Xiaomi MiBand 1S - chytrý náramek, který překvapí nejen svou výdrží

Do rukou se nám dostal MiBand 1S - chytrý náramek od společnosti Xiaomi, který měří srdeční tep, kvalitu spánku a počítá Vaše kroky. Jedná se již o druhou verzi tohoto nositelného příslušenství a v této recenzi se dozvíte vše, co byste měli vědět před jeho koupí.

Obsah balení

Xiaomi MiBand 1S dorazil v poměrně malé úhledné krabičce z recyklovaného kartonu. Na její přední straně se nacházelo pouze nenápadné logo Mi. Po odklopení víka na mne hned vykoukl měřící modul s hliníkovou vrchní stranou chytře uložený v papírové přepážce. Pod ní se nacházela USB nabíječka, stručný návod k použití a silikonový náramek, do kterého se modul zasouvá.

Vzhled náramku

Po zasunutí měřícího modulu do silikonového náramku jsem celý MiBand 1S konečně spatřil na živo a byl jsem potěšen jeho vzhledem a velice minimalistickým designem. Jedná se o malé lehoučké zařízení, které na ruce perfektně sedí a ani o něm nebudete vědět. Černý silikonový náramek je příjemný na omak a nezapatlává se pod otisky prstů. Samotný měřící modul má vrchní stranu z hliníku. Na ní jsou umístěny 3 nenápadné LED diody, které slouží pro různé notifikace. Zadní strana, která doléhá na Vaši ruku, je vyrobena z plastu a nemusíte se bát, v zimě nestudí. Ani po celém dni jsem nezaznamenal pocení ruky, což bude jiste tím, že je náramek velice malý. Nabíjecí konektory jsou ze strany a při nabíjení je třeba modul z náramku vyndat. Vzhled se firmě Xiaomi dle mého názoru opravdu povedl.

Co vše MiBand 1S umí?

Jedná se vlastně o obyčejný digitální krokoměr obohacený o měřič srdečního tepu, vibrační motůrek a 3 LED diody. Komunikace s mobilním telefone probíhá skrze technologii Bluetooth 4.0 a aplikaci MiFit přímo od Xiaomi - stahovat lze z Google Play. Co tedy od MiBandu 1S čekat?

 • meření počtu ušlých kroků za den
 • měření kvality a délky spánku
 • měření srdečního tepu
 • notifikace aplikací a hovorů pomocí diod a vibrací
 • buzení vibracemi
 • inteligentní budík
 • a další...

Výdrž na jedno nabití

Chytré náramky Xiaomi mají oproti konkurenčním fitness náramkům jednu obrovskou výhodu. Jakou? Obrovskou výdrž na jedno nabití. MiBand 1S totiž vydrží 30 dní neustálého meření ve dne i přes noc. Pokud budete náramek využívat opravdu naplno a vibrační motorek se Vám téměř nezastaví od různých notifikací, můžete i tak počítat s minimálně 20 dny provozu. S výdrží jsem nadmíru spokojen a konkurence zůstává stát daleko opodál.

Oficiální aplikace MiFit

V oficiální aplikaci Xiaomi MiFit se zobrazuje především počet kroků a dosavadní množství spálených kalorií. Jsou k dispozici i různé grafy z předchozích dnů. Pokud MiBand používáte i přes noc, nechybí samozřejmě ani statistika kvality a délky Vašeho spánku.

Chytrý budík funguje velice jednoduše. Nastavíte si čas, kdy byste rádi vstali a MiBand Vás vibracemi vzbudí maximálně 30 minut před tímto časem - v době, kdy nemáte hluboký spánek. Vstávání je díky tomu příjemnější a člověk se potom necítí tolik unavený a musím sám potvrdit, že to opravdu to funguje.

Měření srdečního tepu

Měření tepu v oficiální aplikaci musíte spustit manuálně. Zatím není k dospozici žádný graf, pouze jsou zde vypsaná historie naměřených hodnot. Měření trvá přibližně 10 sekund a spodní senzor při tom zeleně problikává. Kontinuální měření oficiální aplikace bohužel neumí - pravděpodobně kvůli lepší vždrži na baterii.

Další drobnosti

Dále si můžete nastavit celkem 3 aplikace, pro které bude náramek vibrovat či problikávat na notifikace. Já osobně zde mám nastaveny SMS, Messenger a Hangouts a funguje to parádně. Pokud používáte aplikaci Google Fit, můžete svůj MiBand synchronizovat a užívat si všechny přehledy v této aplikaci.

Co mne vadí - chyby a jejich řešení

Abych Xiaomi MiBand 1S pouze nevychvaloval do nebes, musím sem napsat i pár věcí, které mne vadí.

1) Oficiální aplikace MiFit je nic moc

Je to velice smutné, ale oficiální aplikace MiFit od Xiaomi je dle mého názoru nedotažená, občas padá a stalo se mi, že jsem měl problémy s párováním náramku a telefonu. V MiFit mi chybí především podrobnější grafy, možnost automatického měření tepu a další drobnosti, které kazí celkem dobrý dojem ze samotného náramku. Pokud Vám náramek nejde spárovat s telefonem, restartujte aplikaci MiFit a pokud to nepomůže, restartujte celý telefon. Tento postup mi vždy pomohl.

Pokud s aplikací MiFit nejste spokojeni, mohu doporučit aplikaci MiBand Tools od českého vývojáře. Zaplatíte za ni 50 Kč, ale stojí to opravdu za to. Co aplikace umí? Neomezený počet notifikací, automatické měření tepu, přehledné grafy, přeprogramování vibrací podle sebe a další vychytávky.

2) Nejde založit Xiaomi účet z aplikace MiFit

Pokud se Vám stane, že nepůjde založit Xiaomi účet přímo z aplikace MiFit (hláška error 96013), budete si ho muset založit přes webový prohlížeč na adrese https://account.xiaomi.com/pass/register. Poté už se stačí v aplikaci přihlásit a vše bude fungovat tak, jak má.

Závěr

S chytrým náramkem od Xiaomi velice spokojený. Jedná se o levné a plně funkční zařízení, které nezklame designem ani funkčností. MiBand 1S vyniká neuvěřitelnou výdrží, odolností a dobře padne na ruku. Jedná se samozřejmě o vodotěsné zařízení. Mohu ho směle doporučit všem, kteří chtějí vědět kolik kroků za den ujdou a jak jsou na tom se srdečním tepem. Maličko mi chyběl display, ale ten už je v nástupcích jménem Xiaomi MiBand 2, Xiaomi MiBand 3 a Xiaomi MiBand 4, pro ktere zde už také vyšla recenze.

Klady

 • Výdrž až 1 měsíc
 • Líbivý design
 • Přesné měření tepu
 • Přijatelná cena

Zápory

 • Originální aplikace občas špatně funguje
 • Chybí display

Komentáře (2)

Štěpán Jaroslav 28.01.2017 ve 20:22
První generaci mám už řadu měsíců a jsem naprosto spokojenej. A říkám si, je ten displej u druhé generace skutečně přidaná hodnota, která stojí za to?
Jindřich Kuba 29.01.2017 ve 12:47
Rozhodně se display hodí. Hlavně zobrazuje čas, což je doopravdy super a hodí se to. Nepoužíval jsem nikdy hodinky a zjištění času pro mne znamenalo tahání mobilu z kapsy... S MiBand 2 jen zvednu zápěstí jako u hodinek.

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.