Šikovný malý pomocník - Google Home Mini

Připravil jsem si pro Vás recenzi chytrého reproduktoru Google Home Mini. Jedná se o velice malé zařízení s Google Asistentem, které můžete ovládat pomocí hlasových příkazů. Díky nízké ceně si chytrou domácnost v podání Google může vyzkoušet opravdu každý.

Pro zakoupení Google Home Mini jsem se rozhodl na sklonku minulého roku (2018). Trošku mi vadilo, že tento chytrý reproduktor zatím nepodporuje češtinu, ale hlasového asistenta jsem si chtěl vyzkoušet na vlastní uši, takže jsem zase tolik neváhal a reproduktor pořídil. V této recenzi se Vám pokusím předat své postřehy a zkušenosti z používání.

Vybalení z krabice

Krabička tohoto chytrého reproduktoru má opravdu kompaktní rozměry. Kromě samotného Google Home Mini byl uvnitř ukryt ještě napájecí adaptér s microUSB koncovkou a obrázkový návod k obsluze s popisky v angličtině. To by bylo k obsahu balení vše - nic dalšího stejně není potřeba. Samotný napájecí kabel má délku cca 1,5 metru, což je tak akorát, ale nezlobil bych se, kdyby byl kabel ještě o něco delší. Dále bych ocenil spíše modernější USB-C konektor, ale chápu, že je tento chytrý reproduktor na trhu již déle a v době vydání se USB-C začalo u elektroniky teprve nasazovat.

Fotografie Google Home Mini

Vzhled reproduktoru

Reproduktor Google Home Mini je dostupný ve třech barevných variantách, tedy v černé (Charcoal), šedé (Chalk) a oranžové (Coral). Já jsem zvolil černou variantu, a to čistě ze subjektivních důvodů. Samotný reproduktor je na spodní straně potažený červeným protiskluzovým silikonem, ve kterém je nepatrně vyražené logo s písmenem "G". Horní strana reproduktoru je potažena textílií, přes kterou prosvítají čtyři LED diody, které se rozvítí, pokud Vás reproduktor poslouchá. Vzhled tohoto reproduktoru je podle mého názoru velice minimalistický a elegantní - jsem s ním spokojený.

Nastavení a absence češtiny

Po zapojení do sítě se reproduktur začne sám konfigurovat. Celý proces trvá jen několik desítek vteřin, následně Vám reproduktor sdělí, abyste si stáhli aplikaci Home, která Vás provede dodatečným nastavením. Aplikaci si můžete stáhnout z Google Play v příadě Androidu, nebo z App Store v případě telefonů od Apple. Veškerá komunikace probíhá v anglickém jazyce, ale vše by měl zvládnout i člověk se základní úrovní angličtiny.

Fotografie undefined

Nastavuje se nejdříve místnost, ve které je Google Home Mini umístěný. Při nastavování si můžete také vybrat výchozího poskytovatele hudebního obsahu. Tady máte na výběr z Google Play Music, Spotify nebo TuneIn Radio. Celý proces nastavování byl v mém případě naprosto bez problémů.

Dobrý a neúnavný služebník

Po nakonfigurování už reproduktor naslouchá, kdy řeknete Hey Google, nebo OK Google. Pokud reproduktor tento povel rozpozná, rozsvítí se na něm LED diody a vy můžete začít mluvit. Můžete se ptát na otázky, nebo něco přikazovat. Samozřejmě v angličtině, jak už jsem psal výše, čeština zatím není podporována. Na první pohled se může chytrý reproduktor jevit jako zajímavá hračka, ale já jsem jeho využití našel hned. Často se prostě zeptám na čas, nechám si přehrát oblíbenou hudbu a nebo se rád ptám na to, co mám na aktuální den v kalendáři. Těch možností je přitom mnohem více... Stačí zkoušet pokládat různé otázky / příkazy. Co vše jde s Google Home Mini? Vypsal jsem Vám alespoň pár zajímavých příkazů / dotazů, které tento reproduktor dokáže splnit:

 • Jaké je počasí / počasí v určité lokalitě
 • Kolik je hodin / čas v určité lokalitě
 • Nastavení budíků
 • Vytváření událostí v kalendáři
 • Vytáčení určitého kontaktu ze seznamu
 • Překlady
 • Přehrávání hudby
 • Ovládání hlasitosti
 • Běžné otázky (kdo je to, co je to, jaký je význam)
 • Převody jednotek

Koho by zajímal kompletní seznam možných dotazů / příkazů, mrkněte se na tento seznam (v angličtině).

Po pár měsících používání

Jak už jsem psal výše, Google Home Mini (a kterýkoliv jiný chytrý reproduktor) se možná může jevit jako taková zajímavá hračka. Ze začátku budete určitě zkoušet všemožné příkazy a rozkazy stejně jako já. Časem mne ale veškeré to "hraní" přestalo bavit a reproduktor jsem začal používat na věci jako nastavování budíku, vytváření připomínek, ovládání hudby, hlasitosti a tak dále. Když si člověk na chytrý reproduktor zvykne, dokáže to ušetřit čas a možná i pár kroků.

Závěrem

Google Home Mini mne celkově baví a používám ho už více jak rok, což by mne při jeho koupi nenapadlo. Kupoval jsem ho totiž spíše ze zvědavosti a takto to dopadlo :) Celkově se mi koncept chytrých reproduktorů líbí a Google Home Mini je levný a kompaktní reproduktor, který si díky nízké ceně může dovolit a vyzkoušet opravdu každý.

Klady

 • Jednoduchý design
 • Nízká cena oproti standardní verzi
 • Propojení s dalšími službami
 • Kompaktní rozměry

Zápory

 • Absence češtiny u Asistenta
 • Někdy je potřeba mluvit víc nahlas
 • Některé funkce jsou zatím dostupné jen v USA

Komentáře

K této recenzi nebyl zatím přidán žádný komentář. Buď první. ;)

Přidání komentář

Vyplň, pokud chceš dostávat upozornění na nové komentáře.
Z odběru se lze kdykoliv odhlásit pomocí odkazu v e-mailu.