třeba zobrazit předpověď počasí na aktuální a další 2 dny dopředu. Dále můžete listovat v notifikacích, které do náramku přišly, což se hodí, když například nějakou notifikaci zmeškáte. V menu se posouváte přejížděním do stran a funguje to skvěle. Pro potvrzení / návrat zpět stačí podržet zanořené dotykové tlačítko.

Dále jsou v náramku nově stopky a možnost je pozastavit a zase spustit. Můžete si také volit vzhled "domovské" obrazovky. Detailně lze nastavení náramku měnit v oficiální aplikaci Mi Fit, která si prošla také aktualizací a je na tom podstatně lépe, než minulé verze.

Xiaomi MiBand 3

od 149 Kč
Porovnat ceny

Měření aktivit

Xiaomi MiBand 3 konečně umí rozlišovat mezi během a chůzí. Správně detekoval i pohyb na kole, což u předchozí verze nebylo k dispozici. Potěšila mne i vodotěsnost, takže s náramkem můžete i do bazénu, ale tam to končí, Mi Band 3 totiž neumí vyhodnotit plavání. Pokud byste chtěli, MiBand má vydržet až 50 metrů pod vodou, k moři jsem ale kvůli tomu nejel. Možná s nějakou další aktualizací firmwaru přibudou i potápěčské funkce :) ?

Náramek umí samozřejmě také měřit délku a kvalitu spánku - zcela automaticky, nemusíte se o nic starat, ráno na Vás v aplikaci MiFit bude čekat pěkná statistika. Občas náramek začne spánek večer měřit i v případě, že ještě nespíte, takže doporučuji brát naměřená data spíše jako zajímavou informaci, než naprosto přesný výsledek.

Stejně tomu je i v případě měření úšlé vzdálenosti. Ta se totiž odhaduje pouze z dat akcelerometru v náramku - pravděpodobně podle našlapaných kroků. Měření ušlé vzdálenosti jsem testovat. Náramek mi na trase 4 km dle GPS naměřil pouze 3,7 km. Mám asi nadprůměrně dlouhé kroky, ale na druhou stranu odchylka "jen" 300 metrů se mi zdá v pořádku.

Výdrž

Vestavěná baterie má kapacitu 110 mah a s její výdrží jsem spokojený. Je sice o trošku horší, než u MiBandu 2, ale i tak jsem se s přehledem dostal na 20 dnů používání na 1 nabití. Dost záleží na pravidelnosti měření tepové frekvence, která očividně spotřebovává nejvíce energie. Můj náramek jsem měl nastavený tak, že mě měřil každých 10 minut. Pokud interval prodloužíte například na hodinu, výdrž bude určitě o něco lepší.

Závěrem

Xiaomi MiBand 3 je zase o krok napřed oproti své předchozí generaci a rozhodně se vyplatí přejít. Hlavní důvody? Hezčí design, lepší display, nové funkce a stále nízká cena. Aktuálně už je k dispozici i Xiaomi MiBand 4 s recenzí, takže se určitě můžete podívat.

Xiaomi MiBand 3 si můžeš koupit již za 149 Kč. Porovnat ceny »

Klady

 • Lepší display
 • Vodotěsnost do 50m
 • Výdrž 20 dní i více
 • Vzhled

Zápory

 • Čitelnost na přímém slunci
Xiaomi MiBand 3

Xiaomi MiBand 3

lze nyní pořídit za cenu od 149 Kč
Zobrazit nabídky
Xiaomi MiBand 4

Xiaomi MiBand 4

lze nyní pořídit za cenu od 670 Kč
Zobrazit nabídky

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.