Roland Cube Street EX - nejlepší kombo na venkovní hraní

Přináším vám recenzi komba, které lze napájet pomocí tužkových baterií. V této oblasti moc kvalitních výrobků na trhu není a Roland Cube Street EX je podle mého názoru to nejlepší, co lze v současné době pořídit za relativně přijatelnou cenu. Sám toto kombíčko používám pro ozvučení kytary, zpěvu a klavíru. Jak jsem spokojen?

Nejlevnější Roland Cube Street EX stojí v českých obchodech 14 890 Kč. Zobrazit »

Roland Cube Street EX je kombo, které lze napájet tužkovými bateriemi. Díky tomu se tato "bedna" stává dokonalým kamarádem na cestách, když si chcete zahrát a zároveň mít kvalitní ozvučení. Dovolím si tvrdit, že tento Roland je vstupní branou do světa kvalitního buskingu a pouličního umění. Zároveň lze tuto bedničku použít i pro ozvučení kavárny a malého sálu. Těžko se tomu věří, ale kvalita zvuku je na opravdu dobré úrovni.

Fotografie Roland Cube Street EX

V této úhledné plastové bedýnce se ukrývají celkem 4 reproduktory. První dvojice s průměrem 8 palců má výkon 2x25W a další 2 malé reproduktory jsou výškové pro dokreslení zvuku. Celkový výkon Rolandu Cube Street EX je 50W, což vůbec není špatné. Celková váha komba je 7,4 kg, jsou zde 2 úchyty pro snadný přenos a také je možné celé kombo zasadit do tyčového stojanu.

Co vše jde do komba zapojit?

Roland Cube Street EX je velice univerzální kombíčko, do kterého toho lze připojit současně docela dost. Na předním panelu se nachází 2 XLR / Jack konektory pro připojení mikrofonu nebo jack kabelu. Dále je zde linkový 2x mono vstup a ještě malý line-in pro připojení například mobilního telefonu.

Fotografie Roland Cube Street EX

Ovládací panel Rolandu Cube Street EX je rozdělen do 3 sekcí.Pro ozvučení zpěvu / nástroje se hodí levá sekce MIC / INSTRUMENT. K dispozici je třípásmový ekvalizér a reverb. Pro kytaru a je určena prostřední sekce MIC / Guitar. K dispozici jsou celkem 4 simulace zvuku (Lead, Crunch, Clean a Accoustic simmulation). Navíc můžete do zvuku přimíchat Churus / Delay a Reverb. Nakroutit lze od krásně čistého zvuku akustické kytary až po celkem solidní distortion, za který se nemusíte stydět ani u komba určeného jen pro kytaru. Reverb je velice povedený a přidává zvuku na prostoru. Zvuk můžete doladit opět třípásmovým ekvalizérem + je tu i funkce ladičky. Dále je zde linkový 2x mono jack vstup, do kterého můžete připojit například klávesy, looper a vlastně cokoliv, co vás napadne - fantazii se meze nekladou.

Fotografie Roland Cube Street EX

V zadní části komba jsou navíc ještě konektory aux in, line out, sluchátkový výstup a dvojice konektorů pro footswitch. Zkrátka tento Roland jentak nezklame.

Jak Roland Cube Street EX používám já osobně? Do komba mám současně zapojenou akustickou kytaru, zpěvový mikrofon a klávesy - technicky i zvukově bez sebemenších problémů. Pokud bych chtěl, je k dispozici ještě 3,5mm jack line in, což se mi hodilo snad jen jednou při natáčení videa. Kombo používám jednak doma na trénování, ale beru ho s sebou i na hraní v kavárnách a menších sálech, kde není zajištěn lepší zvuk. Sem tam hraji i venku na ulicích, kde se hodí právě napájení na baterie. Jedná se o velice univerzální kombo s perfektním zvukem, která se vám doma nebude válet, protože do ni připojíte opravdu všechno, co je zrovna potřeba.

Fotografie Roland Cube Street EX

Výdrž a napájení

Roland Cube Street EX jde napájet ze sítě pomocí přiloženého adaptéru, nebo pomocí 8 tužkových baterií. Můžete si vybrat ze 3 výkonostních módů - eco, normal a max. Na maximální výkon dovede tato bednička hrát na baterie přes 2h. V módu normal jsem se dostal na 3-4 hodiny a v eko módu cca 8-12 hodin. Hodně záleží na hlasitosti a na počtu nástrojů, které kombem ozvučujete. Vyplatí se kupovat do kombíčka kvalitní značkové baterie? Z mojí osobní zkušenosti ne. Kupuji levnější neznačkové baterie, které sice vydrží o maličko méně, ale ve výsledku za stejnou cenu zakoupíte dvojnásobek baterek a součet jejich výdrží je delší, než při použití těch drahých.

Fotografie Roland Cube Street EX

Závěrem

Toto kombo mám doma už přes rok a jsem s ním naprosto spokojený. Nadchla mne kvalita zvuku a výkon, který mi bohatě stačí na doma i na ven. Líbí se mi kompaktní rozměry a přenosnost, kterou tento Roland má. Existuje i zmenšená verze, ale ta má méně vstupů a ne tak kvalitní zvuk. Pokud hledáte univerzální kombo, do které připojíte skoro všechno a které Vás nezklame ani na cestách, Roland Cube Street EX je podle mne téměř bezkonkurenční volbou.

Roland Cube Street EX si můžeš koupit již za 14 890 Kč. Porovnat ceny »

Klady

  • Kvalitní zvuk
  • Možnost napájení na baterie
  • Rozměry a nízká hmotnost
  • Vestavěné efekty
  • Výkon

Komentáře (2)

Jindřich Kuba 24.05.2019 v 17:18
Ahoj Petře, komba určitě propojit půjdou, stačí jednoduše propojit Line OUT z jednoho komba do Line IN ve druhém kombu. Potom je na předním panelu i malý jack Cube Link, ale to jsem nikdy nezkoušel.
Petr 03.07.2018 v 17:12
Ahoj, přesně tohoto Rolanda mám doma také už snad 5 let a stále bez problémů. Teď jsem hledal něco většího - stále na baterie, ale v tomhle segmentu prostě nic lepšího neexistuje. Uvažuji o zakoupení druhého, což by vyřešilo můj problém. Používáte někdo dva Rolandy Cube Street EX propojené kabelem? Prý to nějak jde.

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.