Samsung Galaxy S7 Edge - pokračuje se ve velkém stylu

Telefony značky Samsung a jejich řadu Galaxy netřeba představovat. Na mušku jsme si tentokrát vzali vlajkový model pro rok 2016 - Samsung Galaxy S7 Edge. Je to další pokračovatel této legendární řady a v naší recenzi ho probereme pěkně do podrobna.

Design - to nejlepší od Samsungu

Samsung Galaxy S7 Edge je vlajkovým modelem pro rok 2016 a zaujme nejen svým výkonem a výbavou, ale hlavně designem. Díky zaobleným hranám displeje je tento mobilní telefon opravdu unikátní (když nepočítáme loňský Galaxy S6 Edge). Dílenské zpracování celého telefonu je na vysoké úrovni. Skleněná záda i předek plynule navazují v kovový rám - přechody skoro ani nenahmatáte.

Na přední straně se nachází SUPER Amodel display s úhlopříčkou 5,5 palců chráněn sklíčkem Gorilla Glass 4. Pod ním home button tlačítko se senzorem otisků prstů a 2 ovládací tlačítka. Na horní straně se nachází sluchátko pro hovory, 5 mpix selfie kamerka, batevná notifikační dioda, senzor přiblížení a senzor okolního světla. Záda Samsungu S7 Edge jsou kompletně skleněná. Vystupuje z nich pouze čočka fotoaparátu, vedle které se nachází diodový blesk a snímač tepu. Kovový rámeček je elegantně zakulacený a plynule navazuje na zaoblené boky displeje.

Na levém boku jsou umístěna tlačítka pro ovládání hlasitosti. Na boku pravém laleznete pouze vypínací tlačítko. Všechna tlačítka mají příjemnou odezvu, jdou lehce nahmatat a zároveň z těla moc nevybočují. Na spodní hraně se nachází kulaté výdechy reproduktoru, microUSB konektor a 3,5 jack pro sluchátka. Nano SIM a MicroSD karta se zasouvá pomocí spojeného šuplíčku do horní hrany telefonu, kde se také nachází druhý odšumovací mikrofon.

Fotografie Samsung Galaxy S7 Edge

Galaxy S7 Edge se dobře drží v ruce a paradoxně neklouže ani když máte mírně spocenou ruku. Velice se mi líbí celé zpracování a hlavně zahnutý display je opravdu efektivní záležitost, která upoutá pozornost. Celý telefon váží 157 gramů, což rozhodně není nejméně, ale nebojte se, kapsu Vám rozhodně neprotrhne. Kvalitní materiály zkrátka něco váží. Designu ani zpracování opravdu není co vytknout, Samsung zde odvedl svou práci za 1.

Obsah balení

Ani samotná krabička vůbec nevypadá špatně. Má prémiovou černou barvu s pěkným reflexním nápisem Samsung Galaxy S7 a otevírá se z boku. Obsah balení je ale běžný - máme zde 2A nabíječku, USB kabel, kovovou sponku pro vysunutí šuplíčku na microSD a SIM kartu, dobře hrající sluchátka a uživatelskou brožurku, kterou jistě nebudete potřebovat, protože je Galaxy S7 intuitivní stejně, jako ostatní mobilní telefony z dnešní doby.

Fotografie Samsung Galaxy S7 Edge

Display - zaoblená krása

Display je jednou z mnoha věcí, která je na tomto telefonu perfektní. Je použit velice jemný Quad HD Super AMOLED display s rozlišením 1440 x 2560 px a je ukryt pod ochranným sklem Gorilla Glass 4. Zaoblenou oblast je možné využívat na různé notifikace, rychlé spouštění aplikací, zobrazování času a tak dále. Je toho opravdu moc a Samsung si s touto funkcionalitou opravdu pohrál.

Velice se mi líbí barevné podání, které je velice pestré. Barvy mají živý nádech, což je tipické právě pro SUPER Amoled technologii. Někomu to může vadit, mne se to líbí. Ikonky i text jako by z obrazu na Vás vyskakovaly do prostoru. Čitelnost na sluníčku je také výborná díky možnosti nastavit opravdu vysoký jas.

Také mne zaujala funkce Always On, která umí na vypnutý display v pohotovostním režimu servírovat notifikace, hodiny a další info. Údajně spotřebuje 1% baterie za hodinu, což se dá přežít. 

Výkon - mohl by ho rozdávat

V útrobách telefonu najdeme to nejlepší z dnešní doby. Srdcem tohoto mobilu je osmijádrový procesor Exynos 8890 na taktu 4x2,3 GHz a 4x 1,6 GHz. K tomu navíc 4 GB rychlé operační paměti RAM a grafická jednotka Mali T880. Co od těchto komponent čekat? Naprostou plynulost systému i všech aplikací a her, které můžete hrát na nejvyšší detaily. Co s přebytečným teplem? Galaxy S7 má v sobě heatpipe chlazení, což je také nevídané. I tak jsem měl pocit, že se telefon mírně zahříval.

Vestavěná uživatelská paměť má 32 GB, což není moc, ale na druhou stranu kdo potřebuje více, může do telefonu přidat paměťovou kartu. Grafická nadstavba TouchWiz něco málo také zabere a tak zůstane pro běžné používání cca 24 GB prostoru. Aplikace i hry jdou přesouvat na kartu a tak se opravdu nemusíte bát, že by Vám došlo místo.

Fotoaparát - špička mezi fotomobily

Samsung Galaxy S7 Edge sice nenabízí nějak závratně vysoké rozlišení fotoaparátu - musíte se spokojin "jen" se 12 mpix, zato ale kvalita fotografií je úžasná. Samsung totiž použil snímač IMX260 od Sony, což je záruka kvality. Velikost bodu snímače je 1,4µm, světelnost objektivu krásných f/1.7 a technologie DualPixel zkrátka vyšvihnou kvalitu fotek na vysokou úroveň.  Velice se mi líbí rychlost ostření (PDFA). Namíříte telefon a stisknete spoušť, zaostřeno je takřka hned. Totální pecka na konec? Tento mobil má optickou stabilizaci obrazu.

Díky výše zmíněným parametrům jsou fotky pěkně ostré i v horších světelných podmínkách. Tam kde mají jiné telefony problém, Galaxy S7 Edge ještě umí vyfotit celkem povedený snímek. Jen pro legraci jsem porovnával fotky z mého Nexusu 5 a z tohoto mobilu a pokrok je to opravdu znatelný.

A jak je na tom video? Obdobně jako fotografie. Kvalita optiky a snímače se prostě nezapře. Miluji zpomalené záběry a Galaxy S7 Edge umí až 240 snímků za sekundu v HD rozlišení! Video pak můžete zpomalit až 8x bez trhání.

Selfie kamerka má 5 mpix a stačí na běžné videohovory a různá selfíčka. Její optika má opět f/1.7 světelnost a je zde použita technologie přisvětlení displejem (poprvé jsem se s tímto setkal u iPhonu SE). Přední kamerku jsem moc nezkoumal, ale fotky z ní jsou na první pohled povedené.

Výdrž - až 1,5 dne

Pod zadním krytem je ukrata nevyměnitelná baterie s kapacitou 3600 mAh. To zní celkem dobře, ale když si to dáte dohromady s Quad HD displejem a TOP procesorem Exynos, výdrž tohoto Samsungu Vás nikterak neoslní. Jeden den aktivního používání telefon zvládne bez problémů, pro vyšší výdrž se budete muset mírně omezovat.

Dostal jsem se i na 2 dny, to jsem ale telefon skoro nepoužíval. Co se nabíjení týká, Galaxy S7 Edge umí bezdrátové nabíjení a rychlonabíjení (technologie Adaptive Fast Charging). Bezdrátová nabíječka zvládne telefon plně nabít za cca 2,5 h, přibalenou 2A nabíječkou to trvá jen cca 100 minut, což je velice dobrý výsledek.

K dispozici jsou samozřejmě 2 úsporné režimy, které omezují datové přenosy na pozadí, výkon procesoru a jas displeje a jeho barvy. Dají se zapnout manuálně a nebo automaticky při dosažení nízké kapacity baterie. V úsporném stavu telefon vydrží i několik dní, ale to se nedá považovat za běžné používání.

Galaxy S7 Edge - závěr recenze

Tento mobilní telefon se mi celkově velice líbil. Oslnil mne jeho design a kvalitní dílenské zpracování, žasnul jsem nad rychlostí celého prostředí, nemohl jsem se vynadívat na krásný display a.. Takto bych mohl pokračovat. Jedná se zkrátka o vlajkovou loď a Samsung si dal opravdu záležet na tom, aby tento telefon zaujal kde koho. Mohu ho směle doporučit těm, kteří jdou po designu, nebo výkonu a nevadí jim celkem vysoká cena.

Klady

  • Povedený design
  • Zahnutý display
  • Perfektní zpracování
  • Voděodolnost

Zápory

  • Poměrně vysoká cena
  • Mírné zahřívání při hrách

Komentáře (5)

Oldřich Dejčmar 25.01.2017 v 19:23
Velmi dobrá recenze na velmi povedený produkt. Nicméně já s napětím očekávám Galaxy S8. Myslím, že bude velkolepý, protože si Samsung bude chtít napravit reputaci po né zrovna úspěšném Galaxy Note 7.
Jindřich Kuba 28.01.2017 ve 20:43
Děkuji za pochvalu recenze. Jakmile to půjde, uděláme recenzi i na Galaxy S8.
Pavlína 30.01.2017 v 15:45
Ona ta "edge" verze má svoje opodstatnění, je prostě skvělá. Nová generace Galaxy S by už měla nabídnout zaoblenou konstrukci již v základním provedení. Pája
Ondřej Kujovič 16.02.2017 v 18:52
Celkem dobrá recenze, ikdyž je to spíš průměrná recenze na dobrý produkt. :D
Luboš Schmidt 22.02.2017 ve 21:17
Dobrá recenze na zatím nejlepší mobil.

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.